Pahuljice

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Poljo

Re: Pahuljice

Post Postao/la Poljo » uto ožu 17, 2020 9:53 am

Prodajna cijena koju je definirao OPG. Sve je to marža, kako god ju nazivaš.
Ako jadni uzbekistanski farmer može iste pahuljice proizvest i dostavit za 2.99, što našeg opravdava da izvjesi cijenu od 10kn?

Zašto onda ne naručuješ inox i ostale stvari od naših proizvođača nego šparaš svaku lipu po Ali Expresu?

Budimo dosljedni. :mrgreen:
slika

Pemac

Post Postao/la Pemac » uto ožu 17, 2020 10:03 am

Poljo je napisao/la:
uto ožu 17, 2020 9:53 am
Prodajna cijena koju je definirao OPG. Sve je to marža, kako god ju nazivaš.
Ako jadni uzbekistanski farmer može iste pahuljice proizvest i dostavit za 2.99, što našeg opravdava da izvjesi cijenu od 10kn?

Zašto onda ne naručuješ inox i ostale stvari od naših proizvođača nego šparaš svaku lipu po Ali Expresu?

Budimo dosljedni. :mrgreen:
Ne, ne, krivo me shvaćaš, nismo ovdje u pitanju ti ili ja. Ja nemam platežnu moć ni za pahuljice od 20kn niti za inoks lonac od 2000kn, i ja kupujem pahuljice po 7kn i inoks od 500kn. Al pričam da na OPG može biti realna cijena pahuljica 20kn/kg bez napumpavanja "marže" kako je ti zoveš i nemojmo se zavaraviti daleko je to od toga da "jadni uzbekistanski farmer" proizvodi i dostavlja to u hrv. I kod nas bi uz manji porez i namete ili kako se vec zovu cijena mogla biti 300kn/t.

PBR

Post Postao/la PBR » uto ožu 17, 2020 1:22 pm

Nezz gdje sam ih kupio, nisam odavno. Ali mislim da mozete kupiti obican jecam, samlejti i ga zakuhat da se zelatinizira.

Sto se tice cijene, hrvatski OPGovac misli da moze zasijati metar ipo necega i od toga zivjeti. Da ja prodajem pivu po 90 kuna i kazem drugima sori stari nemoze jeftinije, mogu izbacit max 100 litara mjesecno, hladno bi me odjebali. Ostavi turkmenistance da uzgajaju zob, a ti se bavi necim kompleksnijim.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Pemac

Post Postao/la Pemac » uto ožu 17, 2020 1:45 pm

U pravu ste.

mlaen

Post Postao/la mlaen » uto ožu 17, 2020 10:10 pm

Poljo, budimo realni, kada stavis na papir koliko te drzava peljesi cudi me da imamo ikakvu proizvodnju 😵

Odgovori