STC 1000

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » pon tra 13, 2015 8:13 am

tomomoto je napisao/la:
Možda je pitanje malo glupo, ali na koji način da ja spojim neki stari punjač od mobitela, ili nešto drugo na onaj istosmjerni napon od 3 - 32 volti, oprosti, ali jel bi mi mogao to malo detaljnije pojasniti?

Tnx
Zabuna je vjerojatno nastala zbog toga što sam na shemi nacrtao strelice prema "van" pa si stekao dojam da taj napon "izlazi" iz SSR-a. ( ispričavam se zbog toga ).

Naime napon od 3 do 32 volti i minimalne snage ( par miliampera ) potreban je za pobudu SSR-a.

Znači, kada napon spojiš na one dvije strelice ( crnu i crvenu ) i kada STC-1000 preklopi svoj interni relej, napon će biti spojen i na SSR i on će provesti 220V na grijač.

Obrati pažnju da je na SSR-u kod toga napona napisano " INPUT".

Ako misliš da ti je sve ovo još nejasno, bilo bi dobro angažirati nekog lokalnog električara da ti sve to skupa propisno sastavi, izolira i uzemlji.

Pozdrav.

.

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » pon tra 13, 2015 12:28 pm

Ygor je napisao/la:
tomomoto je napisao/la:
Možda je pitanje malo glupo, ali na koji način da ja spojim neki stari punjač od mobitela, ili nešto drugo na onaj istosmjerni napon od 3 - 32 volti, oprosti, ali jel bi mi mogao to malo detaljnije pojasniti?

Tnx
Zabuna je vjerojatno nastala zbog toga što sam na shemi nacrtao strelice prema "van" pa si stekao dojam da taj napon "izlazi" iz SSR-a. ( ispričavam se zbog toga ).

Naime napon od 3 do 32 volti i minimalne snage ( par miliampera ) potreban je za pobudu SSR-a.

Znači, kada napon spojiš na one dvije strelice ( crnu i crvenu ) i kada STC-1000 preklopi svoj interni relej, napon će biti spojen i na SSR i on će provesti 220V na grijač.

Obrati pažnju da je na SSR-u kod toga napona napisano " INPUT".

Ako misliš da ti je sve ovo još nejasno, bilo bi dobro angažirati nekog lokalnog električara da ti sve to skupa propisno sastavi, izolira i uzemlji.

Pozdrav.

.

Konačno kužim, puno hvala na odgovoru. :-)

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » pon tra 13, 2015 10:48 pm

Di ima za kupiti u Osijeku SSR?

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » pon tra 13, 2015 11:08 pm

ris je napisao/la:Di ima za kupiti u Osijeku SSR?
Najjeftinije ti je da narucis preko ebay-a (4 dolara). Preko njuskala ti jedan tip prodaje, ali je skup, za ssr 40 da trazi 120kn

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet tra 16, 2015 9:12 pm

Jedno pitanje imam:
Napravio bi HLT i unutra ubacio 2 grijača od 2 kW svaki... Jedan da se pali ručno na sklopku nekakvu a drugi preko STC-a i SSR-a. Dakle kad krećem s zagrijavanjem vode uključim ručno prvog i preko STC-a drugog i kad dosegnem temperaturu onaj prvi isključim i dogrijavanje da ide samo s drugim grijačem? Jel neko tako napravio?

Avatar
ris
Postovi: 130
Pridružen/a: sub lis 04, 2014 9:42 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la ris » čet tra 16, 2015 9:19 pm


Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » pet tra 17, 2015 8:35 am

ja slicno radim, za sada rucno, dok mi ne dodje stc koji kasni vec pun k...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » pet tra 17, 2015 11:49 am


Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Post Postao/la Travolta » ned tra 19, 2015 12:24 am

pozdrav ekipa. Posto mi je stc1000 stigao jutros,dali mi mozete reci jel spajam cooling ili heating na stc1000 da bi postigao optimalnu temperaturu fermentacije od nekih 16 do 21 c*??

Avatar
Jim
Postovi: 174
Pridružen/a: ned ožu 08, 2015 8:46 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Jim » ned tra 19, 2015 9:58 am

Ja planiram fermentaciju raditi u ugostiteljskom frižideru u koji ću ubaciti jednu običnu sijalicu. Sam frižider i sijalicu spajam preko STC-a, cooling na frižider, a heatinag na sijalicu. Na taj način će se regulirati temperatura fermentacije.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned tra 19, 2015 10:33 am

Travolta je napisao/la:pozdrav ekipa. Posto mi je stc1000 stigao jutros,dali mi mozete reci jel spajam cooling ili heating na stc1000 da bi postigao optimalnu temperaturu fermentacije od nekih 16 do 21 c*??

hm, nakon uključenja i spajanja sonde , tvoj stc pokazuje dvije temp.
trenutnu -okoline i namještene-zadane ..

ako ti je u okolini 5 c , trebaš heating do zadane
ako je u okolini 25 c , heating ne pomaže, ako hočeš 18c .....

negoo ...zašto žarulja . predlažem fen na prvu brzinu i prvi stupanj grijanja.
svjetlo smeta a ako žarulju omotaš folijom , pregrijavat će se i pregoreti.

Ž

Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Post Postao/la Travolta » ned tra 19, 2015 11:03 am

mali badem je napisao/la:
Travolta je napisao/la:pozdrav ekipa. Posto mi je stc1000 stigao jutros,dali mi mozete reci jel spajam cooling ili heating na stc1000 da bi postigao optimalnu temperaturu fermentacije od nekih 16 do 21 c*??

hm, nakon uključenja i spajanja sonde , tvoj stc pokazuje dvije temp.
trenutnu -okoline i namještene-zadane ..

ako ti je u okolini 5 c , trebaš heating do zadane
ako je u okolini 25 c , heating ne pomaže, ako hočeš 18c .....

negoo ...zašto žarulja . predlažem fen na prvu brzinu i prvi stupanj grijanja.
svjetlo smeta a ako žarulju omotaš folijom , pregrijavat će se i pregoreti.

Ž

Jedna stvar me muci da objasnim. Posto sam u stanu frizider ce mi biti uvjek na sobnoj temperaturi, znaci u okolini ce biti uvjek na nekih 22 do 25c. Mene sad zanima kad spojim stc na cooling i recimo stavim frizider na 18c tem u njemu ce biti 18c?? Pitam zato jer kad sam rekao covjeku kako hocu da mi spoji lik mi kaze nema sanse da firzider postigne temp od 18 max kaaze 10c dali je to istina??

Avatar
Jim
Postovi: 174
Pridružen/a: ned ožu 08, 2015 8:46 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Jim » ned tra 19, 2015 11:34 am

U frižider trebaš staviti sondu koju si dobio uz STC, ako je namaš trebaš je naručiti. Frižider spajaš na STC, a STC na struju, onda če ti STC paliti i gasiti frižider da održavaš željenih 18C.

Avatar
Jambra
Postovi: 229
Pridružen/a: uto lis 22, 2013 1:04 pm
Lokacija: ZG-Gajnice

Post Postao/la Jambra » ned tra 19, 2015 11:39 am

Travolta je napisao/la:
mali badem je napisao/la:
Travolta je napisao/la:pozdrav ekipa. Posto mi je stc1000 stigao jutros,dali mi mozete reci jel spajam cooling ili heating na stc1000 da bi postigao optimalnu temperaturu fermentacije od nekih 16 do 21 c*??

hm, nakon uključenja i spajanja sonde , tvoj stc pokazuje dvije temp.
trenutnu -okoline i namještene-zadane ..

ako ti je u okolini 5 c , trebaš heating do zadane
ako je u okolini 25 c , heating ne pomaže, ako hočeš 18c .....

negoo ...zašto žarulja . predlažem fen na prvu brzinu i prvi stupanj grijanja.
svjetlo smeta a ako žarulju omotaš folijom , pregrijavat će se i pregoreti.

Ž

Jedna stvar me muci da objasnim. Posto sam u stanu frizider ce mi biti uvjek na sobnoj temperaturi, znaci u okolini ce biti uvjek na nekih 22 do 25c. Mene sad zanima kad spojim stc na cooling i recimo stavim frizider na 18c tem u njemu ce biti 18c?? Pitam zato jer kad sam rekao covjeku kako hocu da mi spoji lik mi kaze nema sanse da firzider postigne temp od 18 max kaaze 10c dali je to istina??
Pa napisao ti je mali badem sve gore, na STCu imas heating i cooling. Na colling spojis frizider, a na heating fen za kosu npr. ili ventilatorsku grijalicu iz Kauflanda za 50ak kn. Tu grijalicu gurnes u frizider....na STCu trebas npr. 18C ...e sad, ako ti se u fermentiru temp. popne na karikiram 20C upalit ce frizider koji ce ga rashladiti do 18, ako ti recimo zimi bude u fermentoru 16 upalit ce grijalicu/fen koja ce ga podici na 18C .

Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Post Postao/la Travolta » ned tra 19, 2015 11:41 am

Jim je napisao/la:U frižider trebaš staviti sondu koju si dobio uz STC, ako je namaš trebaš je naručiti. Frižider spajaš na STC, a STC na struju, onda če ti STC paliti i gasiti frižider da održavaš željenih 18C.
to me je zanimalo. Jer meni grijanje netreba posto mi je u stanu i ovako temp.prevelika tako da spojim samo cooling podesim temp na stc-u i to bi trebalo biti to.? Hvala na info

Odgovori