Točiti je lako...

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
smrdi_na_ralon
Postovi: 32
Pridružen/a: ned vel 12, 2017 11:23 am
Lokacija: ZG - doseljenik iz Donje Pištane - Orh

Točiti je lako...

Post Postao/la smrdi_na_ralon » uto lip 20, 2017 11:00 am

Aloha ekipa!

Oću da si točim pivo :D proučih po forumu uzduž i popreko što se dalo naći, naravno i predavanja te filmiće, knjige i tako to...ugl sve nađoh, osim gdje da nabavim potrebnu aparaturu u ljeto dvijetisućesedamnaesto?

Kegove sam vidio da ima i po forumu i na njuškalu, pa to i nije čak problem, kad se odlučim za jedne(ball il pin) ostat ću pri njima, a cijena će vjerojatno o tome prevagnuti...

http://www.njuskalo.hr/bacve/inox-bacve ... s-20881793

to vjerojatno x2

Frižider stari imam, ću da ga bušim za co2 crijevo!

Boca, eh tu nastaju glavobolje...veće su isplativije, ali s obzirom na određene životne okolnosti ne bi pucao na veće od 6-7kg, po mogućnosti čak i 5... no gdje uzeti? Novu - kontam da se ne isplati?? Možda kod messera? Polovnu ovdje? Na njuškalu nađoh par, no ne znam koliko je isplativo? Većina ima i manometar u ponudi uz bocu, pa... :idea:

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/co2-b ... as-3224116

Pipu bi uzeo običnu piknik za početak - s domaćih sajtova, no čini se da je van zaliha, pa možda stranih ili ebaya ako nitko nema za ponuditi ovdje :roll:

Crijeva i brze spojnice iz vametala? Zamjenske gumice s ebaya ili tako nešto?

Eto to je generalna ideja...hvala svima koji su voljni pomoći - s prijedlozima za izmjenu "sustava", savjetima za gdje i što uzeti, a pogotovo onima koji imaju viška opreme, ili im samo smeta/ne koriste ju, a voljni su uzeti nešto novca :D

:zivjeli2:

Avatar
smrdi_na_ralon
Postovi: 32
Pridružen/a: ned vel 12, 2017 11:23 am
Lokacija: ZG - doseljenik iz Donje Pištane - Orh

Post Postao/la smrdi_na_ralon » pon srp 17, 2017 10:52 am

OK...nula bodova :D a evo sad sam u zg mjesec dana, pa jel ima tko volje ugostiti me i osobno pokazati (platim instrukcije :) ili bar na pivu otić i malo pojasniti? :oops:

Ponavljam, zaista pročitah i pogledah dosta...uvjeren sam da ubiti znam kak ide, no želim se ipak posavjetovati prije investicije...

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pon srp 17, 2017 10:22 pm

Kad kupujes co2 bocu pazi da ima atest, ako nema to ce te u meseru kostat cca 500kn... piknik pipa je sranje! Strašno pjeni i ja uopce ne znam kako oni teen ameri u filmovima s tim rade :lol: ... Čak sam uzeo i dugacko crijevo koje sam smotao u spiralu da povećam otpor i opet pjena i samo pjena... Znači investiraj u pravu cornelius pipu i zašarafaj na fridž... nemas tu sta znat i ne znat. Javi mi se na pm pa ćemo proštudirat
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon srp 17, 2017 10:46 pm

slawoner je napisao/la: ... piknik pipa je sranje! Strašno pjeni i ja uopce ne znam kako oni teen ameri u filmovima s tim rade :lol: ... ...
Prava pipa je zakon, no i s picnic pipom ide ako za samo istakanje smanjiš tlak u kegu na minimalac, npr. 0,2 bara. Za piknik ionako ode cijela bačva, pa nema drugi dan razmišljanja o dokarbonizaciji.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
smrdi_na_ralon
Postovi: 32
Pridružen/a: ned vel 12, 2017 11:23 am
Lokacija: ZG - doseljenik iz Donje Pištane - Orh

Post Postao/la smrdi_na_ralon » pon srp 17, 2017 11:55 pm

slawoner je napisao/la:Kad kupujes co2 bocu pazi da ima atest, ako nema to ce te u meseru kostat cca 500kn... piknik pipa je sranje! Strašno pjeni i ja uopce ne znam kako oni teen ameri u filmovima s tim rade :lol: ... Čak sam uzeo i dugacko crijevo koje sam smotao u spiralu da povećam otpor i opet pjena i samo pjena... Znači investiraj u pravu cornelius pipu i zašarafaj na fridž... nemas tu sta znat i ne znat. Javi mi se na pm pa ćemo proštudirat
Wooohoo :D will do!

Odgovori