Bicikli i pivo

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Bicikli i pivo

Post Postao/la diS » sub tra 30, 2016 5:06 pm

Kad imamo motore i pivo nek su tu i dvonožna gurala...
Pretpostavljam da među pivarima ima i biciklista, negdi se sva ta energija iz slada treba i potrošit..

Šta vozite, i kako? MTB, cestovnjaci..? Komjut na posao, rekreacija s noge na nogu, entizijastično-rekreativno ili ima i sportskih vozača...

Ja sam trenutno na brđaninu.. već neko vrijeme razmišljam o specijalki al još nije došla na red.. zvuči poznato? :)
Ako ima tko iz okolice ST-a voljan za vikend vožnju po okolnim terenima mogli bi nešto dogovorit.

Uglavnom, share the cycling experience i smanjimo emisiju CO2.. osim onog iz vrenjače naravno :D

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 30, 2016 6:08 pm

Vozim konu blast, po zagrebu. Prije sam cesto vozio sumske staze po dotrscini, krvaricu i sljemenu. U zadnje vrijeme vozim samo poso kuca birtija dijonice.. Ali bilo bi dobro natjerat se u blato opet malo :D
slika

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sub tra 30, 2016 6:09 pm

Super si se sjetio dis za temu!

Vozim mtb cube analog 29-tka kotač.U godinu dana koliko ga imam napravio sam oko 3.000 km a sa starim wheelerom sam radio isto tako između 2000-3000 km. Vozim se na posao biciklom i to neki put od kuće do posla a neki put bicikl u gepek pa do besplatnog parkinga a onda dalje biciklom samo da ne moram imati posla sa javnim prijevozom. Vozim cijelu godinu u svim uvjetima, debeli minus, kiša snijeg, vrućina. Barem jednom mjesečno vozim po cesti na Sljeme a pokušavam i češće a i većinom u vožnjama preferiram cestu.
Kad imam slobodnog vremena ili vozim ili kuham ili igram košarku. I ja sanjam specku ali zbog sranja s kralježnicom to mi je nemoguće jer je položaj katastrofa za moja leđa. Inače doktorica mi je još 2011. zabranila bicikl i košarku ali ju naravno nisam poslušao.
Razmišljam o promjeni bicikla iz mtb u treking jer bi htio još uspravljeniji položaj dok vozim.Ugradio sam na cube produžetak lule volana ali nije mi dovoljno.

Planiram jednom u budućnosti biciklom na more ak skupim dobru ekipu.

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » sub tra 30, 2016 7:41 pm

Ja rekreativno vozim 10 god staru khs alite 500. Trudim se vozit par puta tjedno, ali uglavnom radnim danom, jer u zadnje vrime vikendima idem po trail i treking utrkama po raznim brdima/planinama.
Uglavnom vozim po gradu i oko marjana, ture od 25+ km.
Tu i tamo odem na kakvu duzu amatersku biciklijadu...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Re: Bicikli i pivo

Post Postao/la isvara » sub tra 30, 2016 9:35 pm

diS je napisao/la:Kad imamo motore i pivo nek su tu i dvonožna gurala...
Pretpostavljam da među pivarima ima i biciklista, negdi se sva ta energija iz slada treba i potrošit..

Šta vozite, i kako?

NEKAD VOZIM TROKOLICU....
NE ZNAM KAKO??
NAJČEŠĆE PIJAN....



slika
image hosting 30 mb
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la Zlatko87 » sub tra 30, 2016 9:37 pm

Prošlih godina se znalo zalomiti i 100 km dnevno al u zadnje vrijeme svelo se samo na posel-doma. Vozim treka mtb kojeg sam složil sam doma al zbog obaveza nemam vremena prejti na malo duže rute. Zato sam se prebacil na pivu da ublaži tugu :)
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » sub tra 30, 2016 9:50 pm

Imam crosswind trekking bajk, solidan s obzirom na cijenu, mada sam masu toga morao promjeniti da bi to ličilo na nešto, shiftere, felge, zadnju suspenziju koja je valjala lijevo-desno već na nekih 55km/h :roll: , pakne koje su bile ladno za kurac a sad mi i pogon pucketa tako da ću morati i to...al dobro nabio sam joj solidnu kilometražu i to često po dosta teškim terenima.

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la kiki » sub tra 30, 2016 11:07 pm

Pa ljudi, već danima kontam vozi li i(t)ko od vas bicikl il samo ločete ko i sam. Kontam si otvorit temu, ma reko neću i na kraju osvane tema, pivo i bicikl. Obožavam sve na dva točka, znači i motor i bicikl (romobil mi nije napet). Auto smatram nužnim zlom a i on je na 4 točka ako dobro znam brojat.
Di me nađe Dis?!? Trenutno se pripremam za treći amaterski triatlon na Boroviku kod Đakova- 400m plivanje, 21km bicikl i 5km trčanja. Bio sam prve godine 21, druge 38. Održava se 18. lipnja i jedva čekam. Jebo me ćaća pokojni ako nije jebeno nespojivo pivo i bilo kaki trening, al nekako gledam da mrknem koju pivu poslije treninga. Ako je prije, moš zaboravit trening.
Vozim Cube Acid 29, evo slike sa Borovika od nekidan.

slika
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned svi 01, 2016 12:08 am

OooDISe(j) dobra tema :D

ich habe der KRAMP biciklgeret :) i redovito ga koristim prema MBR-u. u ruksaku na leđima, pive koji put idu prema tamo a ponekad neke idu prema doma ( ipak je ovo pivarski forum :P ). po potrebi i cilju u ruksaku je i suha odjeća. več prema prognozi -umjesto teretane - odpedalim i na posao. cca 7 km i baš mi paše.
vozim otpisani i vračen u život bicikl mojeg sina.. rama mi je za broj veča i bila je patnja s governalom . sad imam nekavu U egzibiciju u stilu bikovih rogova i još mi ne paše .tražim sjedalo udobno ko fotelja a governal na šakohvat bez napora. košarica ispred mi nije fora.. to je onak ... više za dame jer pive vozim u ruksaku ( ipak je ovo pivarski forum :lol: ).
pazim da sam uočljiv u prometu jer ne volim nikoga uplašiti svojom pojavom.
u danima hladnim znaju te odvratno i bezobrazno oplahnuti isparine šahtova
al čitaoče moj , vjeruj mi , sve to zaboraviš kad zatopli pred ljeto pa slučajnim susretom i pustom srećom, uđeš u koloplet mirisa, u sliku skladnih pokreta, kad poželiš da se i svemir njiše u ritmu NJE. one koja je spremna pokoriti sve ....

pedaliti kad got je prilika :!: :pivo3: :hmelj:

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » ned svi 01, 2016 11:48 am

Moja mula je Corratec, stara 5-6 godina al ide ko podmazan..pogotovo kad sam u formi :)
Davno sam imao starog Bianchia s rigid vilicom koji je veličniom bio mrvu premali pa sam se preorodio s optimalnom veličinom kakva je sad.

Od terena, prije sam više tukao brdo i krsh al u zadnje vrijeme guštam po asfaltu, otud i želja za cestovnjakom. Većinom idem na umjerene ture do 50ak km s manjim makadamima.. trenutno moram promijenit gume pa sam se mislio približit asfaltu nekom užom polu-slick varijantom zbog manjeg otpora..

bademe, poetično kao i uvijek.. gledaj samo da se vraćaš s praznim bocama u ruksaku, čuo sam da je s takvima lakše pedalirat, a i raja voli kad se boce prazne :)

Roll on!

HercJan
Postovi: 20
Pridružen/a: uto lis 21, 2014 2:19 pm
Lokacija: Zagreb (Jarun) - Hercegovac (Grobljanska)

Post Postao/la HercJan » ned svi 01, 2016 11:58 am

ola bajiva (bajk-piva) ekipa, treba potrošit ono što se popije :D

@kiki, svaka čast za amaterski triatlon. lijepo zvuči, volio bi se možda okušati, ali plivanje mi nije jača strana :)

Obožavam vožnju biciklom, trenutno pokušavam održati ritam (jednom tjedno na Sljeme) i nakon prošlogodišnjeg putovanja na more biciklom (Zagreb - Karlovac - Fužne - Krk - Cres - Lošinj - Zadar - Bihać - Jasenovac - Hercegovac {Daruvar} - Zagreb) planiram ponoviti nešto slično i ove godine.

Samo jako ekipa! Kuhat, pit i vozit!


slikaslikaslika

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Bicikli i pivo

Post Postao/la kiki » ned svi 01, 2016 9:19 pm

petro je napisao/la:Planiram jednom u budućnosti biciklom na more ak skupim dobru ekipu.
Kolko nas ima evo skupit ćemo se na forumu ko iz pi*ke!

slika
diS je napisao/la:Ja sam trenutno na brđaninu.. već neko vrijeme razmišljam o specijalki al još nije došla na red.. zvuči poznato? :)
Ih, jašta nego zvuči poznato. Dosta iz ekipe je pokupovalo specijalke i ture su im mrak. Razmišljam i sam o jednoj.
diS je napisao/la:Moja mula je Corratec
Vozio sam Corrateca X-vert motiona 7-8 godina, bio je preljep i bio sam jako zadovoljan s njim. Prodao sam ga prije godinu i po frendu pa uzeo Haibikea, ostavio ga pod račun i od prošle godine ovog Acida sa slike.
HercJan je napisao/la: @kiki, svaka čast za amaterski triatlon. lijepo zvuči, volio bi se možda okušati, ali plivanje mi nije jača strana :)
Fala! A što se tiče plivanja, nije ni meni. Ja ti plivam što se kaže ženski, ne znam pravilno uzimat zrak u kraulu al to me ne jebe. Prve godine sam čak bio 8 u plivačkoj dionici. Nevjerojatno je kako ljude jebe to plivanje. Bio bi puno bolje rangiran da se pliva km ili više. U više navrata sam različitim stilom preplivao Borovik, oko 6km plivanja, trajalo je oko 3 sahata.
HercJan je napisao/la: Obožavam vožnju biciklom, trenutno pokušavam održati ritam (jednom tjedno na Sljeme) i nakon prošlogodišnjeg putovanja na more biciklom (Zagreb - Karlovac - Fužne - Krk - Cres - Lošinj - Zadar - Bihać - Jasenovac - Hercegovac {Daruvar} - Zagreb) planiram ponoviti nešto slično i ove godine.
Svaka čast za ture Herc! Već sto godina planiram otići na more sa bicom i onda prevagne odlazak s motorom. Ha ha ha! Bili smo jednom do Sombora nas pešest. Imam dobru ekipu u planinarskom društvu. Svi volimo svašta. Planinarit, penjat, MTB... imamo maratonaca, iron menova, kuraca palaca. Čim se neko počne bavit s nečim, počnu svi he he he! A pivo da vam ne pričam što vole. Što bi reko bajam, IPAk je ovo pivarski forum. :lol:

Dečki biciklisti koji volite vozit MTB, predlažem vam svakako da dođete jednom do Đakova na naše dvije staze koje je uredilo moje Planinarsko društvo i ja s njima naravno. Imamo dvije staze koje se nalaze na jezeru Borovik, prolaze kroz šumu i uz jezero. Stvarno divna priroda. Uz stazu postoji i Planinarski dom zatvorenog tipa (al za pravu ekipu se otvori i bez pajsera) gdje se može prespavat, roštiljat trupla ili šta već i popit koja piva. IPAk je ovo pivarski forum što bi reko naš poetični mali bajam. :lol:
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la *igor* » pon svi 02, 2016 2:52 pm

Pohvale za temu!!

Ja sam zadnje dvije godine na cestovnjaku onak rekreativno. Uglavnom se vožnje svedu na odlazak na pivo, ali 20-30 km od doma.

A za po gradu i do lokalnih birtija/pivnica imam stari čelični rog iz mislim 60ih godina.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Re: Bicikli i pivo

Post Postao/la diS » pon svi 02, 2016 9:43 pm

Bome, pozamašan broj beerciklista se kotrlja forumom :)
kiki je napisao/la: ...A što se tiče plivanja, nije ni meni. Ja ti plivam što se kaže ženski, ne znam pravilno uzimat zrak u kraulu al to me ne jebe. Prve godine sam čak bio 8 u plivačkoj dionici. Nevjerojatno je kako ljude jebe to plivanje. Bio bi puno bolje rangiran da se pliva km ili više. U više navrata sam različitim stilom preplivao Borovik, oko 6km plivanja, trajalo je oko 3 sahata.
...
Znam kako ti je, ja sam tek prošle godine shvatio da ne znam plivat :shock:
Mučim se bilateralno al još se prilagođavam.. Triatlon mi je uvijek bio primamljiv, možda se jednom i okušam..
Uglavnom palac gore momci!

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Post Postao/la darioklc » uto svi 03, 2016 7:28 am

Evo još jednog biciklista.
Nemam specku još uvijek, za sada me super služi moj Trek 7.2fx.
Član sam kluba Pedala Laganini iz Karlovca: www.pedala-laganini.hr
Organiziramo dosta biciklijada, pa ako tko slučajno naleti na koju neka slobodno pita za mene.

Često putujemo izvan Hrvatske, bili u Makedoniji, Crnoj Gori, Španjolskoj, Andori, Francuskoj, Italiji.... Ove godine opet planiramo biciklirat po francuskim alpama tamo negdje oko Chamonixa. Izvrsno za degustiranje razno raznih piva.

Trenutno se psihički pripremam za 14.5 za "breveto" u Lipiku, tj. vožnju od 200km. Ako završim, to će mi biti rekord bicikliranja u jednom danu.

Odgovori