ispiranje - mash out

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet vel 19, 2015 2:17 pm

Odluka je pala.. napravio sam već i lažno dno za MLT i ugradio niplove i ventile...Trebam još napraviti onaj spoj iznutra sa lažnim dnom...Pošto mi je još nekidan stiglo zrnje napravit ću jednu turu sa ukomljavanjem u frižderu u DM vrećici...Dok ne napravim HLT morat ću izolirat MLT. Za prvu ruku će sistem biti gravitacijski pa ću vidit kako radi i trebam li pumpe i HLT... Imam garažu u kojoj kuham a fermentaciju i flaširanje radim u podrumu. Na kraju flaširano pivo držim u kuhinji u jednom elementu koji je ionako prazan i stanu dvije gajbe-samo ih pokrijem da nema svjetlosti.
Što se tiče materijala, čitao sam na forumu da može inox, bakar, mesing a jel tu spada kromirani muf koji sam morao ugraditi jer sam iskoristio za MLT dva kutna ventila od radijatora..
Još nešto... može li se lažno dno povezat s onim fleksibilnim crijevom za vodu ako se izbaci guma nekako iznutra?

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet vel 19, 2015 2:37 pm

##### Još nešto... može li se lažno dno povezat s onim fleksibilnim crijevom za vodu ako se izbaci guma nekako iznutra? ####

sa takvom cjevi bi izgubil onaj sifon- efekt potreban da pretoćiš što više sladovine pa bi ti ostajalo par litara ispod cjevi.

:hmelj2: nemam MLT ,ali za očekivati je takav problem . Ž

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet vel 19, 2015 3:37 pm

Ok, onda ću napraviti od bakrenih spojeva samo moram paziti na pastu i vrstu žice za lemljenje ( prema preporukama sa foruma).

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet vel 19, 2015 3:47 pm

ovo imam al nije preporučljivo?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: ris, dana/u pet vel 20, 2015 12:28 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
ekser
Postovi: 305
Pridružen/a: pon sij 06, 2014 11:31 pm
Lokacija: Zg/Pž

Post Postao/la ekser » čet vel 19, 2015 11:34 pm

ris, probaj smanjit slike radi preglednosti
keep calm and čitaj dalje forum

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet vel 19, 2015 11:53 pm

Uh, baš su velike :) Kako se smanjuju? Moram ih smanjiti prije nego ih uploadam ili tu negdje ima neka opcija za smanjivanje?

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » pet vel 20, 2015 12:28 am

evo, uspio sam-hvala isvara

marinho991
Postovi: 61
Pridružen/a: pon stu 06, 2017 3:48 pm
Lokacija: Drivenik

Re: ispiranje - mash out

Post Postao/la marinho991 » čet stu 08, 2018 1:00 pm

Gdje u brewsfriend kalkulatoru ubrajate vodu za ispiranje ? Ako se dobro sjecam pise samo za navest vodu za ukomljavanje i preboil volumen, dakle pretpostavljam da se onda u preboil volumen ubraja voda za sparge obzirom da ispiremo neposredno prije kuhanja ? Nadam se da je tako.

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: ispiranje - mash out

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » sub stu 10, 2018 5:13 pm

marinho991 je napisao/la:
čet stu 08, 2018 1:00 pm
Gdje u brewsfriend kalkulatoru ubrajate vodu za ispiranje ? Ako se dobro sjecam pise samo za navest vodu za ukomljavanje i preboil volumen, dakle pretpostavljam da se onda u preboil volumen ubraja voda za sparge obzirom da ispiremo neposredno prije kuhanja ? Nadam se da je tako.
da, tocno
Beauty is in the eye of the beer holder!

Odgovori