Pocetnicka pitanja

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 23, 2016 5:11 pm

Pa ono.. Za neki bezukusni blond ale treba ti 5kg pilsena i 10-20g aurore magnuma ili neceg slicnog. Ja takvu pivu nebi nikad radio, ali ako tebe to veseli samo naprijed :-)
Produzi samo kuhanje na sat i pol da se rijesis dmsa iz pilsena a hmelj stavi na 60min do kraja.
slika

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 23, 2016 5:20 pm

Poljo je napisao/la:Pa ono.. Za neki bezukusni blond ale treba ti 5kg pilsena i 10-20g aurore magnuma ili neceg slicnog. Ja takvu pivu nebi nikad radio, ali ako tebe to veseli samo naprijed :-)
Produzi samo kuhanje na sat i pol da se rijesis dmsa iz pilsena a hmelj stavi na 60min do kraja.
Takva piva može, ako se napravi prema pravilima struke biti i pet puta bolja od konzumnih inačica, pa sad ... svirati protiv načela ...
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 23, 2016 5:24 pm

A ista piva moze bit o 20 puta bolja od konzumskih ako ulozis u nekih 100g cascade :-)
slika

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 23, 2016 5:38 pm

Prepodložan si trenutnim ""propuhom". Biti "Inn" zove se snobizam. I homebrew lageri bez puno kerefeka bit' će jako dobre pive :) Kako je nastao ovaj naš hobby? Napravi jedan Berliner Weisse, ako smiješ :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

referee
Postovi: 4
Pridružen/a: pet tra 22, 2016 11:28 am
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la referee » ned tra 24, 2016 10:24 am

Poljo je napisao/la:Pa ono.. Za neki bezukusni blond ale treba ti 5kg pilsena i 10-20g aurore magnuma ili neceg slicnog. Ja takvu pivu nebi nikad radio, ali ako tebe to veseli samo naprijed :-)
Produzi samo kuhanje na sat i pol da se rijesis dmsa iz pilsena a hmelj stavi na 60min do kraja.
Pa i djeca kada uče govoriti kreću s dva sloga a ne s cijelim rečenicama tako da da, veselilo bi me napraviti vlastito pivo na način da prodjem sto jeftinije i sto jednostavnije uz sto manje opreme.

Znaci treba mi 5kg pilsnera i u koliko vode da ga stavim?
To kuham na 66'C sat vremena

Nakon toga izvadim slad i isperem ga i nastavim kuhat 1:30 a hmelj dodam nakon 30 min kuhanja Tj. 60 min prije kraja kuhanja

Jesam li dobro shvatio?
Tnx

referee
Postovi: 4
Pridružen/a: pet tra 22, 2016 11:28 am
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la referee » ned tra 24, 2016 10:26 am

Don Genovese je napisao/la:
Poljo je napisao/la:Pa ono.. Za neki bezukusni blond ale treba ti 5kg pilsena i 10-20g aurore magnuma ili neceg slicnog. Ja takvu pivu nebi nikad radio, ali ako tebe to veseli samo naprijed :-)
Produzi samo kuhanje na sat i pol da se rijesis dmsa iz pilsena a hmelj stavi na 60min do kraja.
Takva piva može, ako se napravi prema pravilima struke biti i pet puta bolja od konzumnih inačica, pa sad ... svirati protiv načela ...
Hvala na podršci
Vjerujem da će i biti bolja od kupovnih

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » ned tra 24, 2016 11:32 am

Procitaj http://www.muzejuloncu.com/spajza/prva- ... pivo-pivan

Tu ti pise sve sto te zanima, pa i vise od toga... Ali imas korak po korak do prvog piva.

Obrati paznju na Potrebna oprema i imas 2 nacina za kuhanje.
Recept je ok za pocetak, mozes i jednostavnije (samo bazni slad) al ne preporucujem. Litraza je isto ova koju zelis.

referee
Postovi: 4
Pridružen/a: pet tra 22, 2016 11:28 am
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la referee » ned tra 24, 2016 4:46 pm

Vjeko je napisao/la:Procitaj http://www.muzejuloncu.com/spajza/prva- ... pivo-pivan

Tu ti pise sve sto te zanima, pa i vise od toga... Ali imas korak po korak do prvog piva.

Obrati paznju na Potrebna oprema i imas 2 nacina za kuhanje.
Recept je ok za pocetak, mozes i jednostavnije (samo bazni slad) al ne preporucujem. Litraza je isto ova koju zelis.
Hvala

Odgovori