hop oils

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » ned pro 04, 2016 1:35 pm

Moram se slozit s popivopijem po ovom pitanju.
Sto je sljedece? Otkrice muntosovih beer kitova? :pivo4:
slika

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned pro 04, 2016 2:30 pm

Popivopi je napisao/la:Da baba ima pišu, bio bi deda
Extrat ulja isto kao i extrat slada. Treba znati izvuci ulje iz hmelja i koje.
Ovo s extraktima mi je kao kuhanje cobanca u mikrovalnoj. Sorry Slawoner, tu nema crafta.
Mislim da je zatvorenost prema novim tehnologijama katastrofalan nacin razmisljanja al svakom njegovo... Biti true old skul meni osobno nema previse smisla pogotovo sto je ovdje riječ o ulju koje je izvučeno iz pravog hmelja (mozes birati i sortu!), a ne o sintetici koja imitira hmelj...

I ulice su se jednom osvjetljavale svijećama, pa je došla zanimljiva nova tehnologija - struja al ne ajmo mi i dalje svijećama - ja to tako vidim kada je u pitanju sraz old skula i noviteta koji se nude.

Dali je to craft ili nije - iskren da ti budem za ovo i jesam čuo od nekoliko craftera koji ih koriste u svojim pivima koja vi uredno pijete i uzivate u njima uvjereni da oni zaista namaču tačke hmelja u sekundaru... Da bi se dobile takve arome potrebno je imati godišnji pristup zaista sviježem hmelju kojeg često puta nemamo, kako crafteri tako i homebreweri.

Opet kazem, riječ je ulju pravog hmelja, a ne o sintetici koja imitira hmelj! Dali ce to netko od vas prihvatiti i koristiti ili ne to je opet stvar pojedinca i osobnog izbora... ali ne vidim zasto to nebi bio craft.

Što se tiče usporedbe sa čobijem iz mikrovalne :lol: ... a ima ih groznih iz iz kotlića! :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Popivopi
Postovi: 143
Pridružen/a: sri sij 13, 2016 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Popivopi » ned pro 04, 2016 3:08 pm

Ma prijatelju, ne radi se tu o zatvorenisti prema novim tehnologijama ili old school vs new school. Ja sam jos uvijek fasciniran mogucnostima i kombinacijama da recimo jednu sortu hmelja dodavanjem u razlicitim fazama kuhanja, ili poslije kuhanja dobijes totalno razliciti rezultat.
Nisam protiv ulja, ali trenutno samo kao korektiv.
I samo da ti kazem, veselim se probati taj buduci one oil cascade :wink:

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned pro 04, 2016 3:19 pm

ma to samo za osobne potrebe se malo igramo...tesko da cemo nesto takvoga raditi za trziste - mislim da takvih piva na trzistu ima i vise nego dovoljno...Al dobro, priznam ti da bi se u hombrewingu ipak trebalo na tome zadrzati kao na korektivu... ipak je cilj da se igramo i isprobavamo ( ali za nekog velikog tko zeli standard u pivu nije loša šema)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » ned pro 04, 2016 5:13 pm

Ovako , radi se o tome da si iz poznatog ili nepoznatog razloga dobio pivo sa određenim nedostatkom - greškom . Probaš ga na točioniku i jednostavno ne valja , sramota te ponuditi. Tada otvoriš keg , nakapaš ga kapima za spas , napojiš sa co2 i evo instant spas. To bi trebala biti opravdavajuća upotreba navedenog. Ako si flaširao tada ne ide a ako ga rabiš kao svakodnevno hmeljenje onda si lažovčina i nisi homebrewer.
Hoće li za koju godinu hmelj ići na tablete ili kapi po galonu vjerojatno hoće. Do tada uživajmo u ovo malo veselja što nam ostalo. Živili :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned pro 04, 2016 5:24 pm

grga-osijek je napisao/la:ako ga rabiš kao svakodnevno hmeljenje onda si lažovčina i nisi homebrewer.
:lol: :lol: a joooj grga... Jel onda svi oni koji si rade pivicu od gotovih extrakta nisu homebreweri?
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » ned pro 04, 2016 5:25 pm

slawoner je napisao/la:Mislim da je zatvorenost prema novim tehnologijama katastrofalan nacin razmisljanja al svakom njegovo... Biti true old skul meni osobno nema previse smisla pogotovo sto je ovdje riječ o ulju koje je izvučeno iz pravog hmelja (mozes birati i sortu!), a ne o sintetici koja imitira hmelj...
Istu paralelu mozes povuc na sladove. Zasto biti zatvoren prema tehnologiji i sam ukomljavat slad, kad nas je tehnologija dovela do toga da imamo ekstrakt slada. Taj ekstrakt je izvucen iz pravog slada (mozes birat i vrstu!) a nije neka sintetika koja imitira slad. :pivo4:
Pa odemo onda jos korak dalje, netko se sjetio napravit ekstrakt zahmeljene pive. Isto od prirodnog hmelja i jecma. Treba ga samo rastopit u vodi i sfermentirat.
A nacuo sam nesto da se proizvode i vec gotove pive, u bocama, mogu se kupit u nekim specijaliziranim ducanima, tehnologija nam je skratila sve muke, ne moramo vise ni fermentirat sami. :pivo4: :pivo4:
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » ned pro 04, 2016 5:31 pm

slawoner je napisao/la::lol: :lol: a joooj grga... Jel onda svi oni koji si rade pivicu od gotovih extrakta nisu homebreweri?
Naravno da nisu. Isto kao što ljudi koji si griju tallianete u mikrovalnoj nisu kuhari.
slika

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned pro 04, 2016 5:35 pm

hahhahaha ajd dobro... opet kazem naceo sam temu pod sirovine s ciljem prezentacije te sirovine, a ne s ciljem da se svi isposvađamo u nekakvim besmislenim diskusijama... Kome se svida neka koristi i nek napise svoja opažanja, kome je to svetogrđe nek odjebe s teme i amen :lol: ne znam sto bih drugo rekao jer se tema pretvorila u pljuvačinu proizvoda i onih koji te proizvode koriste...

Sad ja recimo koristim to hmeljno ulje ( ne koristim ga jos) i ja sam lažovčina, nisam crafter nisam homebrever - zasto si ti veci brewer od npr. mene ako si ubacio šaku hmelja u sekundar? - to zna napravit svaka budala!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » ned pro 04, 2016 5:37 pm

slawoner je napisao/la:
grga-osijek je napisao/la:ako ga rabiš kao svakodnevno hmeljenje onda si lažovčina i nisi homebrewer.
:lol: :lol: a joooj grga... Jel onda svi oni koji si rade pivicu od gotovih extrakta nisu homebreweri?
To ti je isto kao da je Stevo Karapanđa Franku Sinatri zakuhao podravkinu svatovsku juhu sa mesnim okruglicama iz vrećice :wink: :lol: :lol: :hmelj:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » ned pro 04, 2016 5:42 pm

slawoner je napisao/la:hahhahaha ajd dobro... opet kazem naceo sam temu pod sirovine s ciljem prezentacije te sirovine, a ne s ciljem da se svi isposvađamo u nekakvim besmislenim diskusijama... Kome se svida neka koristi i nek napise svoja opažanja, kome je to svetogrđe nek odjebe s teme i amen :lol: ne znam sto bih drugo rekao jer se tema pretvorila u pljuvačinu proizvoda i onih koji te proizvode koriste...

Sad ja recimo koristim to hmeljno ulje ( ne koristim ga jos) i ja sam lažovčina, nisam crafter nisam homebrever - zasto si ti veci brewer od npr. mene ako si ubacio šaku hmelja u sekundar? - to zna napravit svaka budala!
Daj ne ljuti se ,za utjehu i ja naručio citru i casc ha ha . Koji sam ja tek šupak ako ne probam sve što ne treba :lol: :lol:
A sad moram odjebati sa teme jer me žena vodi u šetnju :zivjeli2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned pro 04, 2016 9:31 pm

hahah ma ne ljutim se grga moj dragi... nema tu nikakve ljutnje, samo se ja sav uzjogunim kad se nesto stigmatizira prije nego se proba... opet kazem, ubacis hmelj na suhoi za 10 dana izvuces iz hmelja esencijalno ulje, a ja npr. to identično ulje uspem pipetom jer ga je neki divni gospodin vec izvukao umjesto mene... jel ima neke razlike izmedu tvog i mog ulja? :lol:

Ajd ovo sa Karapandzom je dobra fora :lol: ... al de sad ak Stevo skuha predivnu juhicu za Sinatru i onda dio te juhice dehidrira i spremi u vrecicu da mi pojedemo doma - dali je to juha koju je jeo Sinatra? :lol:

Al ajd mozemo ovako se tipkat u nedogled i trovat temu - nije to cilj. Kada i AKO isprobas naruceno javi dojmove. Ne kazem da ce mi ulje zamijeniti hmelj al mi je skroz dobra fora.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la kiki » ned pro 04, 2016 10:19 pm

He he he! Da, zanimljive su vam poredbe i svi ste u pravu. Ajd sjetite se kako ste mnogi gledali kad su prvi frendovi ili poznanici oko vas kupili pametne telefone, priznajte da ste mnogi pomislili gle šta se preserava, šta će mu to koji racku!?! Neš vjerovat al sad ih imamo svi i sad ispada da "VIŠE NE MOŽEMO BEZ NJIH¨. Ja sam osto fasciniran uljem i glasam za upotrebu prvenstveno kao korektiv, al nebitno je šta ja mislim. Al to ulje mi se sviđa pod uvjetom da je to stvarno ulje ko u zadnje vrijeme sva naša maslinova ulja, HLADNO PREŠANO I EXTRA DJEVIČANSKO jer ovo obično ne valja. :lol:
A ajmo još, koliko su naši hmeljevi koje kupujemo špricani kojekakvim kemijama pa ih trpamo i ne pitajući se, sve dok se jednom negdje ne objavi neka studija o tome. Pa će se onda sadit eko hmelj hahahaha i bla bla bla!
Živili vi meni!
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » uto pro 27, 2016 12:58 pm

slawoner je napisao/la:hahah ma ne ljutim se grga moj dragi... nema tu nikakve ljutnje, samo se ja sav uzjogunim kad se nesto stigmatizira prije nego se proba... opet kazem, ubacis hmelj na suhoi za 10 dana izvuces iz hmelja esencijalno ulje, a ja npr. to identično ulje uspem pipetom jer ga je neki divni gospodin vec izvukao umjesto mene... jel ima neke razlike izmedu tvog i mog ulja? :lol:

Ajd ovo sa Karapandzom je dobra fora :lol: ... al de sad ak Stevo skuha predivnu juhicu za Sinatru i onda dio te juhice dehidrira i spremi u vrecicu da mi pojedemo doma - dali je to juha koju je jeo Sinatra? :lol:

Al ajd mozemo ovako se tipkat u nedogled i trovat temu - nije to cilj. Kada i AKO isprobas naruceno javi dojmove. Ne kazem da ce mi ulje zamijeniti hmelj al mi je skroz dobra fora.
Evo isprobao.
U Munich Helles lager kuhan 03.12.2016 ubacio 3mll EKG .

Mogao sam birati citru cascade ili ekg.

Pošto sam sve kegove popio morao sam nataći ovaj mladi lager s kojim nisam zadovoljan . Previše malty u kombinaciji sa diiacetylom me natjeralo da probam maskirati. Rezultat ; kao da sam i tri prnjka iz nosa ubacio.
Timi koji ima olala bolji njuh od mene ne razlikuje citru i cascadu .

Da bude jasnije ukapao špricom , okrenuo keg naopako pola sata , vratio nazad i nakon 24 sata di si bio ? što si radio? nigdje -ništa.
Inače preporuka je 2 ml na keg .

Rest odrađen deveti dan fermentacije 36 h na 18 stupnjeva .

Možda je kriv munich slad 30% a možda i previše očekujem. Boce neću dirati bar 2 mjeseca . :(
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » uto pro 27, 2016 4:27 pm

ako se smije ubaciti prije fermentacije.... to bi bilo bolje
da ga fermentacija izmješa....

jel način da ulje staviš na vrh.... ono pliva
okreneš jednom lagano naopako
ono opet pliva
vratiš nazad ... ono opet pliva
a ti spojio i piješ pivo sa dna kega

bar da si ga karbonizirao mućkanjem nakon ubacivanja.... :idea:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Odgovori