Pumpa

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Pumpa

Post Postao/la kiternas » ned svi 11, 2014 5:55 pm

Nova pumpa i novi problemi. Da li je netko od vas i kako reducirao fi s pumpe za vešmašinu na neku normalnu gardenu?

Avatar
linhen
Postovi: 95
Pridružen/a: uto stu 27, 2012 3:14 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Pumpa

Post Postao/la linhen » ned svi 11, 2014 6:09 pm

Ako mislis ovako nesto onda da, na šiti otvor nipl od pola cole unutra se ušarafi, a na uži spojnica od pola cole muško-ženska povrh. Sve zamazano epoxy ljepilom.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » ned svi 11, 2014 6:43 pm

Na uži dio se može ušarafit nipl pol cola a na širi 3/4. Kažeš, slobodno ušarafim u rupu bez straha od pucanja?

Avatar
linhen
Postovi: 95
Pridružen/a: uto stu 27, 2012 3:14 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la linhen » ned svi 11, 2014 6:58 pm

kiternas je napisao/la:Na uži dio se može ušarafit nipl pol cola a na širi 3/4. Kažeš, slobodno ušarafim u rupu bez straha od pucanja?
Nisi me shvatio izgleda, pročitaj/pogledaj još jednom.

Nipl (muško-muško) od 1/2 cole ide na širu cijev, ušarafi se unutra.

Spojnica (žensko-muška) od 1/2 cole na oba kraja, se našarafi ženskim krajem na užu cijev. Na toj užoj sam prethodno narezao navoj jer bi inače bila predbela.

Ovo je funkcioniralo na moje 3 pumpe do sada i uvijek je bilo dovoljno "mesa" za narezat navoj. Ova plastika od koje su moje pumpe je dovoljno "elastična" i nije bilo nikakvog straha od pucanja.

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » ned svi 11, 2014 7:08 pm

Kažem ti da je uža cijev unutra 1/2" a šira 3/4" očito nisu iste pumpe. Svejedno si pomogao. Bilo mi je nezamislivo da bi šarafio u tu jadnu plastiku. Imao sam 3/4 mesing pa sam našarafio i super je. Moram još sutra kupiti 1/2. Fala

Avatar
linhen
Postovi: 95
Pridružen/a: uto stu 27, 2012 3:14 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la linhen » ned svi 11, 2014 7:27 pm

Aha, nisam skužio da govoriš dimenzije tvoje pumpe :zivjeli2:

Preporučam da spojeve pređeš s epoxy ljepilom i onda preko njega zašarafiš, neznam kako bi dihtalo bez toga. Ja sam još iznutra pokušao prstom zagladit s epoxijem da ostavim čim manje prostora sladovini da se zavuče i da se ugoji plijesan.

:indianabeer:

Avatar
lavablack
Postovi: 33
Pridružen/a: čet lis 03, 2013 7:15 pm
Lokacija: Zagrebačka Dubrava

Post Postao/la lavablack » pon svi 12, 2014 6:22 pm

linhen je napisao/la:Aha, nisam skužio da govoriš dimenzije tvoje pumpe :zivjeli2:

Preporučam da spojeve pređeš s epoxy ljepilom i onda preko njega zašarafiš, neznam kako bi dihtalo bez toga. Ja sam još iznutra pokušao prstom zagladit s epoxijem da ostavim čim manje prostora sladovini da se zavuče i da se ugoji plijesan.

:indianabeer:
Jesi baš siguran u epoxy? Šta nije da je ipak malo kancerogen?

Avatar
linhen
Postovi: 95
Pridružen/a: uto stu 27, 2012 3:14 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la linhen » pon svi 12, 2014 6:36 pm

Ja koristim dvokomponentno epoxy ljepilo od Bisona koje je reklamirano i za popravak keramičkih čajnika tako da vjerujem da nema straha, a i količina toga je potpuno zanemariva i do sada nikakvih vidljivih promjena na materijalu nije bilo.

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » pon svi 12, 2014 9:12 pm

lavablack je napisao/la:
linhen je napisao/la:Aha, nisam skužio da govoriš dimenzije tvoje pumpe :zivjeli2:
Jesi baš siguran u epoxy? Šta nije da je ipak malo kancerogen?
Ja mislim da, u odnosu na raznorazne sokove, komercijalne pive, fast food hranu, "zdravu hranu" i sl. i količine otrova koje godinama unosimo u organizam sa gore navedenim i sličnim, ono malo ili nimalo štetnih sastojaka iz epoxy ljepila na spoju pumpe i MS prijelaza je ništa.

Npr, domaće breskve, koje kupujemo na placu ili u trg. centru, se tretiraju 40 puta od jeseni do berbe. Ove prekrasne jagode koje se prodaju kao domaći proizvod na štandovima, nakon mjesec dana u hladnjaku izgledaju kao da su sad ubrane...

Tako da je 5-6 grama epoxy ljepila na pumpi ništa u odnosu na to
Maslinar

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sub svi 31, 2014 5:54 pm

Ako izađeš pola sata na jako sunce, garantirano češ više popiti zračenja i razaranja DNA od malo epoxy-a na spoju pumpe..

Doduše ja ne koristim epoxy :)

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub svi 31, 2014 11:50 pm

Ljepilo "štakorin" pod tim se domaćim nazivom počeo kod nas koristiti još prije tridesetak godina. Ljudi koji su ga tad upotrebljavali, danas mi kažu da je to bilo dvokomponentno epoxy ljepilo koje je prvobitno imalo namjenu uništavanju populacije štakora i ostalih glodavaca, ali je s vremenom našlo primjenu i u lijepljenju raznih materijala. Da li je ovo današnje epoxy ljepilo puno drugačijeg kemijskog sastava, i puno manje štetno za sisavce, ne znam jer nisam kemičar, ali ga ne bih nikad koristio kao ljepilo koje dolazi u dodir s hranom i/ili pićem.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

matijas
Postovi: 39
Pridružen/a: pon pro 16, 2013 10:31 am

Post Postao/la matijas » pon vel 29, 2016 6:17 pm

a s čime si zatvorio ovu treću malu rupu?

ilic.os
Postovi: 143
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 8:17 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la ilic.os » uto ožu 01, 2016 4:22 pm

matijas je napisao/la:a s čime si zatvorio ovu treću malu rupu?
Stavi samo inox vijak ;)

Odgovori