Buky1 - Pakleni stroj

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet ožu 17, 2016 8:19 am

nije premali , ali možda je 16m puno
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet ožu 17, 2016 8:26 am

buky1 je napisao/la:Dobio besplatno 16 m bakra za klime unutarnju fi 8mm. Da li od toga vrijedi pokušati raditi zavojnicu u HLT u ili je premali fi?
Nisam nigdje vidio koji je kapacitet sistema. ( volumen MLT-a )

Osobno na sistemu sa 75 litarskim MLT-om koristim bakar unutrašnjeg promjera 10mm i zadovoljan sam protokom. Planiram taj bakar uskoro zamjeniti sa inox-om iz oprema-uređaji ( 10mm vanjski / 0,5 stijenka ) i nadam se da se protok neće značajnije smanjiti.

Pumpa je klasika. Model perilica iz Batis-a.


.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » čet ožu 17, 2016 10:27 am

volumen MLT-a je 100 lit ali nikad nije pun, radim ture od cca 80lit. Ygor, koja je dužina tvoje zavojnice?

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet ožu 17, 2016 12:00 pm

buky1 je napisao/la:volumen MLT-a je 100 lit ali nikad nije pun, radim ture od cca 80lit. Ygor, koja je dužina tvoje zavojnice?
Relativno kratka. cca 3 metra jer više nije stalo u stari paročistać koji koristim kao izmjenjivač topline. ( plava strelica ) u njega stane i oko 3 litre vode tako da je odaziv nakon paljenja grijača vrlo brz.

Paljenjem grijača upravlja PID a senzor temperature je u bakrenoj cijevi između izmjenjivača i ulaza u MLT ( crvena strelica )

Vodu za ispiranje grijem u posebnoj posudi.

Kod ovakvoga sistema nije potrebna prevelika dužina spirale u usporedbi sa sistemima kod kojih se voda grije u HLT-u jer voda u izmjenjivaču može biti i toplija od tražene a da je izlazna na temperaturi koja je podešena na PID-u.

slika



.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » čet ožu 17, 2016 12:47 pm

da, ali meni je plan vodu za ispiranje grijati u HLT. Na plin ugijati a sa grijačem od 3kw održavati temperaturu. Plan je da pumpa radi stalno i recirkulira a grijač se pali preko PID a po potrebi

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » uto ožu 22, 2016 1:54 pm

Sporo, ali ipak se nesto radi

Ideja za ventil na najnizoj točki je otpala je se bakar na pumpu i lonce spaja holenderima sa konusnim brtvljenjem dok će spirala i sparge arm biiti spojeni crijevima i brzim spojnicama. Sistem ce se poslje svakog kuhanja rastaviti i isprati
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto ožu 22, 2016 2:16 pm

buky1 je napisao/la:da, ali meni je plan vodu za ispiranje grijati u HLT. Na plin ugijati a sa grijačem od 3kw održavati temperaturu. Plan je da pumpa radi stalno i recirkulira a grijač se pali preko PID a po potrebi
Ja isto grijem HLT s plinom tako da mislim da će ti grijač biti stalno upaljen, kod mene je grijač 2 kw za sistem od 40 litara i radi cijelo vrijeme za održati zadanu temperaturu.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sri ožu 23, 2016 6:24 pm

http://www.njuskalo.hr/bacve/plasticne- ... s-18545617 danas kupio ovu bacvu. Plan je prerezati na dijelu di se prosiruje i siri dio spustiti dole a prostor ispuniti nekim izolatorom. Mozda pur pjenom. Tako cu dobiti mlt zapremnine cca 90 lit. Lik prodaje bacve po 100 kn 208 lit. Manje su kn\lit. Plastika je hdpe. Jednom koristene za neki prah za proizvodnju soka. Ima ih cak i presvucenih teflonom

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon tra 04, 2016 7:56 am

MLT
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori