Buky1 - Pakleni stroj

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet pro 02, 2011 1:29 pm

lanko je napisao/la:Sve si super zamislio.
Mozda bi mogao sve složiti samo sa jednom pumpom. Koji križni spoj, T komad i koji ventil i to je to. Bar me bi išla sladovina kroz pumpu 2 u suprotnom smjeru.


Imaš neku ideju? Ja mozgam ali mi ne ide... Ili ispadne skuplje 3 puta nego pumpa

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet pro 02, 2011 1:45 pm

Brzi konektori nekog tipa i vozi. Na izlazu uz svakog lonca ventil. Pumpa se lako prespoji na izlaz jednog ili drugog lonca i pumpa u onaj drugi ili radi cirkulaciju...

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet pro 02, 2011 9:13 pm

Sad kad radim hocu napravit da nema puno zajebancije. Iće će još i izlaz za whirlpool. Napravio sam shemu i za sistem sa jednom pumpom. Potrebno je nekoliko dodatnih ventila i koljena/t komada. Ispada nešto skuplje nego sistem sa dvije pumpe, ali nisam zbog toga odustao. Problem je što treba za svaku operaciju poštelati skoro desetak ventila. Sumnjam da bi pjan pogodio šta sve treba :D Ostaje sistem sa dvije pumpe + whirlpool. Stavim shemu ovih dana.

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sub pro 03, 2011 4:45 pm

Evo ti jedna varijanta sa samo 1 pumpom.
Ima i druga varijanta gdje prirodnim padom ide u CFC na hlađenje, ali riječ je samo gdje da staviš križni komad.
Vidi, možda i nije skuplje!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sub pro 03, 2011 5:03 pm

U tvojoj varijanti trebaš 4 ventila, a u ovoj 5.
Istina je da trebaš 2 T komada više i malo cijevi, ali i dalje mislim da je zgodnije sa samo 1 pumpom.
(druga ti ostaje za zamjenu ako ova crkne :) )

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » ned pro 04, 2011 8:22 am

Super! Jedino što ću još spojiti da iz CFC-a ide nazad u fermentor i radi whirlpool

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sri pro 07, 2011 10:08 am

buky1 je napisao/la:Super! Jedino što ću još spojiti da iz CFC-a ide nazad u fermentor i radi whirlpool


Nazad u lonac, ne fermentor... A voda iz CFC-a ide u drugi lonac za ispiranje sistema...

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sri pro 07, 2011 5:37 pm

Skuzili smo.
Bas me zanima koliko dobro ce biti sa efektom wirpoola.
Ja inace ostavim 1 h na miru prije hlađenja, da hmelj padne na dno. Ne trebam cijediti. Mozda sa wirpool efektom bude bolje, hmm?

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet pro 08, 2011 10:08 am

lanko je napisao/la:Skuzili smo.
Bas me zanima koliko dobro ce biti sa efektom wirpoola.
Ja inace ostavim 1 h na miru prije hlađenja, da hmelj padne na dno. Ne trebam cijediti. Mozda sa wirpool efektom bude bolje, hmm?
A hlađenje? Cilj je čim prije ohladiti s 90-tak na ispod 30 °C.

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » čet pro 08, 2011 5:20 pm

Nakon tih sat Temp je u inoxici 96-98. Skoro kao da se kuhalo. Naravno, sve dobro obloženo. Onda ide izravno u CFC koji hladi na 18 C.
Nema mrvice hmelja, nema cjeđenja.

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » čet pro 08, 2011 6:40 pm

lanko je napisao/la:Nakon tih sat Temp je u inoxici 96-98. Skoro kao da se kuhalo. Naravno, sve dobro obloženo. Onda ide izravno u CFC koji hladi na 18 C.
Nema mrvice hmelja, nema cjeđenja.
cekaj ti kuhas sat vremena i jos drzis sat vremena bez kuhanja na toj temperaturi?! onda imas efekt kao da kuhas hmelj 2 sata

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet pro 09, 2011 8:08 am

Onda možeš komotno kuhat samo max. 45 minuta. :D

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet pro 09, 2011 11:14 am

Buky, da se ne zlopatis, uzmi jednu plasticnu kantu i na nju uvrni grijac od 2-3kw (za bojler) i termometar. Nek ti ona sluzi za grijanje vode i ispiranje i sredio si problem za 150kn!

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sub pro 10, 2011 7:18 am

Sinoć od strane mene, Kuma i člana boruma Babangide napravljena druk proba sistema za kuhanje, druk proba točionika i proba točenog Božićnog.

Božićno baš kako sam želio, babangidi možda gorko, al mlad je pivar, priviknut će se na gorče :D
Točionik druk probu nije prošao, stalno kapa na pipi i onda ja moram piti ono što nakapa i eto zla!
Babangida druk probu isto nije prošao :D Prilično teturajući je otišao kući :D
Kum poučen iskustvom od veče prije kad je popio 5-6-7 božićnih i prekobacio se od druk probe odustaje nakon drugog piva

Sad sistem. Danas ide par sitnih popravaka i prepravaka, ali 99% sve radi i ne curi nigdje. Problem nastaje u početku, kad sistem treba odzračiti, ali smo smislili da to riješimo tako da pumpu i crijeva potopimo voodom iz vodovoda preko cfc-a i u pogon stavljamo kadje sve odzračeno.

U nedjelju slijedi probno kuhanje. Trebao je biti lager ali pošto me ovaj zadnji zavukao preko mjesec dana odoh potražit onog 400d-ovog dead guya

Živili !

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » sub pro 10, 2011 10:04 am

buky1 je napisao/la:Sinoć od strane mene, Kuma i člana boruma Babangide napravljena druk proba sistema za kuhanje, druk proba točionika i proba točenog Božićnog.

Božićno baš kako sam želio, babangidi možda gorko, al mlad je pivar, priviknut će se na gorče :D
Točionik druk probu nije prošao, stalno kapa na pipi i onda ja moram piti ono što nakapa i eto zla!
Babangida druk probu isto nije prošao :D Prilično teturajući je otišao kući :D
Kum poučen iskustvom od veče prije kad je popio 5-6-7 božićnih i prekobacio se od druk probe odustaje nakon drugog piva

Sad sistem. Danas ide par sitnih popravaka i prepravaka, ali 99% sve radi i ne curi nigdje. Problem nastaje u početku, kad sistem treba odzračiti, ali smo smislili da to riješimo tako da pumpu i crijeva potopimo voodom iz vodovoda preko cfc-a i u pogon stavljamo kadje sve odzračeno.

U nedjelju slijedi probno kuhanje. Trebao je biti lager ali pošto me ovaj zadnji zavukao preko mjesec dana odoh potražit onog 400d-ovog dead guya

Živili !
s dead guy-om se nećeš zajebat 8)
I like the smell of fermentation in the morning

Odgovori