Vodenasti okus pive

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Asterion
Postovi: 60
Pridružen/a: pet srp 16, 2010 5:25 pm

Post Postao/la Asterion » uto tra 29, 2014 11:54 am

a zuja i nije tolika tragedija koliko zuja dry...to je dno dna

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » uto tra 29, 2014 12:58 pm

Ma dobro, uglavnom smeta me termin "žkp-ovci"i naša sprdanja po njima. Pa nisu ljudi krivi što neznaju ili nemaju za bolje.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto tra 29, 2014 2:23 pm

Asterion je napisao/la:a zuja i nije tolika tragedija koliko zuja dry...to je dno dna
HIJAOOOOO!!! Zuja nije tolika tragedija? Najlosije hrvatsko pivo! Pa gdje ces gore od te tragedije! :cry:
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto tra 29, 2014 4:18 pm

Ja nisam ništa rekao za ožujsko, nego za ožujsko super dry. Ožujsko piju tisuće ljudi i valjda im paše, klasični industrijski lager. Makar bi radije popio budweiser budvar po 7 kuna (ima po centrima) ili pilsner amstel, koji mi je finiji.

Nego, nema mi logike za uvođenje ovog piva. To je kao ono, probat ćemo im ovo prodat, ako uspijemo super, ako ne ukinit ćemo proizvodnju.

Po meni, ako su već išli na još laganije pivo sa 4% alk., onda su i trebali staviti cijenu na 4,5 do 5 kn maksimalno, a ne 6.

Probali su sa pšeničnim, nije išlo. Razni radleri (zadnje je višnja) i sad ovo.

Znači zaključak je da se ide kapitalističkim razmišljanjem (daj što više para) a ne kako napraviti dobro pivo ili nešto drugačije pivo ali ne na uštrb kvalitete.

Zato živjele male pivovare, živio admin!

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » uto tra 29, 2014 4:51 pm

Ljudi piju ono što im je dostupno, u Hrvatskoj već generacije piju Žuju i Karlovačko jer je to jednostavno tako... ovaj super dry je dobar marketing pred nogometno prvenstvo, a bude završio kao Easy svojevremeno.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto tra 29, 2014 5:47 pm

Pop je napisao/la: Pa nisu ljudi krivi što neznaju ili nemaju za bolje.
Znaju ljudi i za domaće pivo i nisu svi takva sirotinja ali ne bi puno ljudi zasukalo rukave,educiralo se i počelo kuhat pivu.Imam hrpu primjera na kuhanjima nas par pivara iz kvarta.Puno ih dođe vidjet kak se piva radi,fina im je,pili bi a kad im veliš da počnu kuhat i voljan si im posudit opremu prvi put i podučit ih,onda izgovori,te puno posla,te ko će sve to pamtit,te jebemti kak je to komplicirano,pa lakše mi je kupit žuju,jebiga piva je piva.

Eto tak ekipa razmišlja.Najbolje mi je kad me pitaju:kaj te još drži to s pivom!!

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto tra 29, 2014 6:46 pm

Poceli su raditi smeca sa manjim postotkom alkohola, ista cijena, manje sirovina, tj, 1 fermentor piva 17platoa pa ce da ga rijedimo kako nam pase. Usteda na maximalno. Krenulo sa laganini panom davno, koji nije zazivio, a onda su dosli sokol, carling, amstel, 10… tragedije jedna za drugom.

Meni je dosta da (uskoro, mislim da nije jos) izlazi bezalkoholni (da bezalkoholni) radler iz karlovacke pivovare! Znaci pivovara pocinje puniti SOK (tj karlovacko max i ekstrakt soka, da se ne baci maxx ako se ne proda)!!! Pa da se ranis…

A sljedeci put kad imate priliku procitajte sastojke na Ozujsko radleru. Imas sta citati 2 minute, pa pogledajte sta ide unutra.

@petro nemoj se ni truditi, previse je to posla, a svi samo pitaju koliko te to kosta… eh…

BEER!
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto tra 29, 2014 7:54 pm

Eto tak ekipa razmišlja.Najbolje mi je kad me pitaju:kaj te još drži to s pivom!!


hahahahhahahaha ista stvar.... u dobru i zlu dok nas smrt ne rastavi...
in fermantation we trust

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » sri tra 30, 2014 9:48 am

hahahaha da. pitaju te kolko te to košta, a ondak ti na to kaže koji k se trudiš kad imaš loewena za 15kn 2l u konzuma hahahaha.
a zadnje mi je vrh bilo kad su probali pale sa citrom i pitali kakve to kemikalije sve stavljamo u pivo?!?!?!

to se zove pushing the limit. pokušaj pomicanja granice ljudske mogućnosti konzumiranja smeća. maksimalno ulaganje u reklame, koje realno jesu odlične. kad gledam i taj dry i amstel reklamu, fakat mi dođe da popijem pivo. jedino kaj naravski ne to pivo. i sad, app. ak se zadrži, zamisli sreće. a još je bolje kad se ekipa u obrazloženju zakaj piju to pivo poziva na reklame. tipa: pa si vidio da carling ima i svojstva alea :D :D.

Odgovori