Vakumirka

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Vakumirka

Post Postao/la buky1 » uto ruj 06, 2011 11:15 am

Kupio sam ovu vakumirku http://www.youtube.com/watch?v=YnKOa-oN ... r_embedded , model FamilyVac.

Radi super, hmelj fino izvakumira i ne propušta miris po ostalome u škrinji. Vrećice su prilično skupe, recimo rola 12cmx300 cm 55kn, ali kažu da se mogu koristiti više puta.

Nisam ju uzeo samo za pivarstvo, više zbog kobasica i kulina.

Buraz je u Elipsu sredio neki popust tako da me izašla cca 600kn.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto ruj 06, 2011 11:39 am

Da li se moraju koristiti posebne vrecice ili mogu i one tanke za zamrzivac?

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » uto ruj 06, 2011 12:00 pm

moraju posebne. Malo su deblje i sa jedne strane je normalni najlon a sa druge najlon koji na sebi ima kapilare, sitne kanaliće kroz koje vuče zrak i vakumira

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto ruj 06, 2011 12:11 pm

Ok. Bas sam gledao vrecice na ebayu. Pogledaj da li ti se isplati naruciti ih iz vana.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: Vakumirka

Post Postao/la Don Genovese » sri ruj 07, 2011 2:27 am

buky1 je napisao/la:Kupio sam ovu vakumirku http://www.youtube.com/watch?v=YnKOa-oN ... r_embedded , model FamilyVac.

Radi super, hmelj fino izvakumira i ne propušta miris po ostalome u škrinji. Vrećice su prilično skupe, recimo rola 12cmx300 cm 55kn, ali kažu da se mogu koristiti više puta.

Nisam ju uzeo samo za pivarstvo, više zbog kobasica i kulina.

Buraz je u Elipsu sredio neki popust tako da me izašla cca 600kn.
Endemski prezenter proizvoda kakvog se ne bi posramio niti ijedan marketinški mag na kugli zemaljskoj. Na žalost, cijena finalnog proizvoda malo odudara od prosječnog interesenta za isti, pa tko stvarno želi-morat će malo i dublje zagrabiti u džep.
Za one koji su shvatili tehnološki postupak, a koji se ipak žele okušati sami u svome DIY pokušaju, za početak je potrebno nabaviti barem 30 cm cekas ili volfram žice, silikonski bužir cca 5 mm u promjeru, duljine min 1 m, napojnu jedinicu s promjenjivim naponom napajanja/strujom, puno intuitivnosti i nešto sreće, uz jaka pluća kako bi postigli vakuum od 550 mbar podtlaka. Taj podtlak svakako nećete stvoriti svojim plućima, ali što god stvorili plućima, bit će dovoljno za vašu primjenu. Kada se umorite od eksperimentiranja, kupite si takav uređaj, jer će on već tada biti na debelom sniženju. Kad sam ja napravio takav uređaj, isti je u trgovini koštao cca 2900 kn. :wink: Molim, bez zamjerke, slobodni smo ljudi. Možemo se igrati, a možemo i kupiti.
Samo što je ovaj prezenter izvanredno dobro prikazao sve mogućnosti ovog proizvoda kojeg je buky1 naveo, za razliku od sveg ostalog smeća koje se kroz telemarketing prezentira u "lijepoj našoj". Još jednom pozdrav neiskvarenoj kćeri svih marketinga. Sve ostalo su vulgarne reklame.

Odgovori