Mutno pivo? Nema mjehurića?

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

tomekslonek
Postovi: 7
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 11:17 am

Post Postao/la tomekslonek » uto lip 16, 2015 9:08 am

Don Genovese je napisao/la:Preburnu reakciju imao si vjerojatno jer si previsokom temperaturom fermentirao, ili ti se sve samo preburno dogodilo u "oku". Vrečica kvasca ... piše za koliko je, i na kojoj temp. Za manje burnu reakciju smanji samo temp. na npr. 18°C, za S-04, a ono što ti želiš vjerojatno je kvasac US-05, pa njega nabavi. Za lagere imaš još vremena, i nemaš još dovoljno opreme. Čim prije nabavi areometar i termometar. Napamet jako boli glava. I oba provjeri prije upotrebe nekom od "metoda", da ne bude opet nekoliko šarži pogrešaka.
Ne odustaj, jer je za odustajanje već kasno ... :)
Pive na vreće, i malo sreće ... :hmelj: :zivjeli2: :hmelj:
Termometar imam, naravno. Ne znam kako bih bez njega uopće obavio ukomljavanje. 😀Areometar imam također, no to je stari primjerak i zapravo ne znam za koju je svrhu baždaren. Moguće da je za kom za rakiju. Što se tiče temperature vrenja, u pravu si, vjerojatno je u špajzi u kojoj držim fermentor, koji stupanj toplije od preporučene temperature za kvasac, no tu pomoći nema. Podrum nažalost nemam. 😟 zato radim ljetnu stanku s kuhanjem pive, dok malo ne zahladi.
Save the Earth! It's only planet with beer.

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » uto lip 16, 2015 9:24 am

tomekslonek je napisao/la:... radim ljetnu stanku s kuhanjem pive, dok malo ne zahladi.

nemoj radit ljetnu stanku nego belgijske stilove

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto lip 16, 2015 9:30 am

munja je napisao/la:
tomekslonek je napisao/la:... radim ljetnu stanku s kuhanjem pive, dok malo ne zahladi.

nemoj radit ljetnu stanku nego belgijske stilove
baš sam isto htio reći - radi stilove gdje možeš fermentirati na višoj temperaturi

kod belgijanera su povoljni okusi koje daju kvasci na višim temp.

ja sam mislio probati M20 za pšenično jer ovaj navodno izdrži i 30 stupnjeva (čitao sam da je netko radio na 25 i bio zadovoljan)
save a tree - drink beer

tomekslonek
Postovi: 7
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 11:17 am

Post Postao/la tomekslonek » uto lip 16, 2015 6:52 pm

Toples je napisao/la:
munja je napisao/la:
tomekslonek je napisao/la:... radim ljetnu stanku s kuhanjem pive, dok malo ne zahladi.

nemoj radit ljetnu stanku nego belgijske stilove
baš sam isto htio reći - radi stilove gdje možeš fermentirati na višoj temperaturi

kod belgijanera su povoljni okusi koje daju kvasci na višim temp.

ja sam mislio probati M20 za pšenično jer ovaj navodno izdrži i 30 stupnjeva (čitao sam da je netko radio na 25 i bio zadovoljan)
Ima li tko iskustva s belgijskim pivima? Moramo se prebaciti na drugu sekciju foruma, sad smo već offtopic...
Save the Earth! It's only planet with beer.

tomekslonek
Postovi: 7
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 11:17 am

Post Postao/la tomekslonek » pon srp 06, 2015 10:34 pm

mali badem je napisao/la:"""""""Ne odustaj, jer je za odustajanje već kasno ... Smile"""""""


:lol:
vlak je krenuo , ne naginji se i ne iskači :P
"" imer gerade aus "" :hmelj: :pivo3: :hmelj:
[Solved]

Eto riješeno... Pivce je postalo bistro a i fino se gaziralo. Trebalo je samo pričekati još 10-ak dana! Čak se i okus fino uravnotežio, porter klizi, ma milina... 😁
U svakom slučaju, hvala na savjetima i ako netko ima volje degustirati te iskazati svoje mišljenje, slobodno se javite. Iz Zagreba sam.
Save the Earth! It's only planet with beer.

Odgovori