Naknadno dodavanje u fermentor

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Chuky
Postovi: 147
Pridružen/a: pet sij 20, 2017 12:02 pm
Lokacija: Svinjarevci Vukovar

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la Chuky » pet svi 11, 2018 10:11 am

Nisi baš pogodio temu, pokušaj na fementacija i podastri više relevantnih podataka pa se čujemo

Grepo
Postovi: 7
Pridružen/a: pet lis 30, 2015 8:19 pm
Lokacija: Sesvete

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la Grepo » pet svi 11, 2018 11:08 am

Chuky pozdrav.

Kao prvo, ako smatraš da sam fulao temu imaš moderatora pa mu pošalji slobodno pritužbu. Kao drugu, na forumu bar za sad bezuspješno tražim rješenje za isti problem a kao treće, naslov "Naknadno dodavanje u fermentor" nije ograničen ni riječima kvasac, slad,hmeljenje a i u samoj diskusiji se spominje razmnožavanje kvasca, što može biti jedan od odgovora na moj problem.

Mogao sam otvarati novu temu ili tražiti "fermentaciju", ali smatram da moje pitanje se s obzirom na pokrenutu temu drži diskusije, te time ne kršim pravila foruma.

Ne znam što još trebaš od informacija jer radi se o jučer skuhanoj pivi, u koju sam trebao ubaciti dvije vrećice kvasca US-05, jednu sam nažalost kupio greškom kod naručivanje preko webshopa, pa sad imam problem. Drugu vrećicu ću pokušati nabaviti danas popodne i zanima me šta mogu napraviti da to bude čim ispravnije.

@Poljo
Hvala. Ako danas napravim to sa posebnom staklenkom pretpostavljam da sutra nebi bilo kasno dodavati. Da smanjim temperaturu sa 20 na 13-14 do sutra?

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la Poljo » pet svi 11, 2018 11:26 am

Ako imas mogucnost smanjiti temperaturu vjerojatno ce pomoc
slika

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la AlkoholUnited » pet svi 11, 2018 12:07 pm

Grepo je napisao/la:
pet svi 11, 2018 8:37 am
Pomoć kolege. Zabunom sam naručio samo jedan paketić US-05 a trebao sam dva. Pokušat ću doći danas do drugog paketića kvasca. Moje pitanje je, mogu li slobodno uzeti malo sladovine koju sam jučer stavio u fermentor i promiješati s novim kvascem, te uliti nazad u fermentor ili?

Sinoć sam oko 21h završio s pretakanjem u fermentor. Jutros još nije vrenjača počela raditi, pa ako netko može pomoć savjetom, unaprijed se zahvaljujem.
inace ako ti je kvasac poceo radit i ima one pjene gore od kvasca pokupi to dezinficiranim priborom i ubaci u novo pivo.. zatvori ono staro ono ce nastavit radit i opet prekrit pivo tepihom co2 a novo pivo ce na taj nacin imati kvasca.. radio sam to jednom i proslo sve uredu inace ako imas dovoljno dobre uvjete cak je to preporucljivije raditi nego ispiranje kvasca.. ( kod mene su to bile dva razlicita kuhanja ali tri dana jedno poslje drugog pa je kvasac poceo radit i bilo je pjene u fermentorima.)
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la Poljo » pet svi 11, 2018 12:45 pm

Alkohol, pobrkao si pricu.. Ne skuplja covjek kvasce za drugo pivo, nego je napravio underpitch u prvom koji planira popravit dodatnom vrecicom kvasca.
slika

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Naknadno dodavanje u fermentor

Post Postao/la AlkoholUnited » pet svi 11, 2018 8:52 pm

Poljo je napisao/la:
pet svi 11, 2018 12:45 pm
Alkohol, pobrkao si pricu.. Ne skuplja covjek kvasce za drugo pivo, nego je napravio underpitch u prvom koji planira popravit dodatnom vrecicom kvasca.
korekšn netočnog navoda prihvačen. Hvala!
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Odgovori