Size of thermowell/ thermometer probe by diameter size of beer/brew equipment

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
tiho385
Postovi: 22
Pridružen/a: ned stu 13, 2016 4:33 pm
Lokacija: Zagreb zapad

Size of thermowell/ thermometer probe by diameter size of beer/brew equipment

Post Postao/la tiho385 » uto pro 12, 2017 5:24 pm

zanima me duljina termowela ili temp. probe elementa u odnosu na promjer posude- neovisno je li to HLT/MLT/BK...?
po forumima citam da je dovoljno uzet 2.5" varijantu thermowella te adekvatnu duljinu temp. probe elementa(temp. senzor),
a mene konkretno zanima za sanke keg( pivska bacva 30/50l)?
sta kazu iskusniji forumasi tj. fizicar neki...ako ima formula rado bih ju znao...

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Size of thermowell/ thermometer probe by diameter size of beer/brew equipment

Post Postao/la mali badem » uto pro 12, 2017 10:04 pm

bez obzira na dužinu sonde , javljat će se greška ako tekučina nije u gibanju pa je opčenito dovoljna ova od 2,5" - 10 ak cm radi lakšeg mješanja tamo gdje se može ili smije. za ostale slučajeve uračunaš tu malu grešku od par C

Ž

tiho385
Postovi: 22
Pridružen/a: ned stu 13, 2016 4:33 pm
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Size of thermowell/ thermometer probe by diameter size of beer/brew equipment

Post Postao/la tiho385 » uto pro 12, 2017 11:16 pm

nije li 2.5" -6.35cm sonda...a 4" bi bila 10cm i nesto kusur desetinki mm...s time da bi vrh sonde morao dodirivat kraj termovela pozeljno je stavit i termalnu pastu radi prijenosa topline...metala na metal....mučos gracijas na odgovoru..onda uzimam zlatnu sredinu 4" :pivo4:

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Size of thermowell/ thermometer probe by diameter size of beer/brew equipment

Post Postao/la mali badem » uto pro 12, 2017 11:49 pm

tiho385 je napisao/la:
uto pro 12, 2017 11:16 pm
nije li 2.5" -6.35cm sonda...a 4" bi bila 10cm i nesto kusur desetinki mm...s time da bi vrh sonde morao dodirivat kraj termovela pozeljno je stavit i termalnu pastu radi prijenosa topline...metala na metal....mučos gracijas na odgovoru..onda uzimam zlatnu sredinu 4" :pivo4:
da , oprosti na grešci ! dopal mi se rezultat pa sam šlampavo množil :wink:

Odgovori