Psenicno pivo

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Hrx
Postovi: 2
Pridružen/a: čet svi 24, 2007 1:30 pm
Lokacija: Kutina

Psenicno pivo

Post Postao/la Hrx » pet lip 08, 2007 2:41 pm

Pozdrav!
Ima li tko recept ili neki link za izradu psenicne pive (Weissbier bi rekli njemci)? Ili jos jednostavnije, postoje li setovi za nabavit negdje? To mi je zakon pivo, pogotovo za ljetne vrucine!

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Re: Psenicno pivo

Post Postao/la admin » uto lip 12, 2007 4:20 pm

Bok!
Hrx je napisao/la:Pozdrav!
Ima li tko recept ili neki link za izradu psenicne pive (Weissbier bi rekli njemci)? Ili jos jednostavnije, postoje li setovi za nabavit negdje? To mi je zakon pivo, pogotovo za ljetne vrucine!
Budem potrazio neki recept za psenicno pivo. Problem je da se kod nas tesko nabavi psenicni slad potreban za to pivo. Ja sam radio dvije razlicite vrste psenicnog piva iz seta i obje su bile jako dobre.

Setove sam potrosio i posto nije bilo zainteresiranih jos nisam napravio novu narudzbu izvana. Uzeo sam samo za sebe obicni svjetli ekstrakt slada (tekuci) te hmeljni ekstrakt da se mogu malo poigrati.

Danas bi bas trebao pretociti prvu sarzu piva napravljenu na ovaj nacin.

Ako si zainteresiran mogao bi organizirati neku narudzbu. Set je oko 10E pa plus postarine, troskovi transfera love i sl. ispadne negdje oko 110kn za set koji je dovoljan za 22l piva. Po recepturi osim seta trebas jos i oko 1.4kg secera no frend i ja preferiramo upotrijebiti dva seta za oko 25-28l piva.

Ako te jos nesto interesira slobodno pitaj.

Andrej

Odgovori