čišćenje staklenih demižona

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » uto ožu 08, 2011 1:53 pm

meni su isto dva stara demizona od 50 L puknula bezveze. jedan valjda od vrucine kad sam ispirao?!? a drugi isto tako kad sam izlijevao. izgleda da su ti stariji bili puno tanji nego ovi sto se danas proizvode. s novim nemam nikakvih problema...

camel
Postovi: 83
Pridružen/a: pet stu 26, 2010 1:00 pm
Lokacija: Župa dubrovačka

Post Postao/la camel » uto ožu 08, 2011 2:44 pm

Sreća da su moji pleteni..... Drago mi je da si dobro prošao...

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » pet ožu 11, 2011 10:22 am

Jučer oprao gajbu boca pomoću ovog W5 iz Lidla, boce su bile toliko prljave da ih sa ćetkom nebi ni probao prati. U svaku sam bocu stavio pola žlićice W5 praška i napunio ih do vrha vodom, ostavio preko noći i samo dobro isprao sa vodom. Boce su super ćiste, a prije flaširanja sa njima u perilicu na sterilizaciju i to je to.

paski
Postovi: 41
Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
Lokacija: ZG/ST

Post Postao/la paski » pet ožu 11, 2011 10:59 am

moj demizon ima plasticnu posudu (kosaricu) u kojoj se nalazi. tako da kad izljevam vodu iz njega naslonim plasticnu posudu na tlo a ne staklo jer se isto bojim da pi puklo ko kokica

milcha
Postovi: 142
Pridružen/a: uto stu 10, 2009 6:36 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la milcha » pon ožu 14, 2011 12:09 am

Bok ma W5 je zakon ,a kaj se tiče demižona od stakla oprez,oprez i samo oprez jer bi moglo bit da nebu dobro :wink:
MILČA

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon ožu 14, 2011 8:59 pm

Beca je napisao/la:Jučer oprao gajbu boca pomoću ovog W5 iz Lidla, boce su bile toliko prljave da ih sa ćetkom nebi ni probao prati. U svaku sam bocu stavio pola žlićice W5 praška i napunio ih do vrha vodom, ostavio preko noći i samo dobro isprao sa vodom. Boce su super ćiste, a prije flaširanja sa njima u perilicu na sterilizaciju i to je to.
Jel mi mozete uslikati to sredstvo da znam kako izgleda pa da se vise ne moram muciti sa prljavim bocama?

Hvala

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon ožu 14, 2011 9:19 pm

slika eto ga, imas i od vanisha, rozna kutije, duplo skuplji, ne znam jel i duplo bolji...

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto ožu 15, 2011 12:03 am

E hvala. Bas sam gledao taj danas ali sam vidio da je za rublje pa da se uvjerim :) Znaci to je to. 20kn. Hvala

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » sub tra 02, 2011 12:09 am

milcha je napisao/la:Bok drago mi je da si se upoznao sa W 5 proizvodom ,inače je jako dobar za čiščenje pivskih kegova ,lonaca,crijeva i svega ostalog a najbolje od sveg je da nema miris kojeg se treba nekaj posebno ispirati
odg za Pajdu:kad koristiš w5 sredstvo ako ti se dešava da ti ostaju bjele naslage (to vjerujem nakon dužeg stajanja) to je od tvrde vode ,napuni nakon ispiranja demižona, demižon s blagom otopinom alkoholnog octa i nakon toga isperi
opet ja !

kako pajdo veli - nuspojava je bijela naslaga !
koliko vidim gore , treba isprati sa otopinom octa i vode !! :roll:

kaj , stvarno je dovoljno staviti 2dcl octa na 20l vode ? :?:
koliko ti stavljaš octa ? i na koliko dugo vremenski? pretpostavljam da se govori o alkoholnom octu ?
nrs

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sub tra 02, 2011 8:22 am

nrs je napisao/la:
milcha je napisao/la:Bok drago mi je da si se upoznao sa W 5 proizvodom ,inače je jako dobar za čiščenje pivskih kegova ,lonaca,crijeva i svega ostalog a najbolje od sveg je da nema miris kojeg se treba nekaj posebno ispirati
odg za Pajdu:kad koristiš w5 sredstvo ako ti se dešava da ti ostaju bjele naslage (to vjerujem nakon dužeg stajanja) to je od tvrde vode ,napuni nakon ispiranja demižona, demižon s blagom otopinom alkoholnog octa i nakon toga isperi
opet ja !

kako pajdo veli - nuspojava je bijela naslaga !
koliko vidim gore , treba isprati sa otopinom octa i vode !! :roll:

kaj , stvarno je dovoljno staviti 2dcl octa na 20l vode ? :?:
koliko ti stavljaš octa ? i na koliko dugo vremenski? pretpostavljam da se govori o alkoholnom octu ?
može ocat,ali može i bilo koja druga kiselina.Naprimjer limunska,jeftina i neotrovna.Staviš žličicu u vodu i skidaš kamenac.Tako moja žena po kupaoni skida mrlje od kamenca.Koliko ćeš limunske staviti je stvar iskustva i želje za brzinom otapanja,radi sve od0.1%do 50%.I još nešto ,ako pripremiš litru-dvije koncentrirane otopine limunske kiseline možeš ju koristiti više puta.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » sub tra 02, 2011 8:58 pm

Ferdo je napisao/la:
nrs je napisao/la:
milcha je napisao/la:Bok drago mi je da si se upoznao sa W 5 proizvodom ,inače je jako dobar za čiščenje pivskih kegova ,lonaca,crijeva i svega ostalog a najbolje od sveg je da nema miris kojeg se treba nekaj posebno ispirati
odg za Pajdu:kad koristiš w5 sredstvo ako ti se dešava da ti ostaju bjele naslage (to vjerujem nakon dužeg stajanja) to je od tvrde vode ,napuni nakon ispiranja demižona, demižon s blagom otopinom alkoholnog octa i nakon toga isperi
opet ja !

kako pajdo veli - nuspojava je bijela naslaga !
koliko vidim gore , treba isprati sa otopinom octa i vode !! :roll:

kaj , stvarno je dovoljno staviti 2dcl octa na 20l vode ? :?:
koliko ti stavljaš octa ? i na koliko dugo vremenski? pretpostavljam da se govori o alkoholnom octu ?
može ocat,ali može i bilo koja druga kiselina.Naprimjer limunska,jeftina i neotrovna.Staviš žličicu u vodu i skidaš kamenac.Tako moja žena po kupaoni skida mrlje od kamenca.Koliko ćeš limunske staviti je stvar iskustva i želje za brzinom otapanja,radi sve od0.1%do 50%.I još nešto ,ako pripremiš litru-dvije koncentrirane otopine limunske kiseline možeš ju koristiti više puta.
hvala !

probal bum sa limunskom !
sutra bum odjuril u konzum i kupil... i dršte fige !! :wink:
imam demižon od nekih cca 25-30l pa bum moral dosta te kiseline narokat i pustit preko noći da pojede - naravno , ak je to bjelilo posljedica kamenca! ali kaj ak nije ? kaj onda? :(
nrs

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » ned tra 03, 2011 8:20 pm

e dakle !

kupil sam 500g limunske kiseline i stavil cca 250g u 25l demižon.

e sad stavio sam negdje malo prije podne. sad me živo interesira koliko treba proći... i naravno da li će popapti tu bijelinu ?! :?

ako ne , šta onda ? :shock:
nrs

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » ned tra 03, 2011 9:17 pm

nrs je napisao/la:e dakle !

kupil sam 500g limunske kiseline i stavil cca 250g u 25l demižon.

e sad stavio sam negdje malo prije podne. sad me živo interesira koliko treba proći... i naravno da li će popapti tu bijelinu ?! :?

ako ne , šta onda ? :shock:
kod mene to djeluje automatski. znaci samo dodam i nakon 5 sekundi vec vidim kako nestaje ona bijela naslaga.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned tra 03, 2011 11:49 pm

to je puuuuno previše limunske, kada si gotov prelij u kanister da imaš za idući put.

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » pon tra 04, 2011 8:34 pm

admin je napisao/la:to je puuuuno previše limunske, kada si gotov prelij u kanister da imaš za idući put.
bez obzira , bijelina je i dalje prisutna !

nemam pojma kaj da dalje radim ? šta je to? od čega je to? ahhh :(
nrs

Odgovori