Pitanje o cjevima ?

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Brile
Postovi: 24
Pridružen/a: ned vel 03, 2013 11:52 am
Lokacija: Petrinja

Pitanje o cjevima ?

Post Postao/la Brile » pon sij 18, 2016 4:23 pm

Mozda je mslo glupo alo dali je tko korislito pocincane ili plasticne cjevi ? manja para ..... puno manja od bakra.... Ako ne zasto ne molio bi misljenja !

Naravno mislim ih koristiti za herms.....

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la fegi » pon sij 18, 2016 4:51 pm

Pocinčane nebih koristio više od jednom, a za onu zelenu plastiku nisam siguran na koliko stupnjeva pušta otrove...

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Pitanje o cjevima ?

Post Postao/la mali badem » pon sij 18, 2016 11:07 pm

Brile je napisao/la:Mozda je mslo glupo alo dali je tko korislito pocincane ili plasticne cjevi ? manja para ..... puno manja od bakra.... Ako ne zasto ne molio bi misljenja !

Naravno mislim ih koristiti za herms.....
kemija i fizika ----valentino i renato.....

kisela piva -sladovina pH oko 5,6 voli metale pa jede cink koji ostane u pivi .drugi put jede podlogu pa i ona ostane u pivi. večina pivara to ne voli. šalim se ! to niko ne voli. znači pocinčane odpadaju. o muci oko savijanja za herms uopće neću.
plastične su neupotrebljive ....toplinska vodljivost.....
najbolju toplinsku vodljivost-prenos topline ima bakar.u praksi to znači da ako je dovoljno za spiralu hermsa 10-ak m--fi 15mm , za plastiku treba cca 70-100 m pa nema mjesta za vodu u posudi.......grozno.
nije valjda da misliš da koristimo bakar i prokrom-rostfrei iz čistog hira

Ž
:hmelj:

Avatar
Brile
Postovi: 24
Pridružen/a: ned vel 03, 2013 11:52 am
Lokacija: Petrinja

Re: Pitanje o cjevima ?

Post Postao/la Brile » uto sij 19, 2016 6:17 am

mali badem je napisao/la:
Brile je napisao/la:Mozda je mslo glupo alo dali je tko korislito pocincane ili plasticne cjevi ? manja para ..... puno manja od bakra.... Ako ne zasto ne molio bi misljenja !

Naravno mislim ih koristiti za herms.....
kemija i fizika ----valentino i renato.....

kisela piva -sladovina pH oko 5,6 voli metale pa jede cink koji ostane u pivi .drugi put jede podlogu pa i ona ostane u pivi. večina pivara to ne voli. šalim se ! to niko ne voli. znači pocinčane odpadaju. o muci oko savijanja za herms uopće neću.
plastične su neupotrebljive ....toplinska vodljivost.....
najbolju toplinsku vodljivost-prenos topline ima bakar.u praksi to znači da ako je dovoljno za spiralu hermsa 10-ak m--fi 15mm , za plastiku treba cca 70-100 m pa nema mjesta za vodu u posudi.......grozno.
nije valjda da misliš da koristimo bakar i prokrom-rostfrei iz čistog hira

Ž
:hmelj:
:) Hvala na odgovoru sad mi je sve jasnije :) Nisam mislio d aj egir samo sam trazio malo jeftiniju opciju :) U hermsu je vec bakrana spirala mucio me dio od kotla do kotla i spojevi sa pumpama posto mi je lakse nego lotat bakar :D imam i varilicu za plastiku i naraznice i motalice :) Nis odo danas po bakar hvla na ogdovoru :) DUZAN PIVO !

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto sij 19, 2016 8:36 am

ak je za međuspojeve, to mjenja priču ,ovisno jel hočeš fiksne spojeve ili fleksi.može se koristiti i plastika,silikon, Cu ili rostfrei rebraste fleksi cjevi...

Odgovori