Dodavanja alkohola u gotovu pivu

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
sledge
Postovi: 12
Pridružen/a: ned pro 08, 2013 6:34 pm
Lokacija: Zagreb

Dodavanja alkohola u gotovu pivu

Post Postao/la sledge » sub ruj 19, 2015 6:53 am

Skuhao sam stout, no zbog pogreške u procjeni efikasnosti opreme i temperature ukomljavanja, pivo mi je završilo s dosta visokim FG, tako da ima jako malo alkohola - 2.1% :oops:

Pive ima cca 15l. Razmišljao sam ubaciti cca 3dl 40% burbona i cca 3dl 70% medicinskog alkohola. I tu bi onda došao do nekih 4.2%.

Da li je na tu količinu 3dl burbona previše radi arome i da li je uopće dobra ideja dodavati medicinski alkohol?

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub ruj 19, 2015 11:29 am

Ne stavljati medicinski alkohol jer je neugodnog okusa i mirisa! Burbon je skroz ok! Inače kada dodaješ žestu u pivo - koristi se žesta od žitarica, a med. alkohol ne spada u tu kategoriju! :lol:

Međutim, ako ti je pivo jos u fermentoru dodaj u njega 10% šećera (10% od ukupne mješavine zrnja. npr. koristio si 10kg zrnja, staviš 1 kg šećera). 10% šećera ce ti dignuti alkohol za 1%, a i fino će prosušiti pivo za koje mislim da je jebeno preslatko :lol: . Bez obzira sto drugi pričaju, taj šećer ti NE UTJEČE NA OKUS! I NEĆEŠ DOBITI CIDERY OKUSE!! ali ne idi preko 10%. E kad tako fino digneš alkohol za 1% onda dodaš jos malo burbona i to pivo ce bit vrh!...živio!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » čet ruj 24, 2015 10:51 am

O majke ti mile... pa di ćeš brate na medicinski alkohol. Jebalo vas kemijanje. Medicinski alkohol je denaturirani, znači nije za konzumaciju putem usta jer je otrovan. http://eskola.chem.pmf.hr/odgovori/odgo ... 3?sif=9613

ako baš moraš dodavati nešto, trk u dućan i kupi mirogojček pa njega turni u pivu, jednako je lošeg okusa kao i alkohol a i jeftiniji je.

A šećer i inveritani šećer nije isto, po 100-ti put se ponavljamo.

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » čet ruj 24, 2015 1:00 pm

ma nemoj nista dodavati pij ga tako. 15L nije neka kolicina oko koje se treba zajebavati. svako jutro tri deci prije posla :P

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet ruj 24, 2015 5:27 pm

pklicov je napisao/la:
A šećer i inveritani šećer nije isto, po 100-ti put se ponavljamo.
Stavi 10% običnog konzumnog šećera i nema isusa boga da dobiješ cidery okuse...isprobano u praksi 100912019321083 put
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Odgovori