Fermentacija ne kreće

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

edomali
Postovi: 38
Pridružen/a: sub sij 02, 2021 8:15 pm
Lokacija: Ludbreg

Re: Fermentacija ne kreće

Post Postao/la edomali » ned sij 24, 2021 1:05 pm

Hvala svima na pomoći. Danas sam kušao,znate kak je čekati, i prezadovoljan sam za prvi put. Dosta je gorka,34 po receptu.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Mico
Postovi: 9
Pridružen/a: ned ožu 06, 2022 1:56 pm

Re: Fermentacija ne kreće

Post Postao/la Mico » pon ožu 07, 2022 9:04 am

Pozdrav ekipa, skuhao sam svoju prvu turu i iman isti problem kao kolega, voda u vrenjaci je otisla skroz na jednu stranu te je sada sa te strane iznad one crtice max. Posto pivo vrije kao ludo mjehurici znaju izbacivat vodu iz vrenjace po kanti. Zna li tko zasto se voda uopce pomakla i jel to ok?
Edit:
radio sam po ovom receptu:
36 litara vode
6kg Pale Slad (Ječam)
0,5kg CaraHell (Ječam)
100g Cascade hmelj
1 vrećica pivskog kvasca US-05
Na kraju mi je ostalo 22litre u fermentoru i sad to stvarno jako vrije. Jel mi to malo konacne tekucine po kilogramu jecma? Nisam si htio komplicirati nista i mjeriti za prvi put(za drugi sigurno nabavljam opremu za mjerenje svega i svacega 😆).

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermentacija ne kreće

Post Postao/la EsArt » uto ožu 15, 2022 8:53 am

kuham pivo ima 4 godine a kako "bez alata nema zanata" onda sam se toga i drzao pa sam i malo investirao u opremu ,po meni glede vrenja tj fermentiranja je najbitnija konstantna temperatura u tih 10 -14 dana a to sam riješio na način da sam na fermentator ugradio termometar u kojeg ubacujem sondu od uređaja
"InkBird ITC-308" -za kontrolu temperature kojeg sam montirao sa vanjske strane komore (frizidera)...na Fermentator stavljam i zaseben grijač kojeg isto tako ukopčavam na navedeni uređaj ...fermentiram na temperaturi od 18 C i nikad problema ,fermentacija pak traje ovisno o vrsti piva i kvasca od 10 do 14 dana a to vam dragi moji friški pivari izgleda nekako ovako....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori