Sve nove pipvoare kod nas i rade pale ale (APA)

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Sve nove pipvoare kod nas i rade pale ale (APA)

Post Postao/la Mogwai » pet pro 05, 2014 9:07 am

Neznam... samo razmišljam na glas
Ali zašto svi koji se novi pojave na tržištu rade pale ale?
Možda sam ja glup ili nešto (vrlo vjerojatno) ali ne razumijem zašto tražiti konkurenciju između vas novih.
Svi radite isti stil pive.

Uglavnom nisam zadovoljan.

Sad krenite me neme!

Flame war is ON!

:brewarmy:

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pet pro 05, 2014 9:30 am

Vjerojatno zato što (ispravno?) misle da ljudi nisu navikli na ale te da bi teško prodali druge (divlje :D) stilove širokoj populaciji uz relativno visoku cijenu?

Primjer, par frendova je bilo na prošloj konferenciji u MBR-u i kad sam im donio IPA-u pitali su "Kakav je to čarli?".

Ljudi jednostavno nisu upoznati s drugačijim okusima tako da ovakav početak i pojavljivanje manjih pivovara uopće nije loš.

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » pet pro 05, 2014 9:32 am

Odgovor je vrlo jednostavan.

Lokalni konzumenti vrlo su needucirani i u želji da se u startu izbjegnu
prvi dojmovi tipa:

" ovo je pregorko "
" ovo je preslatko "
" pa ovo se osjeti na kavu "
" kakvo je to pivo koje smrdi kao bazga "

novopečeni komercijalni pivari su jednostavno prisiljeni odabrati stil koji je nekako najbliži pojmu piva takvoga potrošača. Vremenom, kada se malo po malo potrošači naviknu na raznolikost, biti će prilike i za radikalnije iskorake.


.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet pro 05, 2014 9:48 am

Polako Luka, bice i za tebe "domacih" belgijskih piva :)

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet pro 05, 2014 11:15 am

ljudi udu u velike kredite da pokrenu poslić i onda ne zele propast s nečim kompliciranim sto se nece piti, jer su laici strasno ne educirani...meni je uspijeh sto uopce prolazi i pale ale...mislim da bi ljudi bili najzadovoljniji da im serviras SMASH...tako da...craft pivovare ne rade pivo za pivare kojih je 300 nego za sire mase koji je 3 000 000 8)

pa u kurac, hrvatski konobari jos uvijek na glas vicu 'zuja je zakon' :shock:
Zadnja izmjena: slawoner, dana/u pet pro 05, 2014 11:24 am, ukupno mijenjano 1 put.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » pet pro 05, 2014 11:23 am

slawoner je napisao/la:mislim da bi ljudi bili najzadovoljniji da im serviras SMASH...
Vjeruj mi, i bili bi. Na mnogo druženja sa svojim prijateljima i svekolikom publikom, najbolji komentari su bili za najjednostavnije pive.

... tako da, daj narodu kaj ga veseli.

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » pet pro 05, 2014 12:13 pm

Po meni na tržištu ima dovoljno ljudi koji piju svakave pive. Dokaz je tome da svakim danom sve čudnije i čudnije pive doalze na naše tržište.
I prodaju se.

Ali da razumijem ja i tu poslovnu stranu.

A kada neko napravi domaču belgijanku ja kupujem cijelu prvu šaržu!

Bojane ajdeee jedan duvel, nije teško, lagani recept a prokleto dobor pivo!
Za početak!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet pro 05, 2014 1:38 pm

aaajjjjjjmo Zmajevi . šarža je prodana a još nije ni ukomljena .

hajde Zmaju, utoći

nek se i nama jednom posreći



ps .valjda nebu sve sam popil :roll: :D

Giga
Postovi: 233
Pridružen/a: pet lis 11, 2013 9:58 pm
Lokacija: Moslavina

Post Postao/la Giga » pet pro 05, 2014 5:00 pm

Mogwai je napisao/la: Bojane ajdeee jedan duvel, nije teško, lagani recept a prokleto dobor pivo!
Za početak!
Ajde, ajde...djelo na vidjelo.. :indianabeer:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub pro 06, 2014 10:02 pm

Pokušavajući "od prve" iz naslova otkriti što je razlog pokretanja ove teme, palo mi je prvo na pamet da se Luki nije svidjela inicijativa da su se domaći craftići prvo uhvatili zadatka da nama kao nesuđenim amerikancima trebaju injektirati poslastice koje se tamo, u tim dijelovima svijeta već dugo uspješno prezentiraju i prodaju. Kako je sam naslov teme dijelom meni malo i zbunjujuć', a Luka ga nadalje razjašnjuje kako želi i pale ale belgijanke, pa da ne otvaram novu temu, ja bih ga nadopunio da bi se meni u toj ponudi jaaako svidjele i ostale pale ale inačice, npr. engleske, kojih ima poprilično. Pa i German pale alea ima u tradiciji nekoliko. I ...
No, nadam se da će Luka, kao i ja doživjeti ovaj trenutak kao presedan koji je kao takav bio samo brutalan odgovor na postojeću situaciju u HR ponudi dosadne industrije i imitacije svega karboniziranog, te će novonastali kraftići vrlo brzo sjesti za stol i dogovoriti se da ne trče jedni pred druge u konkurenciji tako uskog segmenta, već će svoju ponudu usaglasiti po puno širem području znanih nam slastica, da ne razmišljamo o tome čija je APA bolja (jer su sve uglavnom jako dobre), već da se u krugu nekoliko kilometara mi, ljubitelji dobrog piva možemo naužit' svjetskog piva "do uha", a da ne "palimo" kakve imaginarne zrakoplove u nadi da ćemo ikad stići sve obići. Možda je ovo malo previše očekivanja od naše domaće craft scene za početak, no volio bih na jednom web-portalu vidjeti na prvoj stranici top ponudu barem pet pivnica u centru ZG, svaka sa svojom ponudom različitom od drugih po stilu, pa da se turisti useru od iznenađenja kako se to može doživjeti u HR, poznatoj po gospodarstvenom jednoumlju ... No, živi bili ...
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sub pro 06, 2014 11:02 pm

Jebate, a kaj bu drugo kuhali nego Pale Ale. I koliko ja znam ne rade svi APA. Ima tamo i nekih tamnih :). Poprilično je jasno zašto ne rade Belgijanke ili IPA-e ili neda Bože Saisone :). Samo treba obići police Hrvatskih supermarketa, 10 gajbi žuje, 10 gajbi pramena, par gajbi Karlovačkog, par gajbi Amstela, 6 boca Lefe-a, 6 boca Paulanera i malo Guinessa i to je to. Kapitalizam je zajebana stvar, nemreš preživjeti ako kuhaš ono što se ne troši. Shvaćam temu :), ali poprilično je jasan odgovor.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub pro 06, 2014 11:12 pm

Pa ne kuhaju dečki za kauflandaše, konzumaše, plodinaše ... takvi im nikad neće doći "pod pipu". Pere ...
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sub pro 06, 2014 11:43 pm

Pa znam da ne kuhaju, ali kuhaju za te koji obilaze Kaufland, Konzum i Plodine :). KAj ti misliš, da bu 300 entuzijanista hranile komercijalne pivovare :)

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned pro 07, 2014 12:06 am

pklicov je napisao/la:Pa znam da ne kuhaju, ali kuhaju za te koji obilaze Kaufland, Konzum i Plodine :). KAj ti misliš, da bu 300 entuzijanista hranile komercijalne pivovare :)
Entuzijasta. 300 tih buju radili ovo gore opisano (pive) za min. 100 000 ljubitelja dobre pivice, za godinicu, ziher. Ako ne sutra, to će se dogodit' za tri godine, "uvrh glave". Ako pak neće biti tako, u što ne vjerujem, imat ćemo jadnu zbrku na craft tržištu, koje neće dugo egzistirati, i onda opet sve ponovo.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » ned pro 07, 2014 4:02 am

E jebemlimusve, Medvedgrađani, brže bolje sakrijte par kegova za ejđanje, Luka će vam popit kompletno Rođendansko. :lol:


Al ajde, da. Hold'em nije napravia APA. Pale ale je, koji bi prije nazvao nečim između goldena i ambera nego American il English Pale Aleom. Nije, realno, ni Visibaba. Jesu Zmajska i Runda... možda će i Varionica. Al to je svakako najlogičniji stil za krenut s lokalnim craftom u Hrvatskoj.

Istina, prodaju se čudna i strana. Al prodaju se jer su čudna i strana. Prodaju se i AC/DC i Trooper jer ljudi vole Acedece i Mejdene, a ne jer su dobra piva (ajde, Trooper još može proć za HR standarde).

Neka ljude malo animira Rođendansko, znaju već za ostala uvozna... ako plane, bit će jasno i onima koji su se otisnuli u nesigurne vode profesionalstva da će moć i oni... a onda je nebo granica! :D

Odgovori