Copper Kettle

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Copper Kettle

Post Postao/la Travolta » sri pro 07, 2011 2:59 pm

Zanima me dali netko zna kad se naruci preko Copper Kettle dali se placa carina kod nas i posebno postarina ili je to sve vec uracunato u cijenu??

Narucivao bih 1.5-do 2kg

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Re: Copper Kettle

Post Postao/la 400d » sri pro 07, 2011 3:04 pm

Travolta je napisao/la:Zanima me dali netko zna kad se naruci preko Copper Kettle dali se placa carina kod nas i posebno postarina ili je to sve vec uracunato u cijenu??

Narucivao bih 1.5-do 2kg
pa ne može ti poštarina biti već uračunata u cijenu kad je varijabilna. nije isto poslati iz UK paket u hong kong i u hrvatsku.

poštarinu uvijek zamoli da ti naprave kalkulaciju prije nego što naručiš. ja tako uvijek radim. a sada već otprilike znam kako se kreću cijene.

carinu ti ne bi trebali računati, osim ako vrijednost paketa nije viša od 1000 kn (koliko ja znam, ali evo buky to 100% zna, radi čovjek na carini)
I like the smell of fermentation in the morning

Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Re: Copper Kettle

Post Postao/la Travolta » sri pro 07, 2011 3:14 pm

400d je napisao/la:
Travolta je napisao/la:Zanima me dali netko zna kad se naruci preko Copper Kettle dali se placa carina kod nas i posebno postarina ili je to sve vec uracunato u cijenu??

Narucivao bih 1.5-do 2kg
pa ne može ti poštarina biti već uračunata u cijenu kad je varijabilna. nije isto poslati iz UK paket u hong kong i u hrvatsku.

poštarinu uvijek zamoli da ti naprave kalkulaciju prije nego što naručiš. ja tako uvijek radim. a sada već otprilike znam kako se kreću cijene.

carinu ti ne bi trebali računati, osim ako vrijednost paketa nije viša od 1000 kn (koliko ja znam, ali evo buky to 100% zna, radi čovjek na carini)
Mislim da se nismo skuzili. Ja uzmem sirovine od njih ''bubam'' u vrjednosti 15 funti i uracunaju mi sa dostavom jos 15 to znaci 30 funti. e sad to je to kad mi dodje doma ili jos moram nesto platit prilikom preuzimanja na to sam mislio.?? :zivjeli2:

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » sri pro 07, 2011 3:25 pm

To ne ovisi o njima nego o carini.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sri pro 07, 2011 3:37 pm

Kod nas ti je zakon o naplaćivanju poreza za predmete koji se šalju poštom iz stranih zemalja malo nedokučiv. Da ne kompliciram, za predmete u vrijednosti manje od 160 kuna nećeš platiti carinu. Za vrijednosti do 300 kuna su ti šanse 50-50 posto. Za vrijednosti veće od 300 kuna moraš imati sreće ( i carinika kojem se neda gledati u paket). 1000 kuna možeš prenijeti samo osobno(to ne vrijedi za predmete polane poštom.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet pro 08, 2011 8:39 am

Teoretski (po zakonu) 160 kn ti maksimalno moraju biti i vrijednost pošiljke i poštarina. Ja uvijek "nakekam" kod plaćanja (gdje i kad je moguće) da paket označe s otprilike 28$. I uglavnom tako i napišu, a račun ne stave u kutiju.
Nikad carina nije problem, već troškovi špeditera i ... iii, pa onda, odmah se sjete uračunati i porez (PDV), ne pitajući uopće da li je već plaćen (sporazumi zemalja protiv dvostrukog oporezivanja...)...

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

copper

Post Postao/la Pop » čet ruj 06, 2012 7:00 pm

Pošto gospon Pufa ne mogu nikako dobiti složio sam neke stvari koje sam primoran naručiti izvana.
Evo naručio bih nekih stvari iz coppera i ispada me nekih 440kn bez poštarine, a težine oko 1.5 kg!
Šta vi mislite, jel to isplativo?

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » čet ruj 06, 2012 7:16 pm

Malt Miller ti je isplativiji što se tiče poštarine ali mislim samo do određene težine. Na ovu svotu pazi da ti ne lupe carinu.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » čet ruj 20, 2012 8:11 pm

Evo da kažem da mi je narudžba iz coopera stigla za 7 dana!
Vrijednost od 52 funte i težine 1,4kg carina nije gledala.
Paket netaknut.

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Re: Copper Kettle

Post Postao/la nrs » čet ruj 20, 2012 10:33 pm

400d je napisao/la:
Travolta je napisao/la:Zanima me dali netko zna kad se naruci preko Copper Kettle dali se placa carina kod nas i posebno postarina ili je to sve vec uracunato u cijenu??

Narucivao bih 1.5-do 2kg
pa ne može ti poštarina biti već uračunata u cijenu kad je varijabilna. nije isto poslati iz UK paket u hong kong i u hrvatsku.

poštarinu uvijek zamoli da ti naprave kalkulaciju prije nego što naručiš. ja tako uvijek radim. a sada već otprilike znam kako se kreću cijene.

carinu ti ne bi trebali računati, osim ako vrijednost paketa nije viša od 1000 kn (koliko ja znam, ali evo buky to 100% zna, radi čovjek na carini)
na žalost jedno je kada fizički nosiš sa sobom preko granice, onda važi 1000kn po osobi. međutim kada naručiš preko neta tj da ti dođe poštom doma, e tada je max cca160kn :( - daj zamislite!!! koja sramota! bljak!
ne bi ovo znao, da se sam nisam opekao! :( majku im nabijem... bez komentara
na cifru od 160kn sam platio neke troškove carinjenja oko 90kn. monty python je goli k za ove...
naravno postoji opcija ako imate sreće da uopće neće ni otvarat paket, pa možda ne paltite ništa!!!!
uglavnom, želim vam sreću sa paketima!!! ;)
nrs

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet ruj 21, 2012 2:28 am

1000 kn bez PDV-a 8) . Znam kad sam gume za afto iš'o potrgivat'.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori