destilerijski kvasac

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
jux
Postovi: 254
Pridružen/a: uto svi 05, 2009 4:19 pm

destilerijski kvasac

Post Postao/la jux » sub svi 09, 2009 12:01 am

Hura nasa sam kvasac za bourbon i pivu... Valjda :P
Inace se u izradi bourbona i zestica koriste odabrane sorte pivskog kvasca.
Ovdje ljepo kaze da je destilerski kvasac
http://www.kokot-agro.hr/en_sredstva/bagerow06.php

Imate tu jos kvasaca za razlicita vina...

btw

Kvasce na koje sam do sada naisao..:


Vrelko -vinski kvasac
Digo - pekarski kvasac
Siha- vise serija kvasaca
Uvaferm - vise serija kvasaca http://cedar-hr.com/index.php?option=co ... &Itemid=31
Superaktiv- hrana za kvasce

Na cedar stranici isto ima kupit vrenjače(one sprave koje propustaju c02 i nedopustaju ulaz o2) i druge opreme potrebne za proizvodnju.

Za vrelko sigurno znam da se moze nabavit u svakoj poljoprivrednoj apoteci.

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » sub svi 09, 2009 8:28 am

da majstore al to su ti vinski kvasci ja ih koristim u proizvodnji vina neznam dal bi bili dobri za pivo

a cuj pise i kod tog kokota ŽITNI MASULJA onda bis emogli i u pivarstvu koristiti neznam

ja vam mogu nabavit svježi picski kvasac kakav ja koristim sam se to nemoze slat postom jer bi trebao bit na hladnom :wink:

jux
Postovi: 254
Pridružen/a: uto svi 05, 2009 4:19 pm

Post Postao/la jux » sub svi 09, 2009 8:43 am

heh, neznam ali sanse je velika (87%) da se ovi destilerijski moze koristiti..
Jer kod viskaca i ostalih brlja ;) se koriste pivski kvasci..ako nista valja probat ;)...

a taj sto ti mozes zbavit kad bi ga bar nekako slat moga ;)....mozda u nekoj termo posudici ili stogod...

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » sub svi 09, 2009 2:48 pm

A cuj mogo bi ti stavit u plasticnu bocu 0.5 od kole mog piva kad pocne vriti i takvo ti posaljem u paketu ono kad pivo provri ostane talog i to ti je kvasac tak ja kad skuham piva ostavim si koju litru tog taloga i stavim ga u hladnjak do iduceg kuhanja ovaj vec stoji mjesec dana i jos je aktivan

neznam da je stavit 2 dcl vode 1 dcl tog kvasca i malo secera da ima kvasac sta papat dok ti ga postar ne donese hehe

pa to stavis u hladnjak i kad skuhas pivo to sve ulijes u svoju sladovinu i kuhat ce ti :wink: :roll:

odakle si ti

jux
Postovi: 254
Pridružen/a: uto svi 05, 2009 4:19 pm

Post Postao/la jux » sub svi 09, 2009 3:50 pm

A jel ti kvasac gornjeg ili doljnjeg vrenja(kazu da se doljnjeg vrenja mora cesce nadohranjivat ili mjenjat,dok ovaj gornjega more stat vjecno sve dok ne izumre ili ga neka druga gljivica ne nadjaca) =( ....


Glavno je da je on aktivan :=)...
p.s. a spontano vrenje ;) ?
Zadnja izmjena: jux, dana/u čet pro 03, 2009 9:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Zlotvor
Postovi: 4
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 5:17 pm

Post Postao/la Zlotvor » sub svi 09, 2009 7:08 pm

Ma zaboravi postara! Za takve stvari je najbolje autobus - naravno ako ima direktna linija - platis vozacu 20-50kn a onaj drugi paket doceka na kolodvoru (samo se morate dogovoriti tko placa, da ne bi obojica)

A mogu i ja povesti u Makarsku, svaka dva-tri tjedna se vozim ZG-DU.

lp

EDIT: Tek sad vidjeh da je malimiha iz Pozege, tako da nista od mog prijevoza :(

Odgovori