beershop

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Loody
Postovi: 203
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 10:56 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Loody » čet vel 17, 2011 12:14 pm

slažem se s Ferdom. bazni sladovi će ići u većim količinama, a ovi specijalni će vjerojatno ići po kilu dvije.

meni su trentuno od hmeljeva Cascade i Magnum najinteresantniji.

a mlin bi bio prava stvar!

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » čet vel 17, 2011 12:17 pm

Ne postoji li od proizvođača uvjerenje o kvaliteti sirovina (proizvoda)? Ili uvjerenje o sukladnosti ...? Zašto to carina (sanitarna...) ne poštuje, kao jedan od sporazuma s EU. Naši bi "politikaneri", kao, u Europu, ali bi gulili svoje porezne obveznike kao da je ta Europa najgori nered tržišta i proizvodnje. Trebalo bi upoznati te mudonje iz EU koji vode predpristupne pregovore kako ova ista RH tretira europćanske proizvode, pa nek resorni ministri i Jacica malo zaznoje podguzje i prestanu s kontradiktornostima na račun nas poreznih obveznika.
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet vel 17, 2011 12:25 pm

Ante!
Potpisujem sve što si rekao.
Ovakve postove piši.Kratko i jasno,možeš ti to, samo se skoncentriraj. :)
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » čet vel 17, 2011 12:26 pm

Jedva čekam vidjeti vas dvojicu u istoj prostoriji nakon nekoliko piva. :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » čet vel 17, 2011 1:22 pm

kad bi život bio samo tako kratak i jasan, odmah bih ga s veseljem prigrlio.
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » čet vel 17, 2011 4:15 pm

AnteKnj je napisao/la:Ne postoji li od proizvođača uvjerenje o kvaliteti sirovina (proizvoda)? Ili uvjerenje o sukladnosti ...? Zašto to carina (sanitarna...) ne poštuje, kao jedan od sporazuma s EU. Naši bi "politikaneri", kao, u Europu, ali bi gulili svoje porezne obveznike kao da je ta Europa najgori nered tržišta i proizvodnje. Trebalo bi upoznati te mudonje iz EU koji vode predpristupne pregovore kako ova ista RH tretira europćanske proizvode, pa nek resorni ministri i Jacica malo zaznoje podguzje i prestanu s kontradiktornostima na račun nas poreznih obveznika.


prije dvije tri god su ukinuli tržišnu inspekciju za eu proizvode, oni su bili jos gori od ovih. Valjda će i sanitarnoj odzvoniti...

jozazg
Postovi: 7
Pridružen/a: pon ruj 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la jozazg » čet vel 17, 2011 7:06 pm

Pozdrav!

Ja bih također uzeo ako bude:

10-15kg wheat
5-10kg caramel raznih
3-5kg aromatic
možda i ambera malo...

eto, toliko za sad...
:wink:

Avatar
PUF
Postovi: 25
Pridružen/a: sri vel 16, 2011 9:38 pm
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la PUF » pet vel 18, 2011 10:54 am

AnteKnj je napisao/la:Ne postoji li od proizvođača uvjerenje o kvaliteti sirovina (proizvoda)? Ili uvjerenje o sukladnosti ...? Zašto to carina (sanitarna...) ne poštuje, kao jedan od sporazuma s EU. Naši bi "politikaneri", kao, u Europu, ali bi gulili svoje porezne obveznike kao da je ta Europa najgori nered tržišta i proizvodnje. Trebalo bi upoznati te mudonje iz EU koji vode predpristupne pregovore kako ova ista RH tretira europćanske proizvode, pa nek resorni ministri i Jacica malo zaznoje podguzje i prestanu s kontradiktornostima na račun nas poreznih obveznika.

Eh, eh.. prvo da odgovorim na ovo.
Kao prvo mi nismo još u EU.
Kao drugo, puno toga što se čini logičnim, nije baš tako logično kad se radi o birokraciji. Naime, pravnik sam po struci, već dvadeset godina bavim se privatnim poslom i uvozim razne proizvode. I već sam odavno navikao da je jedno što piše u propisima a drugo što se u stvarnosti dešava.
Treće, treba znati, da EU nije baš tako bajna kako se to čini. I oni imaju svoju birokraciju koja je vrla zakučasta i nimalo prijateljska jer jednostavno štiti određene interese. A u principu, štite se interesi velikih igrača. Tako da mi mali slabo tu možemo plivati. To je činjenica i vidljiva je na svakom koraku. A kod nas je dobar primjer kako su uništeni mali trgovci na račun velikih trgovačkih lanaca. Oni su za državu puno interesantniji jer ih je lakše kontrolirati i oni puno bolje pune državni proračun. A logika naše države i je bila što više uvoza, jer su tako najlakše punili proračun. Sve se plaća odmah, kontrola je maksimalna. I opet, mi sitni tu nismo interesantni. Toga treba biti svjestan. A o tome je li to dobro, pravedno, pametno, možemo uz pivo pričati satima, danima, ali ništa nam to neće pomoći! :)

Inače, naravno da robu prate odgovarajući certifikati i analize, ali to ne obvezuje naše mjerodavne da ih priznaju, već mogu tražiti svoje analize koje za sada, dok ne uđemo u EU, plaćaju uvoznici. I to je to...
bolje umrijeti od litre nego od kapi!

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » pet vel 18, 2011 12:12 pm

PUF je napisao/la:
AnteKnj je napisao/la:Ne postoji li od proizvođača uvjerenje o kvaliteti sirovina (proizvoda)? Ili uvjerenje o sukladnosti ...? Zašto to carina (sanitarna...) ne poštuje, kao jedan od sporazuma s EU. Naši bi "politikaneri", kao, u Europu, ali bi gulili svoje porezne obveznike kao da je ta Europa najgori nered tržišta i proizvodnje. Trebalo bi upoznati te mudonje iz EU koji vode predpristupne pregovore kako ova ista RH tretira europćanske proizvode, pa nek resorni ministri i Jacica malo zaznoje podguzje i prestanu s kontradiktornostima na račun nas poreznih obveznika.

Eh, eh.. prvo da odgovorim na ovo.
Kao prvo mi nismo još u EU.
Kao drugo, puno toga što se čini logičnim, nije baš tako logično kad se radi o birokraciji. Naime, pravnik sam po struci, već dvadeset godina bavim se privatnim poslom i uvozim razne proizvode. I već sam odavno navikao da je jedno što piše u propisima a drugo što se u stvarnosti dešava.
Treće, treba znati, da EU nije baš tako bajna kako se to čini. I oni imaju svoju birokraciju koja je vrla zakučasta i nimalo prijateljska jer jednostavno štiti određene interese. A u principu, štite se interesi velikih igrača. Tako da mi mali slabo tu možemo plivati. To je činjenica i vidljiva je na svakom koraku. A kod nas je dobar primjer kako su uništeni mali trgovci na račun velikih trgovačkih lanaca. Oni su za državu puno interesantniji jer ih je lakše kontrolirati i oni puno bolje pune državni proračun. A logika naše države i je bila što više uvoza, jer su tako najlakše punili proračun. Sve se plaća odmah, kontrola je maksimalna. I opet, mi sitni tu nismo interesantni. Toga treba biti svjestan. A o tome je li to dobro, pravedno, pametno, možemo uz pivo pričati satima, danima, ali ništa nam to neće pomoći! :)

Inače, naravno da robu prate odgovarajući certifikati i analize, ali to ne obvezuje naše mjerodavne da ih priznaju, već mogu tražiti svoje analize koje za sada, dok ne uđemo u EU, plaćaju uvoznici. I to je to...
Hm, kao prvo, znam, a nisam ni pisao da jesmo.
Drugo, što ćemo, tako nam i treba.
Treće, isto tako.
Četvrto, logike nema uopće, nit' ju nitko od odgovornih želi naći.
Uvoz kontrolira šaka pojedinaca za svoju dobit (provizije...), puneći tako osobne, stranačke i dr. blagajne pogodujući interesima "200 bogatih obitelji". Neki bi rekli "urote, masonstva...", no sve se svodi na bijednu politiku.
Ako sitni nisu interesantni, zašto ih se tretira kao da jesu? Da se ne obogate naglo i ugroze vladajuće? Uz pivo više volim sretnije priče, a gornji problemi se rješavaju izborima ili lomačom.
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » pet vel 18, 2011 12:20 pm

AnteKnj je napisao/la:gornji problemi se rješavaju izborima ili lomačom.
:)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pet vel 18, 2011 12:24 pm

AnteKnj je napisao/la:gornji problemi se rješavaju izborima ili lomačom.
Tooo!
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » pet vel 18, 2011 12:24 pm

zeljko je napisao/la:
AnteKnj je napisao/la:gornji problemi se rješavaju izborima ili lomačom.
:)
Ili možda lomača pa onda izbori :twisted:
frici

Avatar
PUF
Postovi: 25
Pridružen/a: sri vel 16, 2011 9:38 pm
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la PUF » pet vel 18, 2011 12:45 pm

ja sam prvo za lomaču.
a ako iznad nje stavimo metalnu mrežu, rasprostremo proklijali ječam, eto nam prvorazrednog dimljenog slada za proizvodnju dimljenog piva! :)
bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet vel 18, 2011 1:21 pm

ma fuj, gadno bi taj ječam smrdio...

Avatar
Loody
Postovi: 203
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 10:56 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Loody » pet vel 18, 2011 1:25 pm

mmm...ječam dimljen na Jaci...

Odgovori