Cornelius keg

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » sri svi 07, 2014 5:05 pm

da neotvaram temu,,,kupio 6kegova od toga 1 pun sa cocacolom orginal zapecacen šta stim i na koji nacin istočit ili samo otvorit i bacit

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri svi 07, 2014 5:16 pm

Ako nemas konektore uzmes neki sarafciger i lagano stisnes pin (onaj mali pipac unutra, onaj sa 2 pina sa strane) ispustis co2, skines poklopac i sve istreses van, tako sa svima, ako krene tekucina van stisni grugi pin, ovisi kako je stavljen konektor na bacvu ali trebao bi biti taj sa 2. I to je to. Ako na poklopcu imas ventil koji mozes povuci i tu mozes ispustiti pritisak iz bacve.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » sri svi 07, 2014 5:18 pm

znaci kokakola je za bacanje

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri svi 07, 2014 5:25 pm

A neam pojima, to pitaj koliko je staro ovoga od koga si kupio, neznam koliko je rok za to, a i to se mjesa sa vodom i co2 valjda, jer je to sirup, neznam. Ja bi to bacio. :D Ali pricekaj mozda netko zna vise o tom sirupu.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » sri svi 07, 2014 5:44 pm

nema datuma na punjenju prolit ću u šahtu

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri svi 07, 2014 7:08 pm

ako je keg bio pod pritiskom lako ćeš ga oprati kipućom vodom !
ako nije morat ćeš pjeskariti = malo šljunka rastavi konektore izvadi cjevi vrati konektore i mućkaj
sirup je za baciti i pazi da ga ne diraš rukama jer će smrdit 2 dana
obrati pažnju na cjevi i konektore!!!
ako je bio pod pritiskom ne moraš rastavljati -ako vidiš da se lako perei nije zakoren (isto kao što je žedni rekao) stisni onu malu pikuljicu i lagano u konektor sipaj kipuću vodu trebala bi očistiti i cjevi
ako je zakoren morat ćeš rastaviti konektore i izvaditi cjevi pošuriti i onda uzmeš dugačku pertlu napraviš par kvrga i guraš kroz cjev :P :zivjeli:

ps. naruči si gumice sa ebaya jer jedna loša gumica ili spoj te može koštati cijele boce co2
nali u keg vode nabi pritisak , zatvori plin na boci i testiraj sutra jel sve i dalje pod pritiskom
Pivo teče bubrezi se liječe !

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » sri svi 07, 2014 8:32 pm

svi su kegovi bili pod pritiskom otvorio sam ih uredni su samo na dnu ima malo tekućine,,, hvala na savjetima

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri svi 07, 2014 9:02 pm

Ja inox kegove ne bih pjeskario nikad, čak ni ovom softmetodom. Naprave se sitna oštećenja bez potrebe, a i inox se pasivizira za prehranu površinski (čini mi se dušičnom kiselinom) i ako taj sloj mehanički djelomično skineš, može se pojaviti određeni oblik korozije. Cola mora ići toplom vodom svakako. Kao novi posjednik preporučio bih ti generalno prvo pranje vrlo toplom vodom prvo: izdreniraš plin, drugo: isperež keg toplom vodom, treće: zatvoriš poklopac i putem priključaka, od ulaza prema izlazu pod tlakom propustiš (iz bojlera) barem deset litara polako vruće vode. Na kraju sve dijelove rastaviš, zajedno s priključcima na kegu i spojnicama koje se na njih natiču, sve dijelove pojedinačno dobro opereš u toploj vodi (i one male oprugice ...) , sanitiraš ih, osušiš, namažeš sve gumice lagano vazelinskim uljem, i ponovo ih vratiš. U međuvremenu si nacrtaš gdje je što bilo (skicu). Od tada si miran, i sve ostaje kako ćeš opremu dalje održavati sam. Svaki komad gumenih brtvi dobro pregledaj, ako je guma koja je uvijek podložna starenju imalo raspucana (slobodno je stisni i zafrči na sto strana), bolje je zamijeni novom prije ozbiljne uporabe nego da ti curi van gotova piva koju možeš odmah primijetiti, ili CO2 kojeg ćeš trošiti u puno većim količinama, a njega ne možeš samo tako lako detektirati po mjestu ispuštanja.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
amras
Postovi: 74
Pridružen/a: uto svi 08, 2012 3:46 pm

Post Postao/la amras » čet svi 22, 2014 10:43 am

jel zna netko di se može nabavit poklopac za corny sa ventilom za ispuštanje zraka? na netu nalazim samo poklopce koji bi me sa poštarinom koštali ko cijeli corny:/

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet svi 22, 2014 12:21 pm

Ako imaš poklopac ( bez ventila ) možda bi se sa ovim dalo nešto izvesti:

http://www.ebay.com/itm/0-9Mpa-3-8-BSPT ... 4abafccc73

.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » čet svi 22, 2014 6:26 pm

Pivo teče bubrezi se liječe !

martin_bravo
Postovi: 113
Pridružen/a: sub tra 05, 2014 4:30 pm
Lokacija: Novigrad

Post Postao/la martin_bravo » pon lip 02, 2014 10:33 pm

Ako zanima nekog imam ja doma par kegova viska :wink:
Martin

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon lip 02, 2014 10:39 pm

martin_bravo je napisao/la:Ako zanima nekog imam ja doma par kegova viska :wink:
Jel' i tebe "žena" tjera da se riješiš viška? Znaj: kegova nikad dovoljno!
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

martin_bravo
Postovi: 113
Pridružen/a: sub tra 05, 2014 4:30 pm
Lokacija: Novigrad

Post Postao/la martin_bravo » pon lip 02, 2014 10:42 pm

nije slucajno sam nabavio par komada po smjesnoj cijeni pa imam , a najvjerojatnje cu ih jos dobit pa cu imat par za rijesit jer mi ih netreba tolko :)
Martin

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » pon lip 02, 2014 11:55 pm

martin_bravo je napisao/la:nije slucajno sam nabavio par komada po smjesnoj cijeni pa imam , a najvjerojatnje cu ih jos dobit pa cu imat par za rijesit jer mi ih netreba tolko :)
bal ili pin?

Odgovori