Najbolje pšenično???

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Ducabaksuz
Postovi: 9
Pridružen/a: čet sij 07, 2021 10:07 pm

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Ducabaksuz » sub sij 09, 2021 4:42 pm

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, pročitao sam temu nekoliko puta i lagano se spremam za svoje prvo kuvanje, ali imam nekih nedoumica. Pogledao sam dosta recepata i pokušao da sastavim svoj, ako neko ima neki savet, sugestiju ili bilo šta što može da pomogne bio bih jako zahvalan.

Želim da napravim pitko pivo, ali bih pokušao da izbegnem ukus i miris citrusa i tu sam došao na ideju da probam da pomeša sledeće sladove:

Wise guy Wheat 40%
Pauls Malt Biscuit 10%
Keep Flying 10%
Freak Munich 40%

Još uvek nisam odlučio koji hmelj bih stavio, ali dvoumim se između Magnum i Saaz, verovatno ću na početku kuvanja staviti manju količinu Magnum za gorčinu, a Saaz za aromu.

Dilema oko kvasca je M44, M20 ili US 05.

Nisam stavio tačnu meru jer još nisam siguran koliko piva ću pokušati da dobijem, ali nadam se da ću u fermentor ubaciti 25l tečnosti, bitno mi je da vidim da li je proporcionalni udeo sastojaka dobar. 😁

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la erda » pon sij 11, 2021 10:43 am

Ducabaksuz je napisao/la:
sub sij 09, 2021 4:42 pm
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, pročitao sam temu nekoliko puta i lagano se spremam za svoje prvo kuvanje, ali imam nekih nedoumica. Pogledao sam dosta recepata i pokušao da sastavim svoj, ako neko ima neki savet, sugestiju ili bilo šta što može da pomogne bio bih jako zahvalan.
Želim da napravim pitko pivo, ali bih pokušao da izbegnem ukus i miris citrusa i tu sam došao na ideju da probam da pomeša sledeće sladove:
Wise guy Wheat 40%
Pauls Malt Biscuit 10%
Keep Flying 10%
Freak Munich 40%
Još uvek nisam odlučio koji hmelj bih stavio, ali dvoumim se između Magnum i Saaz, verovatno ću na početku kuvanja staviti manju količinu Magnum za gorčinu, a Saaz za aromu.
Dilema oko kvasca je M44, M20 ili US 05.
NiSam stavio tačnu meru jer još nisam siguran koliko piva ću pokušati da dobijem, ali nadam se da ću u fermentor ubaciti 25l tečnosti, bitno mi je da vidim da li je proporcionalni udeo sastojaka dobar. 😁
Nemoj me krivo shvatiti, ali za prvo kuhanje bi ti bilo bolje da skuhaš neko jednostavnije pivo, npr. Pale ale.
Pale ale, malo kristala i minkena, kvasac US05 i to je to.

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Puyol » pon sij 11, 2021 12:15 pm

Zko zelis neku pivu koja nena citruse, kakonkazes, recimo da si eliminirao ipe i ape. Ali akonimas saaz, mozes napravit lazni lager sa us05 recimo. To je piva gdje neces imati fokus na hmelju previše, biti ce cista, samo sto bi ti bilo dobro staviti pils sa nesto malo minhena ili vienne, a ne psenicu. Mozes i viennu koristiti, ona je u startu tamnija od pilsa.

Iako se slazem sa kolegom gore, bajbokje je startat sa apom nekom ili ipom. Ja sam krenuo sa 2 lagera, losa kombinacija, vjeruj mi.

Us05 i m44 su slicni (neuutralni dosta) kvasci, a m20 je psenicni, i tu ces dobiti fenole banane od kvasca. Pa vidi sto ti vise odgovara.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Poljo » pon sij 11, 2021 12:51 pm

erda je napisao/la:
pon sij 11, 2021 10:43 am
Nemoj me krivo shvatiti, ali za prvo kuhanje bi ti bilo bolje da skuhaš neko jednostavnije pivo, npr. Pale ale.
Pale ale, malo kristala i minkena, kvasac US05 i to je to.
Pa ova gore okvirno American Wheat ideja s nešto manje American hmeljevima i nije ništa kompliciranija od npr Pale Ale-a.
Jedino za početak nebi savjetovao Hefeweizen smjer s M20 i sličnim kvascima. Rezultat s njima jako ovisi o kontroli fermentacije, a kao početnik za taj dio će ti trebat malo vremena. Iz istog razloga lagere najbolje izbjegavati bar u prvih 20ak kuhanja dok se ne uhodaš.

S clean kvascima tima M44, US05 ti je najjednostavnije krenuti jer relativno trpe i neke česte početničke greške.
slika

Ducabaksuz
Postovi: 9
Pridružen/a: čet sij 07, 2021 10:07 pm

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Ducabaksuz » pet vel 12, 2021 2:08 pm

Hvala svima na savetima!

Odradio sam na kraju prvu turu sa M20 i po ovoj recepturi, od hmeljeva sam koristio Magnum za gorčinu i Saaz na kraju kuvanja, IBU je bio 17. Pivo je ispalo odlično, nije baš to što sam hteo da dobijem, ali pitko, jako dobrog ukusa, tura od 20l je potrošena u roku od nekoliko dana 😬 odmah nakon kuvanja prve ture sam skuvao i drugu, Pale Ale sa US 05 kvascem i nešto više hmelja i ispalo mi je solidno, nije nešto što bih ja pio inače, ali dobro, većini se na primer to drugo više svidelo nego prvo jer je imalo baš onako izraženu aromu hmelja i prijatnu gorčinu. U međuvremenu sam i jedan IPA skuvao, isto skroz korektan ukus, mada je ono tek završeno, treba još malo da odstoji. Sad se pripremam za četvrtu turu, kuvaću Wit pa ćemo videti šta će od svega toga ispasti 😬
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Ducabaksuz
Postovi: 9
Pridružen/a: čet sij 07, 2021 10:07 pm

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Ducabaksuz » sub vel 13, 2021 2:27 pm

Imam još nekoliko pitanja, pa bih rado saslušao vaše mišljenje. Šta je po vama bolje za Wit, da li da se koristi sveža kora pomorandže (ljuštilicom skinut onaj gornji sloj kore) ili suva kora. Da li je pametnije staviti celo seme korijandera ili ga prethodno treba malo usitniti? I na kraju ne znam da li je glupa ideja, ali razmišljao sam o tome da pri kraju fermentacije odradim Dry hop sa jako malo hmelja, tipa 1g/l, i to možda Saaz ili Styrian Wolf, a prethodno bih u kuvanju radio sa ove dve vrste i to bih dodavao negde na oko 15 minuta pre kraja i to u različitim količinama, a da IBU bude na oko 15..

Tome88
Postovi: 1
Pridružen/a: čet tra 22, 2021 10:27 am

Re: Najbolje pšenično???

Post Postao/la Tome88 » čet tra 22, 2021 11:59 am

Pozdrav svima!

Prije par dana napokon smo se odvažili i napravili prvo pivo (blonde ale nekakav :D ). Par dana poslije probali smo još jednu turu istog recepta, za sada sve izgleda ok i po planu. Planirali smo ovih dana probat pšenično. Vidim da je dosta nezgodno dobit neko idealno pšenično, pogotovo bez pravih kvasaca. Al' evo nama je za početak cilj dobit samo nešto da se može piti i da ne bude inficirano. Pa ćemo se vremenom uštimati :D Kakav vam se čini recept:

otprilike 19-20 l u fermentoru

1 kg IREKS Pilsner Malt
2.5 kg IREKS Wheat Malt light
0.5 kg Weyermann - Munich Type 1

6 g Magnum (13 AA) 60 min

11.5 g SafAle WB06 ili 10g Bavarian Wheat M20

ukomljavanje na otprilike 67°C sat vremena
temp. fermentacije 18-21 °C

OG: 1046
FG: 1010
ABV: 4.68%
IBU: 12
SRM: 4.03

Odgovori