Raženi slad

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Raženi slad

Post Postao/la Beca » uto ožu 15, 2011 10:25 pm

Nabavio sam par kila raži, pa bi probao sladiti raž. E sad, malo sam tražio informacije po netu i naišao na slijedeće: navodno da slađenje raži kod kuće nije baš pametno zbog gljivice(ergot) koja bi se mogla razvit a uz to je vrlo toksična. Pitanje je dali neko zna nešto više o tome? Ako je tako onda cu je koristiti kao neslađenu.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri ožu 16, 2011 12:13 am

Hmmmmmmmm ;) jedan od otrova je "Lucy in the Sky with Diamonds" a za druge nisam siguran :)

Avatar
panorama
Postovi: 138
Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:57 am
Lokacija: Zagreb

Re: Raženi slad

Post Postao/la panorama » sri ožu 16, 2011 5:59 am

Beca je napisao/la:Nabavio sam par kila raži, pa bi probao sladiti raž. E sad, malo sam tražio informacije po netu i naišao na slijedeće: navodno da slađenje raži kod kuće nije baš pametno zbog gljivice(ergot) koja bi se mogla razvit a uz to je vrlo toksična. Pitanje je dali neko zna nešto više o tome? Ako je tako onda cu je koristiti kao neslađenu.
Koliko mi je poznato, za pocetnu fazu razvoja gljive Claviceps purpurea, potreban je kontakt s zivom biljkom razi. Posto toga nemas, samo ti sladi bez opasnosti. Da si eventualno kupio zarazeno zrnje razi, to bi shvatio iz pogleda prodavatelja :roll: ,
Podroom brueri

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Re: Raženi slad

Post Postao/la Beca » sri ožu 16, 2011 7:34 am

panorama je napisao/la:
Beca je napisao/la:Nabavio sam par kila raži, pa bi probao sladiti raž. E sad, malo sam tražio informacije po netu i naišao na slijedeće: navodno da slađenje raži kod kuće nije baš pametno zbog gljivice(ergot) koja bi se mogla razvit a uz to je vrlo toksična. Pitanje je dali neko zna nešto više o tome? Ako je tako onda cu je koristiti kao neslađenu.
Koliko mi je poznato, za pocetnu fazu razvoja gljive Claviceps purpurea, potreban je kontakt s zivom biljkom razi. Posto toga nemas, samo ti sladi bez opasnosti. Da si eventualno kupio zarazeno zrnje razi, to bi shvatio iz pogleda prodavatelja :roll: ,
Prodavateljev pogled je bio malo mutan ali od rakije koju je nudio nakon obavljenog posla

Odgovori