STC-1000 kontroler

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » sub stu 14, 2015 9:30 am

a da razmislis o pravom releju?

meni od pocetka bavljenja ovim hobijem nije bilo jasno zasto se preporucuje SSR... em zahtjeva hladnjak, em nema pravi kontakt u sebi vec poluvodicki emulira funkciju kontakta i nikad nisi siguran sta se tamo desava kad dodjes u fazu troubleshootinga.

ja koristim pravi relej, znaci spulu okidam i cujem taj zvuk i vidim ocima uklopljen/isklopljen kontakt, ruska skola.

slika


slika

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub stu 14, 2015 10:44 am

munja , slažem se s rečenim :hmelj:

stc za upravljanje frižiderom (....kontrolu fermentacije ) ne treba nikakvo pomagalo . za grijanje fenom nije zgoreg staviti rele ali ssr od 25 ili 40 A nije iskorišten ni nužan ali nije ni opterečen da bi ga trebalo hladiti .
druga je priča kad je ispred njega PID u sustavu HERMSa pa su velika trošila grijači od par kW . rele je preslab a odgovarajuči sklopnik ( s kontaktima za 10 ili 16A ) zna biti iritantan svojim kloparanjem špule dok PID pažljivo dozira grijanje pri postizanju zadane temp. takav sklopnik je i skuplji od ssr-a pa je onda SSR logičan izbor za takve potrebe. tak si mislim.

:pivo3: :hmelj:

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » sub stu 14, 2015 11:08 am

mislio sam primarno na kontrolu fermentacija ali cak mi ne bi smetalo ni da malo suskaju tokom ukomljavanja. ionako se releje/sklopnike smjesta u kucista pa ih i to utisa. nije da me bas briga tokom kuhanja u garazi/podrumu oce li se cuti uklapanje spule. a svakog DIY entuzijasta kad sam napravi neko pomagalo veseli kad nesto svijetli bruji i sl.

ako je kriterij odabira cijena ima i kineskih po par dolara sa rejtingom kontakata od 10-20A. isti je rizik ko i kineski SSR. kineskom releju vise vjerujem nego kineskom SSR-u vjerujem jer nema tu filozofije, spula i kontakt i adio. poluvodici su druga prica.

zivio bademe

:hmelj: :hmelj:

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub stu 14, 2015 9:07 pm

reći ću vam samo ovo


relej je nepotreban ... što se mene tiče za potrošač od 2000W spojen na stc !!!

stc ima relej od 10 A a potrošač od 2000W je točno 9.09A

2000W /220V = 9.090909091 A

imam u pivovari spojena 3 stc-a na grijače od 2kW direktno na stc i radi već duže vrijeme i sve šljaka

po pravilu bi se to moglo napraviti (jer kineski stc-i ne uljevaju baš neko povjerenje ) ....ali kod mene radi i nema problema


:roll: :zivjeli2:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub stu 14, 2015 10:50 pm

bolje da nam nisi reko :wink:
nadam se da u rezervi imaš barem jedan :) :hmelj:

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » ned stu 15, 2015 12:57 am

mali badem je napisao/la: nadam se da u rezervi imaš barem jedan :) :hmelj:

gle.... ne da imam jedan ... nego koji god hoću ...
ja sam za svoje stc-e .. sonde spojio na ovakovi priključak

da se bilo što dogodi samo prekopčam sonde i šuko utikače ... jer na svakom stc-u imam utikač za grijanje I hlađenje....

tako da se takav problem rješava u 10 sekundi

slika
image hosting 30 mb



slika
image hosting without registration
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sub stu 28, 2015 12:16 am

Lijepa slikica 😃
Ipak koristim SSR od 40A hehe

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » čet srp 21, 2016 9:38 pm

Imam jedan problem... od 3.mj. sam već dva puta naručio STC-1000 iz Kine. Nikad mi ne dođe, vrate mi lovu, sve ok. Ali ja fakat želim STC-1000!
Odakle ste vi naručili svoj STC da i ja naručim pa da možda jednom i dođe do mene. HELP! :cry:
Zadnja izmjena: WexZG, dana/u pet srp 22, 2016 7:42 am, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » čet srp 21, 2016 11:01 pm

Ja sam ga naručio odavde:

http://www.ebay.com/itm/282080649652?_t ... EBIDX%3AIT

Doduše, i ja ga još čekam :D :D :D

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet srp 21, 2016 11:20 pm

WexZG je napisao/la:Imam jedan problem... od 3.mj. sam već tri puta naručio STC-1000 iz Kine. Nikad mi ne dođe, vrate mi lovu, sve ok. Ali ja fakat želim STC-1000!
Odakle ste vi naručili svoj STC da i ja naručim pa da možda jednom i dođe do mene. HELP! :cry:
sa više info u postu, od koga, kada , što , prije kolko vremena , rok isporuke...dalo bi se i nešto zaključiti .
...ovak na prvu ,odgovor može biti "i ja " ili "meni ne " pa bolje da šutim .
Tuf bar veli od koga je naručil , al ne veli jel čekanje u granicama obečanog ili.... i tak . tik tak :hmelj:

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pet srp 22, 2016 7:41 am

Tuff Gong je napisao/la:Ja sam ga naručio odavde:

http://www.ebay.com/itm/282080649652?_t ... EBIDX%3AIT

Doduše, i ja ga još čekam :D :D :D

Kad si ga točno naručio?
Aj sam javi ak ti dođe pa da ja probam od njih naručit... ili ću na blef opet. Al tnx na linku :wink:

mali badem je napisao/la:
sa više info u postu, od koga, kada , što , prije kolko vremena , rok isporuke...dalo bi se i nešto zaključiti .
...ovak na prvu ,odgovor može biti "i ja " ili "meni ne " pa bolje da šutim .
Tuf bar veli od koga je naručil , al ne veli jel čekanje u granicama obečanog ili.... i tak . tik tak
Nisam očekivao da će ikome trebat moj izvor odakle sam naručio s eBay-a jer postoji stvarno poviše ponuđača, već me zanimao tuđi izvor od koga su naručili, a da je STC i došao. Napisao sam da naručujem od 3. mj. i nikada mi nije došao STC, što bi značilo da nije došlo u zadanom roku koji je obično cca 2 mj. nakon postavljanja narudžbe. Pa ako sam recimo naručio 01.03. vele da će doći između 01.04. i 01.05.

Evo infosi oko mojih narudžba onda :wink:

#1 STC-1000 naručio sredinom 3.mj. - Rok isporuke cca 2 mj. - nije došlo.

#2 STC-1000 naručio krajem 5. mj. - Rok isporuke cca 2 mj. - nije došlo.

Avatar
Brekulja
Postovi: 46
Pridružen/a: pon stu 30, 2015 4:28 pm
Lokacija: st

Post Postao/la Brekulja » pet srp 22, 2016 7:47 am

http://www.aliexpress.com/item/STC-1000 ... .98.Ti9Gko


Ovaj mi je došao za 20ak dana.


edit:tek sad vidim
Sorry, this item is no longer available!

Avatar
mbed
Postovi: 266
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » pet srp 22, 2016 7:53 am

Zadnje sam naručio od ovog http://www.ebay.com/itm/291660449417?_t ... EBIDX%3AIT

došao je za cca 3 tjedna. Prije toga sam od par njih naručivao, čak i od ovog seller pod tvojim brojem 2, i uvijek su došli svi.

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pet srp 22, 2016 8:17 am

Onda ja samo nemam sreće :|
Budem sljedeći tjedan zatražio refund pa naručim ponovo, možda i s Alija ak nađem kaj.
Tnx ;)

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » pet srp 22, 2016 8:26 am

mali badem je napisao/la:
WexZG je napisao/la:Imam jedan problem... od 3.mj. sam već tri puta naručio STC-1000 iz Kine. Nikad mi ne dođe, vrate mi lovu, sve ok. Ali ja fakat želim STC-1000!
Odakle ste vi naručili svoj STC da i ja naručim pa da možda jednom i dođe do mene. HELP! :cry:
sa više info u postu, od koga, kada , što , prije kolko vremena , rok isporuke...dalo bi se i nešto zaključiti .
...ovak na prvu ,odgovor može biti "i ja " ili "meni ne " pa bolje da šutim .
Tuf bar veli od koga je naručil , al ne veli jel čekanje u granicama obečanog ili.... i tak . tik tak :hmelj:
Friško sam ga naručio, 11.7. Wex, da li si se žalio prodavatelju da nije stiglo?
Ja sam jednom imao slučaj da mi artikl nije stigao i kad sam se žalio, nije više bilo ni prodavatelja ni artikla u ponudi. Onda bi isti artikl našao od drugog prodavatelja i opet ista priča. Tako 3-4 puta. Ebay uredno svaki put vratio pare. Imam osjećaj da nikad ti prodavatelji (ili je to jedan te isti svaki put) nije ni imao namjeru slat nego ako prođe prođe.

Odgovori