Kegerator

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sub tra 14, 2012 5:21 pm

Pa ne mora bit lakom... Mozemo to lijepo podijelit, Ko braca govno... Kak se veli. :D Ja bi definitivno uzeo koju. Molio bih da mi javis kontakt na P.M. HVALA!
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sub tra 14, 2012 11:01 pm

mene bi isto zanimalo 2-4 kega ak bi bilo viška...
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » sub tra 14, 2012 11:03 pm

Svarrogh je napisao/la:Nikad kraja ulaganju,ha? :D:D

Ne mora se bacva napuniti do kraja. Na bacvi od pepsija imas ventil za ispustanje viska CO2. Napunis pivom do pola, nadrukas CO2 a visak O2 ispustis kroz ventil. Tada ti je pivo sigurno i nema doticaj sa kisikom. Kao takvo, moze stajati koliko hoces bilo gazirano ili ne. Ostavis ga da odlezava, kad napravis mjesta u hladnjaku, ubacis ga, ohladis, gaziras i pijem. Pis ov kejk.

Moje ture su takodje 35L. 19L ide u keg a ostatak u boce.
Ma e, mislin se uzet bačve ako nisu skupe a ostalo će morat pričekat.
Dok ne napunim bar 3000-4000 boca nema točenja, radom do boljeg standarda :)

Acopjanic
Postovi: 5
Pridružen/a: sri tra 20, 2016 8:51 pm
Lokacija: Banja Luka

Post Postao/la Acopjanic » pet ožu 31, 2017 8:03 pm

Svarrogh je napisao/la:Sto se tice pribora i opreme. Bocu za CO2 sam dobio na koristenje od prijatelja. Atest je istekao tako da su mi ovi iz Messera napunili bocu (50kg) i napravili atest za 250kn. Manometri novi sa njuskala, 250kn! Corny keg nabavljen preko admina, 200kn sa prikljucima. Pipicu sam kupio preko njuskala, sa dostavom 120kn. Crijeva nekih 20kn. Frizider su moji nabavili novi pa su mi dali ovaj stari. Taman u njega stane 2 corny kega.

Sto se tice karbonizacije, najbolje vam je slijedece. Ohladite pivo na nekih 5C i spojite CO2. Stavite na 30psi (2bara) i ostavite 48 sati. Pivo ce biti gazirano 75%. Nakon toga, smanjite na 12psi (0.8 bara) i ostavite tako da stoji narednih 5 dana. Znaci sve ukupno ce vam pivo biti gazirano za 7 dana na 2.4 vol. Po meni je glupost valjati bocu da bi se prije vezao CO2 jer tako i tako pivo mora da odlezi minimum 2 tjedna. Jos jedna bitna stvar. Kada radite force carbonation, prvi par dana ce vam okus piva biti cudan zbog razgradnje CO2. Ako je nesto drugo u pitanju, nek me netko ispravi. To nestane za 5 dana.

To bi bilo to :) Jeste zadovoljni? :P Zivjeli uz domace, toceno :zivjeli2:

PS Uf koliko manje posla nego zezancija oko boca :D

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet ožu 31, 2017 8:14 pm

Ajde dux vise u kurac
slika

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet ožu 31, 2017 8:18 pm

Poljo je napisao/la:Ajde dux vise u kurac
:loce: :lol:

jesi ga otjerao u minuti poljo, ja taman nešto slično napisao i vidim tebe pa se povučem. :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la fegi » čet svi 04, 2017 9:14 am

ja sam koristio za karbonizaciju u kegu ovaj kalkulator: http://www.tastybrew.com/calculators/carbonation.html
meni je došlo da trebam 1 bar pritiska za gaziranje prema stilu pive i temperaturi.
To sam poštivao i nakon 5 dana bez diranja pivo odlično. Preporuka mi je bila da se istače pritiskom kojim se i gazira, no ispočetka se pjenilo. Drugi dan točim do daske bez pretjeranog pjenjenja.
Prvi dan sam preveliku pjenu rješio tako što sam istakao s 0.5 bara.
NAUTILIS Home Brewery

Odgovori