predimenzionirani inox IC jednog totalnog njub brewera

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
tihy
Postovi: 3
Pridružen/a: čet srp 21, 2011 11:29 pm
Lokacija: Zagreb

predimenzionirani inox IC jednog totalnog njub brewera

Post Postao/la tihy » čet srp 13, 2017 4:46 pm

Nakon godina interesiranja, promatranja, glumljenja pomoćnog radnika kod kuhanja frendu, odlučio sam se i ja početi kuhati doma. Oprema se skupljala, za početak sam nabavio jedan Muntons kit, i zaista stoji tvrdnja koji mi je rekao frend, "kitovi su kita"...
Veliki problem mi je već i tada stvaralo hlađenje prokuhane vode, jer iako je bilo -5 i zametao sam lonac snijegom, trebalo je 4,5h da se voda ohladi na prihvatljivih 22-23°C.

Primio sam se posla i nakon dosta muke sad imam fini chiller, dupli, sa ukupnom dužinom cijevi nekih 23 metra, hladi ko blesav, bar kako mi se čini, ali i mora pošto sam se poprilično namučio za finalni proizvod :)

performanse su ovakve za količinu od 40 litara:

http://imgur.com/eTPzmvX

a izgleda ovako:

http://imgur.com/a/EkScO

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » pet srp 14, 2017 7:50 am

Kolega dobro nam došao i želim ti puno dobre pive.

Nebi htio biti babaroga ili ....

Htio bih reči, a što je i kolega Isvara davno rekao snijeg ne hladi već je snijeg izolator koji sprečava hlađenje.

Chiler ti je zakon, no de u tablicu stavi podatak kada dođeš na 20c°. Imam inox chiler od 12 m mislim fi 12 i hladi 60 l za 30 min na 20 c°. Naravno ako promješam sladovinu svakih 3 min. Na prvom kuhanju sam napravio grešku i nisam mješao sladovinu tjekom hlađenja pa mi je uz stjenku chilera temp bio 10 c° (Grga zna koju vodu koristim po zimi za hlađenje), a sredina na 40 c°.

živjeli
STRIBOR7

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » pet srp 14, 2017 11:29 am

To si sve uspio sa tom "savijalicom" ili kako se vec to zove?
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » čet kol 17, 2017 6:57 pm

cuj ova spirala je bolja od vecine sto sam vidio i vidi se da je dobar trud ulozen a i dosta para vjerovatno...

al postavljam pitanje, kada si vec imao toliko volje zasto nisi isao na cfc njegove superformanse puno bolje a isto ga je lagano napraviti... solidan cfc napravis za nekih 400kn.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Odgovori