Crne točkice na vrećici za suho hmeljenje

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet ruj 08, 2016 11:32 am

ne kuzim zast imate starh od onih hop ballova (hop spider ima rupu gore pa neznam kak ga mislis ukomponirat timi)... znaci hmelj u dry hopu ispusta iskljucivo mirise i nest sitno okusa i to ce se sasvim pristojno otpustit i kroz loptu :D
i ak nisi u mogucnosti napraviti cold crush onda nemozemo pricati o nikakvom bacanju hmelja dirket neg je bas cilj da ostane u spideru... bar moje skromno misljence
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » čet ruj 08, 2016 12:21 pm

timi je napisao/la:da, vjerujem da ce nizom temperaturom cold crasha efekt biti jos bolji ali, kao sto rekoh, vidjet cemo.

napravio sam jos jedan test, kuhao sam bez irske mahovine, i tu me zanimaju neki detalji nakon cold crasha. ;)

Ali pazi, jednom sam ja stavio oko 3° pa se pola smrznulo :shock:

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet ruj 08, 2016 12:28 pm

Tuff Gong je napisao/la:Ali pazi, jednom sam ja stavio oko 3° pa se pola smrznulo :shock:
Trebao si led povadit i onda pricat kak si napravio Eisbock ;)
slika

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet ruj 08, 2016 1:52 pm

sharkyboy je napisao/la:ne kuzim zast imate starh od onih hop ballova (hop spider ima rupu gore pa neznam kak ga mislis ukomponirat timi)... znaci hmelj u dry hopu ispusta iskljucivo mirise i nest sitno okusa i to ce se sasvim pristojno otpustit i kroz loptu :D
i ak nisi u mogucnosti napraviti cold crush onda nemozemo pricati o nikakvom bacanju hmelja dirket neg je bas cilj da ostane u spideru... bar moje skromno misljence
Na ovo je mislio kolega :zivjeli2:
http://www.ebay.com/itm/300-Micron-Stai ... 1850654937
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet ruj 08, 2016 2:08 pm

grga-osijek je napisao/la:
sharkyboy je napisao/la:ne kuzim zast imate starh od onih hop ballova (hop spider ima rupu gore pa neznam kak ga mislis ukomponirat timi)... znaci hmelj u dry hopu ispusta iskljucivo mirise i nest sitno okusa i to ce se sasvim pristojno otpustit i kroz loptu :D
i ak nisi u mogucnosti napraviti cold crush onda nemozemo pricati o nikakvom bacanju hmelja dirket neg je bas cilj da ostane u spideru... bar moje skromno misljence
Na ovo je mislio kolega :zivjeli2:
aha...jer ja pricam o ovom:
slika

sto je kak bi se reklo isto sranje drugo pakovanje ubiti...

znam da su ovi u pevecu po 8kn :D ak kom treba (jedno je razlika recimo za keg kaj ovo neide nutra za slucaj da se u corniju dry hopa a vas ide al to su sad druge price kom je siri kom je duzi :D

zivili
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » čet ruj 08, 2016 2:13 pm

Ja vec odavno guram pelete direktno u boil , dobar wirhpool i sve padne na dno , bila je faza hop spidera ( napravio sam ga sam ) ali sam odustao od njega . Sto se tiče dry hopa, koči me temperatura cold crash-a trenutno ( ne mogu postic u ovom setupu niže od 12 C ) pa tako još uvijek koristim vrečice :shock: a i to ču uskoro izbacit

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet ruj 08, 2016 3:31 pm

Goranne, ako koristiš hladnjak s malom ledenicom u gornjem djelu , izvadi onu plastičnu pregradu ispod ledenice.
:hmelj:

Avatar
tamni
Postovi: 34
Pridružen/a: uto tra 26, 2016 1:49 pm
Lokacija: Zg

Post Postao/la tamni » čet ruj 08, 2016 8:02 pm

Imam iz Peveca onu kuglu, ali mi kroz ovaj spojni prsten izlazi van hmelj (ne puno) ali dio izađe. Ok, budem nešto pametnije idući put. Čini se da je pljesan, kažu po forumima za nju da nije opasno.
Heraklita su zbog dubine njegove misli zvali - tamni.

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet ruj 08, 2016 8:35 pm

tamni je napisao/la:Imam iz Peveca onu kuglu, ali mi kroz ovaj spojni prsten izlazi van hmelj (ne puno) ali dio izađe. Ok, budem nešto pametnije idući put. Čini se da je pljesan, kažu po forumima za nju da nije opasno.
ak su ti se vrecice pokazale zadovoljavajuce samo kao sto rekoh rokni nutra komad dva besteka (uteg jel) i sve bu bilo 5... pocelo je pljesnit iskljucivo zbog mokro-nemokrog spoja :D

a sta se tice kugle imam ju i ja i nist ne curi oO dapace imam ih 4-5 i iz 2-3 kolko sam probo nist nije curilo van
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet ruj 08, 2016 8:51 pm

tamni je napisao/la:Imam iz Peveca onu kuglu, ali mi kroz ovaj spojni prsten izlazi van hmelj (ne puno) ali dio izađe. Ok, budem nešto pametnije idući put. Čini se da je pljesan, kažu po forumima za nju da nije opasno.
Stisni kliještima limić koji drži spoj između dvije polutke. Više neće izlaziti hmelj. Možda nećeš moći do kraja otvoriti kuglu, al će biti dovoljno da usipaš hmelj. :zivjeli2:

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » ned ruj 11, 2016 4:29 am

Tuff Gong je napisao/la:
timi je napisao/la:da, vjerujem da ce nizom temperaturom cold crasha efekt biti jos bolji ali, kao sto rekoh, vidjet cemo.

napravio sam jos jedan test, kuhao sam bez irske mahovine, i tu me zanimaju neki detalji nakon cold crasha. ;)

Ali pazi, jednom sam ja stavio oko 3° pa se pola smrznulo :shock:
gdje je bila sonda?

moja je otprilike u sredini fermentora. u pivu. radi se o cca 50l piva, mislim da je to dosta tesko zamrznuti ali vidjet cemo.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » ned ruj 11, 2016 8:12 am

kad nariktate temp. za CC (recimo 4C) onda sondu izvadite tako da bude u prostoru frižera i da mjeri okolinu onda se neće zamrznuti 100%

ak je sonda u sredini pive , dok se konvekcijom prenese temp CC do sredine fermentora, može proći dosta vremena i na vanjskom dijelu fermentora može pasti ispod 0, pa će se zmrznuti, pogotovo ako imate ledenicu
save a tree - drink beer

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » ned ruj 11, 2016 10:29 am

Moja sonda je zaljepljena na demejanu i malo izolirana. Cold crash radim uvik na 1.5C i nije mi nikad zaledilo...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » ned ruj 11, 2016 10:36 am

timi je napisao/la:
Tuff Gong je napisao/la:
timi je napisao/la:da, vjerujem da ce nizom temperaturom cold crasha efekt biti jos bolji ali, kao sto rekoh, vidjet cemo.

napravio sam jos jedan test, kuhao sam bez irske mahovine, i tu me zanimaju neki detalji nakon cold crasha. ;)

Ali pazi, jednom sam ja stavio oko 3° pa se pola smrznulo :shock:
gdje je bila sonda?

moja je otprilike u sredini fermentora. u pivu. radi se o cca 50l piva, mislim da je to dosta tesko zamrznuti ali vidjet cemo.
Tada nisam imao kontroler pa sam se ravnao po potenciometru frižidera i termometru. Naravno, sad imam kontroler :D

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » ned ruj 11, 2016 12:41 pm

Na kojoj temperaturi se pivo ledi ako je 5-6% alkohole. :shock:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Odgovori