Muntons Wheat Beer kit

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

maija21
Postovi: 5
Pridružen/a: pet pro 02, 2016 10:18 am
Lokacija: Zagreb

Re: Muntons Wheat Beer kit

Post Postao/la maija21 » uto stu 28, 2017 11:40 am

pozdrav! evo da kažem kakva je situacija. piva je bila 13 dana u fermentoru, u plastičnoj kanti s grijačim pojasom. termostat je bio narihtan na 19.5°C +/-0.3, sonda uronjena do polovice kante. primjetio sam zadnji dan da je recimo od vrha do dna razlika oko 2 stupnja. složeno je 23L prema uputama i dodana je i razmućena kila šećera. nakon 13 dana sam pivu pretočio u flaše u koje sam dodao 3g šećera u svaku i isflaširao ih. na dnu kante je bio talog, a piva (ili kako se to sad već može zvati) je bila prilično bistra kad smo je rastakali u flaše. danas je 12. dan kako leže na sobnoj temperaturi. prije 4 dana smo probali 1 flašu, nije još baš bila lijepo gazirana, kako je sad ova koju sam upravo otvorio. ima onaj lijepi zvuk kad se otvori, piva se lijepo ispjenila u čaši taman onako 3 cm pjene, a nakon što sam popio cijelu, mislim da fino roka, čak bih rekao da je preko 5%, moram izmjeriti. jedino što me muči je miris. znači osjeti se, rekao bih po kvascu, koliko poznajem taj miris od vinarske struke. boja je odlična, okus valjda dobar, neznam što bih trebao očekivati, ali ukusna je i meni odgovara, malo mi možda vuče po okusu na karamelu, ali mi ne smeta ta nota. muči me taj miris kvasca jedino. planiram ostaviti sad još jedno 2-3 dana na sobnoj temperaturi i onda jedno mjesec dana u podrum na oko 8°C. nadam se da će do tada ovaj miris kvasca ili čega već odavno nestati, kako bi mogli fino uživati :) recite što mislite o ovom i da li imate kakve prijedloge da bude bolja piva. kako sam dobio u međuvremenu hidrometar, pa ću moći pratiti gustoću, sljedeću turu ću raditi prema preporučenoj gustoći, tj. kad dostigne 1008 stavljam ju u flaše, pa će da vidimo :D

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Muntons Wheat Beer kit

Post Postao/la Poljo » uto stu 28, 2017 12:25 pm

maija21 je napisao/la:
uto stu 28, 2017 11:40 am
recite što mislite o ovom i da li imate kakve prijedloge da bude bolja piva.
Kupi lonac, jecam, psenicu, hmelj, kvasac i zaboravi na beer kitove i kilu secera i bit ce bolje pivo. Savjete kako izvuc maksimum iz beerkita ces ovdje tesko naci. Kao da na forumu o kulenu trazis kako skuhat hrenovke najbolje ;-)
slika

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Re: Muntons Wheat Beer kit

Post Postao/la Zlatko87 » sri stu 29, 2017 8:07 am

Miris je vjerojatno po sumporu. Bude to prošlo
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

maija21
Postovi: 5
Pridružen/a: pet pro 02, 2016 10:18 am
Lokacija: Zagreb

Re: Muntons Wheat Beer kit

Post Postao/la maija21 » sri stu 29, 2017 11:55 am

znam da je sveopće mišljenje da su kitovi kita,a li htio sam početi i mislim da je ovo dobar prvi korak. definitivno je u planu kuhat ozbiljnu pivu, uspio sam nabaviti 2 kega 30L koji će biti za ukomljavanje i fermentaciju, skupljam opremu, samo što ide polako. najviše me muči što nemam gdje odraditi fermentaciju zbog nedostatka prostora, ali i to ćemo riješiti.. korak po korak. sljedeće godine sijem pivarskog ječma pošto imam zmelje, tako da će onda biti vlastita sirovina. do tad moram usavršiti proces proizvodnje pive, i to je to.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Muntons Wheat Beer kit

Post Postao/la Poljo » sri stu 29, 2017 12:15 pm

maija21 je napisao/la:
sri stu 29, 2017 11:55 am
sljedeće godine sijem pivarskog ječma pošto imam zmelje, tako da će onda biti vlastita sirovina.
slađenje ječma i prženje nisu baš najjednostavnija stvar i tu će ti trebati još dosta opreme, ali ako ti se isplati zafrkavat zašto ne.
slika

Odgovori