Plamenik?

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pon svi 01, 2017 2:01 pm

tomomoto je napisao/la:
tinl je napisao/la:mislim da je kuhanje 300L piva s plinom iz boce dosta loše i neisplativo rješenje.
Zašto to misliš?
Ja kuham 500l na plin iz boce i skroz mi je isplativo....
Ti jarca!
Koji plamenik? Koji regulator i koji izlazni tlak? Koliko ti boca traje kad ložiš pun gas?

AnGar
Postovi: 195
Pridružen/a: čet vel 02, 2012 4:40 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la AnGar » pon svi 01, 2017 4:15 pm

Svarun je napisao/la:
tomomoto je napisao/la:
tinl je napisao/la:mislim da je kuhanje 300L piva s plinom iz boce dosta loše i neisplativo rješenje.
Zašto to misliš?
Ja kuham 500l na plin iz boce i skroz mi je isplativo....
Ti jarca!
Koji plamenik? Koji regulator i koji izlazni tlak? Koliko ti boca traje kad ložiš pun gas?
Traje mu biće po ure. Pa onda minja. Troši 3-4 boce po kuhanju.
nije pivo krivo sto se popilo,
krivi su ljudi sto ih je opilo!

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » pon svi 01, 2017 8:07 pm

AnGar je napisao/la:
Svarun je napisao/la:
tomomoto je napisao/la:
tinl je napisao/la:mislim da je kuhanje 300L piva s plinom iz boce dosta loše i neisplativo rješenje.
Zašto to misliš?
Ja kuham 500l na plin iz boce i skroz mi je isplativo....
Ti jarca!
Koji plamenik? Koji regulator i koji izlazni tlak? Koliko ti boca traje kad ložiš pun gas?
Traje mu biće po ure. Pa onda minja. Troši 3-4 boce po kuhanju.
Imam dva plamenika po 24kw i svaki je spojen na svoju bocu. Regulator je mislim 12kg/h. Dva kuhanja odradim sa dvije boce i jos malo ostane, po meni je to isplativo. I ja sam u pocetku imao strah da ce gutati jako puno plina, ali eto....Stos je sto je jako dobra iskoristivost, zatvoreno i dobro izolirano loziste je razlog ekonomicnosti.

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » uto svi 02, 2017 9:09 am

Šou, boca po 500l šarži to zaista nije puno. To su pretpostavljam plamenici za centralno ili za plinske bojlere, nisam vidio ništa tolike snage predviđeno za boce?

Baš kontam prebacit se na plin, iša bi na 150-200l, pričao sam sa čovjekom koji izrađuje te plamenike, kaže da ima zvjezdasti koji daje 6kW na 30mbara a na većem tlaku ide max do 50kW, sad zvuči malo prelijepo da bi bilo istinito, znači nebi mi trebalo čudovište iz Peveca od 1350kn nego plamenik od 400kn i neki podesivi regulator da mogu naštelati tlak.

Sad nisam ni sam načistu, da je to tako jednostavno vjerojatno bi svi kuvali tako a sa druge strane ako čovjek koji ih izrađuje to garantira... :?

Avatar
cro_blade
Postovi: 43
Pridružen/a: čet sij 29, 2015 4:57 pm
Lokacija: Rab

Post Postao/la cro_blade » uto svi 02, 2017 11:33 am

Cureiz Brloga su kuhale u posudi od laktofriza 500l bez ložišta samo na običnu bocu i tamburu
Ni Karlovačko ni Ožujsko nego domaće!!!

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » uto svi 02, 2017 11:49 am

Svarun je napisao/la:Šou, boca po 500l šarži to zaista nije puno. To su pretpostavljam plamenici za centralno ili za plinske bojlere, nisam vidio ništa tolike snage predviđeno za boce?

Baš kontam prebacit se na plin, iša bi na 150-200l, pričao sam sa čovjekom koji izrađuje te plamenike, kaže da ima zvjezdasti koji daje 6kW na 30mbara a na većem tlaku ide max do 50kW, sad zvuči malo prelijepo da bi bilo istinito, znači nebi mi trebalo čudovište iz Peveca od 1350kn nego plamenik od 400kn i neki podesivi regulator da mogu naštelati tlak.

Sad nisam ni sam načistu, da je to tako jednostavno vjerojatno bi svi kuvali tako a sa druge strane ako čovjek koji ih izrađuje to garantira... :?
Tako je, plamenici su iz bojlera za centralno koje sam dao u servis da mi prebace dizne sa zemnog na propan-butan i jos su mi stavili cijevi sa regulatorim koje izlaze iz ložišta. Tako dobro rade da ih uopce nemam potrebe frljiti do kraja, na nekih 3/4 snage dok ne zakipi a poslije jedna petina snage a boil divlja, stvarno sam prezadovoljan.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto svi 02, 2017 2:32 pm

1 boca plina za turu od 500L ? jesam dobro razumio?
in fermantation we trust

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » uto svi 02, 2017 4:58 pm

tinl je napisao/la:1 boca plina za turu od 500L ? jesam dobro razumio?
Tak je, dvije boce koristim, svaki plamenik ide na svoju bocu i te boce mi zguraju dvije ture kuhanja.

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » sri svi 03, 2017 12:46 am

Svarun je napisao/la:Šou, boca po 500l šarži to zaista nije puno. To su pretpostavljam plamenici za centralno ili za plinske bojlere, nisam vidio ništa tolike snage predviđeno za boce?

Baš kontam prebacit se na plin, iša bi na 150-200l, pričao sam sa čovjekom koji izrađuje te plamenike, kaže da ima zvjezdasti koji daje 6kW na 30mbara a na većem tlaku ide max do 50kW, sad zvuči malo prelijepo da bi bilo istinito, znači nebi mi trebalo čudovište iz Peveca od 1350kn nego plamenik od 400kn i neki podesivi regulator da mogu naštelati tlak.

Sad nisam ni sam načistu, da je to tako jednostavno vjerojatno bi svi kuvali tako a sa druge strane ako čovjek koji ih izrađuje to garantira... :?
ako si pricao sa covjekom iz bizovca mozes mu vjerovati. imam taj plamenik i 100 litara moze kuhati kao od sale. uvjeren sam da mu, s dobrim regulatorom, 300 litara ne predstavlja neki jako velik problem.

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » uto svi 09, 2017 6:40 pm

Evo stigao plamenik od čovika iz Bizovca, 400kn+poštarina, nisam u mogućnosti isprobati ga do vikenda iza ovog ali onako odokativno izgleda prilično ...impresivno 8)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » uto svi 09, 2017 8:58 pm

bravo, rijesio si sve svoje probleme sto se tice plamenika! ;)

Avatar
nikac
Postovi: 265
Pridružen/a: sub lis 06, 2012 5:16 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la nikac » uto svi 09, 2017 10:51 pm

Uslikaj ga na djelu i regulator koji ces koristit... ako nije problem
:pivo4:

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » uto svi 09, 2017 11:02 pm

regulator MORA biti visokotlacni inace nema koristi od svega toga. ono sto ja preporucam je staviti plinsku bocu u nekakvu kantu i do visine polovine boce napuniti vrelu vodu.

prilikom "forsiranja" plamenik vuce dosta plina i zaledjivanje donjeg dijela boce je neizbjezno.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri svi 10, 2017 8:13 am

timi je napisao/la:regulator MORA biti visokotlacni inace nema koristi od svega toga. ono sto ja preporucam je staviti plinsku bocu u nekakvu kantu i do visine polovine boce napuniti vrelu vodu.

prilikom "forsiranja" plamenik vuce dosta plina i zaledjivanje donjeg dijela boce je neizbjezno.
meni donji dio boce uhvati mraz kad temperture padnu na 5C. a koristim obični regulator
save a tree - drink beer

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri svi 10, 2017 8:26 am

Toples je napisao/la:
timi je napisao/la:regulator MORA biti visokotlacni inace nema koristi od svega toga. ono sto ja preporucam je staviti plinsku bocu u nekakvu kantu i do visine polovine boce napuniti vrelu vodu.

prilikom "forsiranja" plamenik vuce dosta plina i zaledjivanje donjeg dijela boce je neizbjezno.
meni donji dio boce uhvati mraz kad temperture padnu na 5C. a koristim obični regulator

Probaj skuriti bocu plina kroz 2 sata pa ćeš i na ekvatoru imati zaleđivanja. :D :zivjeli2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Odgovori