Monster Mill ili mashmaster

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

jamesmoyna
Postovi: 11
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 11:25 pm

Monster Mill ili mashmaster

Post Postao/la jamesmoyna » čet vel 11, 2016 9:58 am

Pozdrav,

Bit cu kratak koliko je moguce, dakle istrazujem mlinove vec duze vremena i sveo sam na par modela, zanima me vase misljenje o

http://www.monsterbrewinghardware.com/s ... -3p104.htm Monster Mill MM-3pro (2in rolleri od kaljenkg celika, 1aktivni roller 2pasivna, podlozan na hrdju ali dugovjecan)

http://www.monsterbrewinghardware.com/s ... -3p100.htm Moster Mill MM-2pro (isto mao i MM-3pro samo sa 2rollera)

http://www.mashmaster.com/p/4571858/mil ... -mill.html MashMasterr Grain Mill (1.5 in. rolleri od kaljenog nehrdjajuceg celika, 2aktivna rollera - jedan zubcanikom pogoni drugi roller)

Ima li tko kakvog iskustva sa istima, zelim kupiti mlin jednom plakati jednom tako da imam pravu stvar a ne kupovati vise puta pa plakati svaki put. 😭😂

Hvala i svako dobro.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet vel 11, 2016 6:59 pm

Za te novce (sva tri mlina) mogli su staviti neke ležaje na osovine umjesto golih piksi.
Treći mlin (na prva dva se ne vidi tlocrt) ima zupčanike za pogon i drugog valjka (ja sam svoje izbacio jer ukuplavanje valjaka opterećuje motor bez veze.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

jamesmoyna
Postovi: 11
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 11:25 pm

Post Postao/la jamesmoyna » pet vel 12, 2016 8:46 am

Hvala na komentaru, i ja sam to primjetio, pisao sam im prije oar dana, pitao ima li nekog posebnog razloga, pa ce mo vidjeti sta i kako.

Istrazivajuci sam sveo na ova tri, mislio sam da je to vrh ponude u toj formi, ako ima nesto bolje, molim preporuku. Hvala.
Don Genovese je napisao/la:Za te novce (sva tri mlina) mogli su staviti neke ležaje na osovine umjesto golih piksi.
Treći mlin (na prva dva se ne vidi tlocrt) ima zupčanike za pogon i drugog valjka (ja sam svoje izbacio jer ukuplavanje valjaka opterećuje motor bez veze.

jamesmoyna
Postovi: 11
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 11:25 pm

Post Postao/la jamesmoyna » pet vel 12, 2016 10:34 am

Evo, poslali su mi odgovor vezano za kuglicne lagere u odnosu na piksne, u jednoj recenici, u njihovu tstiranju piksne ovog tipa su se pokazale kao bolje rjesenje zbog pritiska koji stvara remenica tjekom mljevenja. Dakle dugovjecnije rjesenje!?

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri vel 17, 2016 11:50 am

jamesmoyna je napisao/la:Evo, poslali su mi odgovor vezano za kuglicne lagere u odnosu na piksne, u jednoj recenici, u njihovu tstiranju piksne ovog tipa su se pokazale kao bolje rjesenje zbog pritiska koji stvara remenica tjekom mljevenja. Dakle dugovjecnije rjesenje!?
Ne. To nije bolje rješenje. Štede par novčića na velikom iznosu, bljak.

Zašto jednostavno ne naručiš odličan mlin tu negdje po preporukama s foruma, za pola manji iznos, i dodaš samo lijevak na vrh? Da već sam nisam napravio isto, učinio bih tako, vjeruj mi.
Sama konstrukcija im je bolja jer zrnje ne ide mimo valjaka, imaju ležaje na osovinama, pogon je samo na jednoj osovini ... samo gledaj da ima mogućnost namještanja razmaka između valjaka (npr. 0,5 do 2 mm).
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri vel 17, 2016 6:04 pm

Pivo teče bubrezi se liječe !

jamesmoyna
Postovi: 11
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 11:25 pm

Post Postao/la jamesmoyna » čet vel 18, 2016 9:57 am

Pozz, hvala na inputu, evo tek sad avidim prilozeni mlin, surfao sam i pretrazivao, nisam ga prije vidio, steta... Uglavnom, sada sam "bite the bullet" i mlin je u tranzitu. :) Sta je tu je.

Jos jednom, hvala ekipa.
Don Genovese je napisao/la:
jamesmoyna je napisao/la:Evo, poslali su mi odgovor vezano za kuglicne lagere u odnosu na piksne, u jednoj recenici, u njihovu tstiranju piksne ovog tipa su se pokazale kao bolje rjesenje zbog pritiska koji stvara remenica tjekom mljevenja. Dakle dugovjecnije rjesenje!?
Ne. To nije bolje rješenje. Štede par novčića na velikom iznosu, bljak.

Zašto jednostavno ne naručiš odličan mlin tu negdje po preporukama s foruma, za pola manji iznos, i dodaš samo lijevak na vrh? Da već sam nisam napravio isto, učinio bih tako, vjeruj mi.
Sama konstrukcija im je bolja jer zrnje ne ide mimo valjaka, imaju ležaje na osovinama, pogon je samo na jednoj osovini ... samo gledaj da ima mogućnost namještanja razmaka između valjaka (npr. 0,5 do 2 mm).

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub vel 20, 2016 11:11 pm

Eee, u ovom hobiju najbitnije ti je imati puno strpljenja. Sad, kako-je-tako je, nadam se da će ti i takav raditi dugo.
Za one koji se još nisu zaletjeli, ima i sitna caka, a ta je da traže od majstora da im ležaji budu zatvorenog tipa, i to, s metalnim poklopcima (ili kako ih već još nazivaju, kučištem...).
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned vel 21, 2016 12:44 am

S neopisivom lakoćom popušimo u-o "tuđem" znanju kad nam podvale sa lopovskim PR-om .bez želje da provjerimo domaće majstore kojima bi to kruha značilo.
ili bi se tek preprodalo !tuđe!
Done, tim više cjenim svako zrno soli koje iscjediš iskustvenim znanjem, al prečesto se nema koga uhvatiti ( to nije razlog da nam-a ne pišeš ) . pogotovo trgovce.koji jedva čekaju da pomru svi tokari iz Prvomajske,Bratstva,Đure koji su inženjerima objašnjavali propuste u nacrtima a svi zajedno proizvodili STROJEVE.
Da pomru ?. Glupost . pa več su ubijeni jer im je rećeno da su nepotrebni , suvišni.al zato su trgovci s kojekakvih strana svjeta tu da nam "pomognu" . nama .

svojevremeno smo govorili, apelirali,-pomozi domaćeg trgovca, prizvođača.
sjećate se ? kad got je moguće.



:hmelj:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned vel 21, 2016 1:55 am

Bademe, imamo i opciju "chat" za ovakve "darkerske" teme, no ova je ekskluziva, pa nek se nađe baš tu, "za hdz i sdp pokloljenja":
Inače, Majstori rade, trgovci prodaju. Dok god mi, mali seronje budemo birali takve koji misle da nam Majstori ne trebaju, imat ćemo kvazitrgovinsku vlast, i sljedbenike iste koji će uvijek pitati vjerujemo li u kojekakve "međunarodne urote". Pa na takav pimpek su se nasadili i američani, britanci, velik broj europćana ... pa onda nek kinezi rade, a mi ćemo se "hladit'", i birat' opet iste.
P.S.: "vremešnim" Majstorima koji su sad na "z"avodu za zapošljavanje, vođeni dostojanstvom, bliža je želja smrt nego nada za zaposlenjem u još kojoj predstečajnoj tvrtci, ako, i kad bi im "sreća" okrenula bolji dio guzice nego li daljnje kopanje po kantama, skupljajući PET ambalažu. Ma, da smo imalo pametni (a svatko zna uzet' malo crne kreme za cipele i natrljat' ju po vidljivom dijelu tijela), ušuljali bismo se u konvoj za Nemčiju. Ako, i kad oni propadnu, onda će sve propast'.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned vel 21, 2016 2:30 am

"darkerska" ? ma ne , prijatelju. samo vođen titrom slutim da mi ne treba čat. tek vrisak , da traje. :hmelj:

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » ned vel 21, 2016 11:05 am

Ajde "darkeri", jel znate onda nekog Majstora koji zna napraviti mlin (i to sa dobrim ležajevima)?
Pitao tinla, pa veli da njegov Majstor zajebava i nikako da napravi te mlinove.

Ja si baš razmišljam da konačno nabavim jednog.

A da dodam i filozofski dio: problem kod tih naših Majstora što nijedan ne zna (ili neće) napravit web site, pa stavit sliku ili kojim slučajem i cijenu. Ako i napravi web, ne odgovara na mailove.
Da ne bi bilo previše lako pronaći ga, izgubilo bi se na mistici. :twisted:
Nemamo svi frenda od malog od susjedove druge svekrvine rođakinje, koji baš zna taj zanat koji nam treba.
Mi bi rađe klikali po Internetima. ;)

Cheerio.

Avatar
anito
Postovi: 177
Pridružen/a: sri lip 13, 2012 9:01 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la anito » ned vel 21, 2016 7:50 pm

gnomix je napisao/la:Ajde "darkeri", jel znate onda nekog Majstora koji zna napraviti mlin (i to sa dobrim ležajevima)?
Pitao tinla, pa veli da njegov Majstor zajebava i nikako da napravi te mlinove.

Ja si baš razmišljam da konačno nabavim jednog.

A da dodam i filozofski dio: problem kod tih naših Majstora što nijedan ne zna (ili neće) napravit web site, pa stavit sliku ili kojim slučajem i cijenu. Ako i napravi web, ne odgovara na mailove.
Da ne bi bilo previše lako pronaći ga, izgubilo bi se na mistici. :twisted:
Nemamo svi frenda od malog od susjedove druge svekrvine rođakinje, koji baš zna taj zanat koji nam treba.
Mi bi rađe klikali po Internetima. ;)

Cheerio.

Poslao sam ti kontakt podatke majstora koji je meni radio mlin na pm.

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » ned vel 21, 2016 9:25 pm

anito je napisao/la:
gnomix je napisao/la:Ajde "darkeri", jel znate onda nekog Majstora koji zna napraviti mlin (i to sa dobrim ležajevima)?
Pitao tinla, pa veli da njegov Majstor zajebava i nikako da napravi te mlinove.

Ja si baš razmišljam da konačno nabavim jednog.

A da dodam i filozofski dio: problem kod tih naših Majstora što nijedan ne zna (ili neće) napravit web site, pa stavit sliku ili kojim slučajem i cijenu. Ako i napravi web, ne odgovara na mailove.
Da ne bi bilo previše lako pronaći ga, izgubilo bi se na mistici. :twisted:
Nemamo svi frenda od malog od susjedove druge svekrvine rođakinje, koji baš zna taj zanat koji nam treba.
Mi bi rađe klikali po Internetima. ;)

Cheerio.

Poslao sam ti kontakt podatke majstora koji je meni radio mlin na pm.
Kakav ti je mlin napravio taj majstor, jesi li zadovoljan s tim mlinom, koliko te koštao i ako nije bed jel možeš ovdje ostaviti kontakt od majstora, mene također zanima a možda će još nekome trebati.
Hvala

Avatar
anito
Postovi: 177
Pridružen/a: sri lip 13, 2012 9:01 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la anito » ned vel 21, 2016 10:13 pm

Evo linka na moj mlin. Ja sam s njim jako zadovoljan. Prije sam mljeo na prerađenu mašinu za rezance i trebalo mi je sat vremena za 10kg. Sad mi treba manje od minute.

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... &start=105

Majstor je Mirko Vugrek 091 370 59 47
S njim se možete dogovoriti oko svih detalja. Nazovite ga i recite što vam treba. Cijena ovisi o izvedbi i vašim željama. Čovjek je susretljiv i stvarno je ok.

Odgovori