Ventilacija

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » sri srp 19, 2017 8:04 pm

slika
odlucio sam se na opciju jedan ventilator jaci na vrhu prostorije iznad kotla za kuhanje i resetke na vratima... ventilator je ugradjen protok zraka mu je 300 metara kubnih kroz sat vremena mislim da je to dovoljno za ovako malu prostoriju...
malo sam se poigrao i sa komorom za fermentaciju postavio plocice i jos drugih sitnica... sada na red dolazi slaganje konsrukcije za pivovaricu, cilj je da se zauzme sto manje prostora za potrebe kuhanja piva te da u prostoru koji vidite od komore do zida na lijevo bude prostor gdje se kuha.. moja vizija toga je kao neki gravitiy sistem taj dio bi trebao biti realiziran kroz nekih dva tjedna pa pošaljem fotke svega...
pozdrav svima i hvala na savijetima

edit; znam da sam napisao da cu za gornji ventilator koristiti ventilator od hladnjace ali dogodila se komplikacija, na tom ventilatoru je bila napuknuta jedna elisa kad sam upalio jedva zivu glavu izvuko, kad je otpala rikoseti po cijeloj prostoriji, nakon toga sam otisao u elektro trgovinu i kupio ventilator za tu namjenu onaj koji vidite na slici (150kn)...

A.U.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » čet srp 20, 2017 6:59 am

hmmmm meni ovaj ventilator ne liči da ima kapacitet od 300 m3 /h . možda misam u pravu

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » čet srp 20, 2017 7:44 am

pocesljani je napisao/la:hmmmm meni ovaj ventilator ne liči da ima kapacitet od 300 m3 /h . možda misam u pravu
na kutiji pise 292 po mom racunanju to je ionako previse... neka ima u pola manje opet dobro, uostalom kad zakuham sve cu znat, ak se bude moglo kuhat u zatvorenom znaci to je to...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » čet srp 20, 2017 11:39 am

samo još ubaci ventlacijske rešetke na vrati i bit će dobro
STRIBOR7

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » čet srp 20, 2017 12:04 pm

AlkoholUnited je napisao/la:
pocesljani je napisao/la:hmmmm meni ovaj ventilator ne liči da ima kapacitet od 300 m3 /h . možda misam u pravu
na kutiji pise 292 po mom racunanju to je ionako previse... neka ima u pola manje opet dobro, uostalom kad zakuham sve cu znat, ak se bude moglo kuhat u zatvorenom znaci to je to...
Ok ako piše onda je valjda točno, malo sam guglao, te veličine ima i od 600
Nisam vidio kolike ti je snage plamenik. pLamneik od 40kW na zemni troši zraka oko 100 l/min

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » čet srp 20, 2017 12:20 pm

pocesljani je napisao/la:
AlkoholUnited je napisao/la:
pocesljani je napisao/la:hmmmm meni ovaj ventilator ne liči da ima kapacitet od 300 m3 /h . možda misam u pravu
na kutiji pise 292 po mom racunanju to je ionako previse... neka ima u pola manje opet dobro, uostalom kad zakuham sve cu znat, ak se bude moglo kuhat u zatvorenom znaci to je to...
Ok ako piše onda je valjda točno, malo sam guglao, te veličine ima i od 600
Nisam vidio kolike ti je snage plamenik. pLamneik od 40kW na zemni troši zraka oko 100 l/min
ma ovaj moj plamenik je 4,5kw tako da nije neka snaga.. ali u zatvorenom stvara probleme jer je mala prostorija...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Odgovori