Moja dosadašnja kuhanja

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto svi 24, 2016 11:34 pm

kolega Chvembo, pivaru naš , hvala na uputi . :hmelj:
ja sam to riješio sa šelnama i dva promjera crijeva , bez ljepljenja , onak na suho . bitno je da je i prvo i drugo u praksi dobro. ak zatreba , ta specijalna močna pumpa radi sve kaj treba , a druga čeka na polici - u rezervi..Ž :hmelj:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto svi 24, 2016 11:58 pm

Bademe, varijacija takve pumpe, na isti oblik i boje kučišta ima puuno. Sve ih krasi niska cijena (60 do 110 kn) a razlika je u proizvođačima i materijalu piksi koje drže osovinu u centru. Koristio sam nekoliko istih po obliku i boji, a različitih po materijalu piksi. Uglavnom mesing, mekši ili tvrđi. Zadnje dvije (treća u rezervi) su od proizvođača Askoll, M231, u čijem sam katalogu našao da su pikse keramičke, pa im nekako i vjerujem, kupljene u Kralj-commerceu prije više od tri godine. Jedna prije bila je od istog proizvođača, različit model, ali bez podataka o materijalu, još jedna prije nje od nekog drugog, no-name ... i nekoliko, puno starijeg tipa. Ove dvije odrađuju dulje od svih do sad, a da nema lufta na osovini nimalo. Ovaj tip više nigdje nema za kupit', barem po upitima prema prodavačima. Kako inače teče razgovor s trgovcima oko toga zašto baš taj tip tražim nije ovdje za navoditi, jer se svi kunu u kvalitetu, ali neki i naglašavaju da to nisu pumpe koje će raditi po sat vremena na visokoj temp. ... i tako to ... .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » uto svi 31, 2016 6:05 am

U nedjelju su se popunjavale zalihe. Dva puta smo kotao napunili do ruba :D Tako da je u fermentorima cca 140L sladovine koja veselo pjeva na vrenjaci.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » ned lip 05, 2016 7:58 am

Jučer je bilo natjecanje, prekrasno je bilo susresti ljude s foruma uživo, upoznati vas, popričati i naravno zajedno nazdraviti i popiti te probati sve one predobre pive. Pivili!

Ali nije mi jučer bilo svejedno, žena je rekla da mogu nastaviti kuhati pivu samo pod uvjetom da dobijem neku medalju, u protivnom sve iz garaže se mora izbaciti van. I kako stvari stoje pivovara ostaje u garaži :D

Ovdje sam pisao sve dosadašnje recepte, sve prijavljene pive su dobile solidne ocjene:
3. kuhanje, Dubbel, recept na 1. stranici teme, srebro za Strong Belgian & Trappist Ales :D
8. kuhanje, Imperial Stout
12. kuhanje APA
15. kuhanje IPA
16. kuhanje Mamurno Pšenično

A na točioniku u MBR-u je bio Dubbel iz 14. kuhanja i Mamurno pšenično iz 16. kuhanja.

T0M
Postovi: 208
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 11:41 am
Lokacija: Lug Poznanovecki

Post Postao/la T0M » sri lip 15, 2016 10:57 pm

Chvembo je napisao/la:Bademe, pitao si za fitinge na pumpi. Na izlaz je montirana hermeto spojnica 22mm na 3/4 muski, a ulazna cijev ima unutarnji promjer oko 25mm. Taman pase unutra ugurati vanjski dio MS fitinga 22mm na 3/4 zenski i to je zaljepljeno dvokomponentnim epoxy ljepilom. Evo i fotke. Tako je to moja Mach XYZ2 svemirska pumpica :-)
Moze slika ovog fitinga 22mm na 3/4 zenski koji ide na ulaz pumpe. Ne vidi se posto je zaljeljen.

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » ned lip 19, 2016 8:25 pm

To ti je PRIJELAZ MS ŽŽ 22-3/4':
http://termometal.hr/prijelaz-ms-zz-22-34-proizvod-901/

Jednako tako može biti i s muškim navojem i drugom colažom navoja, no mora biti za Cu 22, je ta strana paše u pumpu.

Imaš u svakom dućanu koji drži dijelove za vodovod i centralno grijanje.

T0M
Postovi: 208
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 11:41 am
Lokacija: Lug Poznanovecki

Post Postao/la T0M » sri lip 22, 2016 6:34 pm

Chvembo je napisao/la:To ti je PRIJELAZ MS ŽŽ 22-3/4':
http://termometal.hr/prijelaz-ms-zz-22-34-proizvod-901/

Jednako tako može biti i s muškim navojem i drugom colažom navoja, no mora biti za Cu 22, je ta strana paše u pumpu.

Imaš u svakom dućanu koji drži dijelove za vodovod i centralno grijanje.
Hvala.

Odgovori