hop oils

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
stane2006
Postovi: 315
Pridružen/a: uto sij 21, 2014 4:55 pm
Lokacija: Orašje

Post Postao/la stane2006 » čet sij 12, 2017 7:51 pm

grga-osijek je napisao/la:Stane nemoj krivo shvatiti al koliko je umjetno smo već raspravljali. Tu je riječ da nezadovoljan dobivenim izvršiš laganu korekciju , ili ako te jebe suho hmeljenje iz više razloga posegneš za uljem nastalim od hmelja. Skratiš muke,izbjegneš strah od infekcija ili trulog hmelja . Teoretski lakše ponavljanje okus i mirisa u svakom kegu ako je to bitno . :hmelj: :zivjeli2:
PS evo došao jedan pivar (Nenad) da proba , Živio.
Po meni u ekstaratu hmelja nema ništa što nije prirodno ja ću ga u budućnosti koristiti.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet sij 12, 2017 8:54 pm

eto drago mi je da se s pljuvanja krenulo u isprobavanje... nije to toliko loša šema... Grga - 4ml po kegu je mislim previše pa moguće da je odatle 'sintetički' okus...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » čet sij 12, 2017 11:15 pm

grga-osijek je napisao/la:Stane nemoj krivo shvatiti al koliko je umjetno smo već raspravljali. Tu je riječ da nezadovoljan dobivenim izvršiš laganu korekciju , ili ako te jebe suho hmeljenje iz više razloga posegneš za uljem nastalim od hmelja. Skratiš muke,izbjegneš strah od infekcija ili trulog hmelja . Teoretski lakše ponavljanje okus i mirisa u svakom kegu ako je to bitno . :hmelj: :zivjeli2:
PS evo došao jedan pivar (Nenad) da proba , Živio.
jel nije degustacija dogovorena za sutra? :lol:

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet sij 13, 2017 7:15 am

Timi tvoj termin stoji. 8) Nenad je došao iz drugih pobuda (pumpe , put za Dublin itd) . Žurnost je bila razlog da sam u 20h primio goste . Znaš da ranije liježem da bih mogao oko 04 :30 ustajati. :loce:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » pet sij 13, 2017 11:17 am

slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet sij 13, 2017 4:08 pm

eto, sad jos predjemo na:
http://www.svezapivo.hr/potkategorija-proizvoda/32
i nema vise nikakve muke. Prirodno je. Olaksava postupak.
Svi znamo umjesat mljeveni slad u vrucu vodu, kao da je to sad neki bitan postupak koji definira car pivarstva.
slika

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet sij 13, 2017 4:25 pm

Poljo je napisao/la:eto, sad jos predjemo na:
http://www.svezapivo.hr/potkategorija-proizvoda/32
i nema vise nikakve muke. Prirodno je. Olaksava postupak.
Svi znamo umjesat mljeveni slad u vrucu vodu, kao da je to sad neki bitan postupak koji definira car pivarstva.
Poljaneru tjeraš mak na konac!... stalno govoris jedno te isto, a mi se složili da ulja nisu loša ( niti neprirodna) za izvlačenje i korekcije. Sigurno necu ici u kuhanje s vec zacrtanom idejom o korištenju ulja... a DME se uvelike koristi sto za startere sto za korekciju alkohola itd itd. dakle isto kao korektiv ( jer da se ne koristi nebi ga bilo u ponudi)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet sij 13, 2017 7:45 pm

Meni osobno ne leži kandirani mango, papaja, ananas u pivu , osobno više volim svježe voće .
:wink:
Možda Timi bude ovo pročitao :lol:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » pet sij 13, 2017 10:56 pm

naravno da hocu.

ljudofi, ovo je s a v r s e n s t v o, grgica je, takav kakav je, najprije pokusao mojim i nenadovim osjetilima podvaliti pa je za prvo koje nam je natocio rekao da je u kegu bilo 2ml citre a drugo da je, kao 4ml cascadea. govorim o ulju, naravno.

baza je, naravno, ista. prvo pivo koje sam probao je bilo rajskog okusa, kao da pijem buket cvijeca, zaista prekrasno. drugo je vec bilo malo grublje okusom, citrusnije. tad mi se iznad glave pojavio upitnik a stari lisac se samo lukavo smijao jer je mislio da nas je prevario.

naime, znali smo da se radi o dva razlicito "hmeljena" piva i nakon sto sam probao prvo sam ga upitao je li siguran da to nije ono sa cascadeom, upravo iz razloga sto je rekao da je to ono citrasto. :D :D :D

kasnije je sve bilo obznanjeno a ja sam se osjecao izrazito ponosan na svoja osjetila. ;)

bottom line, oliti zakljucak je da su ova ulja jebena fora i preporucam to svakome. osobno to trpam u prvu sljedecu turu i ako je zamirise samo upola ovako kao kod mog dragog grge bit cu presretan! kao da pijes buket ruza, jebateled!

Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la t32 » sub sij 14, 2017 9:55 am

Kakva su iskustva sa kolicinom ulja? Smatrate li da je 5ml na 50l dovoljna kolicina? Naime, primjetim i blagi pomak u okusu cak i vise nego u aromi. Dodavanjem u primar vjerojatno se malo gubi na aromi, ali opet se razlika osjeti. Brewferm je nekoc imao u ponudi aroma oil limenku za prihvatljivu cijenu, aroma je opisana kao "flower" sto bi moglo biti ns tragu ovih malih bocica iz malt millera.

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » sub sij 14, 2017 11:11 am

ako govorimo o cascadeu, 4ml po kegu je odlicno za moj ukus, citra mi se ionako ne svidja toliko ali nek stoji, zatrebat ce! ;)

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » ned sij 15, 2017 6:40 pm

Timi, možeš se sa punim pravom ponositi svojim osjetilima.
U mojim očima si odavno takav i zato od sada nisi enduro timi nego sniffer timi loud. :lol: Kako će me tek sad Don oprati 8)
Nego da pređem na bit. Oba kega su sinoć skončala . Danas natenkirana black ipa i jedan keg zahmeljen (leži u njemu) sa 60gr najprirodnije citre a drugi sa 2ml ulja. Kušao sam 3 decilitra i mogu reči da sam zadovoljan. Moj je običaj da ipe radim na način IBU/10=ABV . Jedino tako uspijem visoki IBU učiniti pitkim . Pivo je još poludivlje i žilavo te traži bar mjesec dana odležavanja. Jbg to se neće dogoditi pošto je planirano kušanje opet u petak (ovaj put ne 13.) od 17 do 19 h.
Dakle BIPA - IBU 83,7-ABV 8,4% Vas čeka :D
Još kad bi uspjeli i Ygora dobiti na kušalačko druženje :roll: :roll:
:hmelj: :pivo2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la koske » ned sij 15, 2017 9:53 pm

Prozvat će nas forumaši Slavonci=uljaši :D
Pozdrav

Koske

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » ned sij 15, 2017 9:55 pm

grga-osijek je napisao/la:Timi, možeš se sa punim pravom ponositi svojim osjetilima.
U mojim očima si odavno takav i zato od sada nisi enduro timi nego sniffer timi loud. :lol: Kako će me tek sad Don oprati 8)
Nego da pređem na bit. Oba kega su sinoć skončala . Danas natenkirana black ipa i jedan keg zahmeljen (leži u njemu) sa 60gr najprirodnije citre a drugi sa 2ml ulja. Kušao sam 3 decilitra i mogu reči da sam zadovoljan. Moj je običaj da ipe radim na način IBU/10=ABV . Jedino tako uspijem visoki IBU učiniti pitkim . Pivo je još poludivlje i žilavo te traži bar mjesec dana odležavanja. Jbg to se neće dogoditi pošto je planirano kušanje opet u petak (ovaj put ne 13.) od 17 do 19 h.
Dakle BIPA - IBU 83,7-ABV 8,4% Vas čeka :D
Još kad bi uspjeli i Ygora dobiti na kušalačko druženje :roll: :roll:
:hmelj: :pivo2:
predugacak mi je taj nadimak, vrati onaj stari! :D :D :D

u petak se vidimo! ;)

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » sri sij 18, 2017 4:08 pm

koske je napisao/la:Prozvat će nas forumaši Slavonci=uljaši :D
a ne, ima nas i koji se vraćamo korijenima, zapravo točnije češerima.
ko što su naši stari onomad:
slika

ima hmelja i dan danas gore po Pž Gori, pitam se jel to isti ovaj...

ps
izvor fotke: http://www.034portal.hr/clanak.php?id=5030
autor bi trebao malo osvježiti članak :D

Odgovori