Pemčevo hmeljno polje

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

1rice

Re: Pemčevo hmeljno polje

Post Postao/la 1rice » sub lip 15, 2019 11:38 pm

uvik fali hmelja :D
:brewarmy:
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Pemac

Post Postao/la Pemac » pet tra 03, 2020 8:05 am

Da malo ovo osvježim,

ove godine polje je pojačano sa 40ak fugglesa, 7 goldinga, 7 wolfova, 7 celeie, 13 cascadea, 13 cennteniala i 13 chinooka i time sam popunio trenutne "kapacitete" konstrukcije. Ostatak fugglesa budem posadio i održavao ga na visini od cca 3m da ga mogu brati sa zemlje svuda po imanju da ga imam kasnije za presaditi kada budem proširivao konstrukciju (ili ako ima netko da bi se đorao za hmeljeve nek mi se javi dok nije prekasno). Spuštanje špaga i nije najzabavniji posao na svijetu, ali godi malo biti na suncu u ove dane... Ostaje još međuredno ravnanje zemlje i ponovno spajanje navodnjavanja.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Poljo

Post Postao/la Poljo » pet tra 03, 2020 9:01 am

Di ti prodaješ sav taj hmelj? :D
slika

Pemac

Post Postao/la Pemac » pet tra 03, 2020 9:37 am

Prošle godine nisam imao neki prinos zbog jer sam prvo čekao bager, pa su mjesec dana kiše došle, pa mi je trava dosta prerasla, pa...pa...pa... 5 dvogodišnjih stabljika koje sam maksimalno pazio su mi dale prinos skoro kao cijelo polje.
Ove godine ne planiram ponoviti tu pogrešku pa se nadam nekih 20kg hmelja da budem dobio. Onda budem razmišljao kud cu sa njim (osim u pivu jel ). Ionako je ovo koračanje prema jednom drugom projektu, a ne surov uzgoj :mrgreen: :pivo:

Nego, ak budeš trebao javi se... Dobiješ i 90% popusta jer si prvi znatiželjnik :pivo4: :hmelj2: :pivo4: :hmelj2:

Odgovori