Hydroclar H 30 - tekuća želatina

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Hydroclar H 30 - tekuća želatina

Post Postao/la buky1 » sub lis 27, 2012 9:43 am

kupio sam za vino navedenu zelatinu. Cijena dvadesetak kuna za sto ml. Doziranje 10-20ml na sto lit. Probat cu citra ale bistriti s njom pa javim rezultate...

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon lis 29, 2012 10:59 am

U BJ 35kn. skoro duplo... zasto satvljas zelatinu u vino? Jel ti se pocelo bistrit odozgora, ja ne stavljam nista ako lijepo polako prirodno sve ide svojim tokom... :)

Zelatinu bi tad trebao taninom ili bentonitom stalozit, ili necim negativng naboja...
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon lis 29, 2012 4:50 pm

Stavio sam kombinaciju bentolit - želatina. U pivu cu probat samo zelatinom. Vino uvijek bistrim bentonitom, da bi di martinja bilo bistro. I ovr godine imam samo graševinu pa ga što prije želim zatvoriti parafinskim uljem da arome ne idu van

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon lis 29, 2012 5:20 pm

OK, nadam se samo da nisi odmah stavio oboje istovremeno, trebao bi prvo zelatinu pa kada ona poveze na sebe cestice (cca24h) onda ih bentonitom opet uz mjesanje da se sto vise poveze istalozit. A i posto je zahladilo temperatura ti ide uz ruku... hehe ;) Nadam se da bude dobro i spremno za martinje! ;) Zivio! :pivo4:
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet stu 23, 2012 8:59 am

Bistrio sam ovom želatinom i super je što se tiče bistrine + nema nikakvog posla kod priprema. Jednostavno pomješaš s pivom i vozi.

Ali uvijek postoji ALI... I To veliki ALI...

Na etiketi piše da može sadržavati sumpor kao stabilizator ali u zanemarivim količinama. Očito da mi je on ubio kvasac i pivo se ne gazira. Imam nekoliko boca koje ni nakon dva tjedna nisu karbonizirane. Sreća pa sam sve ostalo kegirao i umjetno nadrukao co2...

Ja sam se zajebo, nemojte i vi :mrgreen:

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet stu 23, 2012 9:18 am

Ne kužim zakaj ljudia smeta ak je domaća piva malo mutnija.Koja je poanta bistrenja pive osim estetskog razloga pa da izgleda prozirna u čaši kao kupovna.Meni to ne smeta,dapače totalno se uklapa u samu poantu domaće nefiltrirane pive bez ikakavih dodataka i kemija.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet stu 23, 2012 11:56 am

buky1 je napisao/la:Bistrio sam ovom želatinom i super je što se tiče bistrine + nema nikakvog posla kod priprema. Jednostavno pomješaš s pivom i vozi.

Ali uvijek postoji ALI... I To veliki ALI...

Na etiketi piše da može sadržavati sumpor kao stabilizator ali u zanemarivim količinama. Očito da mi je on ubio kvasac i pivo se ne gazira. Imam nekoliko boca koje ni nakon dva tjedna nisu karbonizirane. Sreća pa sam sve ostalo kegirao i umjetno nadrukao co2...

Ja sam se zajebo, nemojte i vi :mrgreen:
ako sam te dobro razumio želatina sadrži sumpor?? kakva je to želatina, jel posebna neka baš za bistrenje piva i vina ili ona dr oetker klasična za kolače?

ne bi ja rekao da ti je sumpor pobio kvasac, prije će biti da se toliko dobro istaložio da ga imaš jako malo pivu pa da se zato sporo gazira...

meni se to dešavalo, da mi se puno sporije karbonizira nakon bistrenja želatinom, ali se na kraju ipak karboniziralo....
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet stu 23, 2012 12:15 pm

aha tek sad vidim da se radi o posebnoj želatini....
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet stu 23, 2012 12:16 pm

http://www.cedar-agro.hr/index.php?page ... Itemid=159

namjena je baš za vino. Nakon bistrenja ovom za kolače nikad nisam imao problema. Pustit cu nek još stoji pa bume videli :)

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet stu 23, 2012 4:01 pm

petro je napisao/la:Ne kužim zakaj ljudia smeta ak je domaća piva malo mutnija.Koja je poanta bistrenja pive osim estetskog razloga pa da izgleda prozirna u čaši kao kupovna.Meni to ne smeta,dapače totalno se uklapa u samu poantu domaće nefiltrirane pive bez ikakavih dodataka i kemija.
Ako se bavis sa necim, tezis ka savrsenstvu, zar ne? Meni moje pivo nikad nije dobro jer znam da uvijek moze bolje.

Odgovori