darklands pivo

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
darkland
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 04, 2009 9:37 pm
Lokacija: izmedju bosne hr i germany

darklands pivo

Post Postao/la darkland » uto stu 03, 2009 7:32 pm

Eto i ja nesto skuhao . Zahvaljujem se buky i malom mihi na informacijama i podrski, nadam se da nisam bio dosadan. Kuhao sam u kuhinji (stoo mojoj zeni nije bilo drago) u 27-litarskom elektroloncu . Jecam sam kupio direkt u silosu u okolini münchena a hmelj iz tvornice gdje hmelj preradjuju (ja pito a oni mi dali-dzabe) .Kvasac je od brau-partner gornjeg vrenja.Ali da ne duljim, moram reci da mi je jedino cijedjenje zadavalo problema jer sam cijedio kroz gazu. Evo zato par slicica. http://img32.imageshack.us/gal.php?g=pi ... ction=edit

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri stu 04, 2009 1:03 am

cestitam! sada fino kada odvrije pretakanje pa jos jednu turu da imas za Bozic :)

Avatar
TimeOfNine
Postovi: 133
Pridružen/a: sri lis 21, 2009 7:33 pm
Lokacija: Pešćenica, Sisak

Post Postao/la TimeOfNine » sri stu 04, 2009 9:11 am

Izgleda super....Zakuhao i ja, vrije 4. dan, ali sad već sa puno manje inteziteta. Pretok za par dana, pa druga tura, blagdanska :wink: . Hvala za namirnice Andrej!

darkland
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 04, 2009 9:37 pm
Lokacija: izmedju bosne hr i germany

Post Postao/la darkland » ned stu 08, 2009 12:40 pm

admin je napisao/la:cestitam! sada fino kada odvrije pretakanje pa jos jednu turu da imas za Bozic :)
Ma sad sam malo skeptican, ne znam hoceli biti dobro , mislim malo sam previse hmelja stavio. Nisam mislio da ce da bude tako gorko , jest da 26 g nije puno ali hmelj je 10,7 % ALFA : STIZE NOVA SLIKA http://img689.imageshack.us/img689/6753/pivo017.jpg

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned stu 08, 2009 5:31 pm

na koliko ukupno litara si stavio tih 26g hmelja?

darkland
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 04, 2009 9:37 pm
Lokacija: izmedju bosne hr i germany

Post Postao/la darkland » pon stu 09, 2009 4:06 pm

admin je napisao/la:na koliko ukupno litara si stavio tih 26g hmelja?
na 18 l

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pon stu 09, 2009 5:04 pm

pa ne cini mi se tako puno. ja bi npr stavio 2g po litri aurore s 7-8% alfe. to ti dodje skoro na isto ovome sto si ti stavio. ne da mi se sada postotke računati.

darkland
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 04, 2009 9:37 pm
Lokacija: izmedju bosne hr i germany

Post Postao/la darkland » ned stu 29, 2009 1:37 pm

Evo dugo nisam bio aktivan , ali pratim pivarstvo.info svaki dan . E sad pisem jer mi nesto nije jasno .U medjuvremenu sam skuhao vec pet sarzi po 20 l ( i popio) . Poslije prve nesto mie falilo pa sam dodao vise hmelja ali i predzadnji put med .S vise hmelja dobio sam puniji okus i gdje je okus duze ostao u ustima ali med od akacije je ostavio potpuno bljutav slatkast okus .Kao i svima i meni je izazov pivo praviti a ne opijati se . Trenutno pri kupovini secera .Kupovao sam uvijek grozdjani secer u prahu jer sam mislio da je prirodniji a i jer su mi forumasi tako rekli.Sad am kupio nekakav ,pise grozdjani ali i "dextrose" pa me zanima da li je to isto prirodni secer ili natpis dextrose znaci da je to umjetno sladilo kao natren i da li ce kvasac na to reagirati. HVALA UNAPRIJED

Odgovori