hop spider

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: hop spider

Post Postao/la erda » čet lis 17, 2019 9:06 pm

PeroPivar je napisao/la:
čet lis 17, 2019 4:46 pm
Može link od tog sa 800 mikrona?
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2320320503

medijus
Postovi: 9
Pridružen/a: ned svi 13, 2018 8:03 pm
Lokacija: ogulin

Re: hop spider

Post Postao/la medijus » pet stu 01, 2019 9:14 am

Hvala Ygor na pojašnjenju što znači mesh a što mikron :) ,kupio sam preko ebaya tri komada 30x60cm mislim za 12 dolara,serto bel je bio jako skup kvadrat oko 700kn 200 mesh.

Avatar
gcar
Postovi: 16
Pridružen/a: sub pro 31, 2016 8:05 am
Lokacija: Zagreb, Brezovica, Kupinečki Kraljevec
Kontakt:

Re: hop spider

Post Postao/la gcar » uto stu 19, 2019 8:23 pm

Pozdrav
Kuham na BrewMonku 50L i koristim
hop spider od Mangrove Jacks-304 Stainless Steel 800 Micron
i jako sam zadovoljan.
Normalno je da najsitnije čestice hmelja završe u monku al to
nije nikakav problem za pumpu, barem do sada nisam imao problema

https://www.ebay.com.au/itm/Mangrove-Ja ... 2188195659

Pivili !!! :pivo3:
Probaj uživati u životu, jedan je i neponovljiv ... :pivo3: Piviliii...

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Re: hop spider

Post Postao/la kajser » sri stu 20, 2019 8:32 am

Takoder koristim ovog od 800 mikrona i zadovoljan sam njime. Sve ispod toga ima premalu propusnost i steta hmelja.
Znam i kroz ovog cirkulirati pred kraj boila pa ponekad i u njemu raste razina i do 3 prsta iznad razine ostatka kotla, ali ovi ostali bi se i prepunili.
No izbjegavam hop spider za pive gdje hmeljne arome trebaju dominirati. Svaka IPA/APA koju sam radio bez je bila znatno aromaticnija od onih koje sam radio sa hop spiderom. Naravno puno vise sam se zivcirao kad bi zastopao plate chiller pa morao sa spiralom hladiti, ali isplatilo se!

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: hop spider

Post Postao/la Puyol » sri stu 20, 2019 2:35 pm

Koristio sam kieski hopspider ffendov par puta, bas to, nema.boila u njemu, tesko da nestonorevise aroma iz toga izadje u pivu.

Onda sam koristio one vrecice za hmelj, 5komada 20kn, iz nasih storova, i ok, ali u svaku ide po max 40-50 g hmelja, jer kada se to napuhne, ooet slabija iskoriativost. Al je islo ok.

Sada koristim vrecu za hmelj, kupio u brewshopu, stavim dolje link. Vijela vreca se potopi u sladovinu, samo ju zavezem za rucku na klarsteinu vani, da kasnije lakse uhvatim i iscijedim, i radi super. I jako se lako cisti, minuta pod mlazom vode mozda.

https://brewshop.hr/proizvod/vreca-za-hmelj/

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: hop spider

Post Postao/la Pemac » sri stu 20, 2019 3:15 pm

Puyol je napisao/la:
sri stu 20, 2019 2:35 pm

Sada koristim vrecu za hmelj, kupio u brewshopu, stavim dolje link. Vijela vreca se potopi u sladovinu, samo ju zavezem za rucku na klarsteinu vani, da kasnije lakse uhvatim i iscijedim, i radi super. I jako se lako cisti, minuta pod mlazom vode mozda.
Ja imam istu, ali opet i sa njom može biti problema, recimo, zna mi se dogoditi kada zavrsim sa kuhanjem, dignem ju iznad lonca, a ono 2l sladovine doslovno zarobljeno unutar nje. I ništa, niti curi niti kapa, i onda ju moram tresti, njihati, ljuljati da to sve iscuri iz nje. Sad opet nisam siguran ako je tako gusta koliko se hmelj iz nje ekstraktira, mada sam ju koristio i za suho i za mokro hmeljenje :D

Avatar
gcar
Postovi: 16
Pridružen/a: sub pro 31, 2016 8:05 am
Lokacija: Zagreb, Brezovica, Kupinečki Kraljevec
Kontakt:

Re: hop spider

Post Postao/la gcar » sri stu 20, 2019 10:16 pm

Ja ga dignem iznad pive i lagano metlicom po rubu dok ne izađe sve van, na kraju kad pretačem pivu u fermentor sve propustim kroz sterilnu gazu i tako pokupim i najsitnije čestice hmelja i slada koji su ostali u pivi. Pivili... :pivo3:
Probaj uživati u životu, jedan je i neponovljiv ... :pivo3: Piviliii...

Odgovori