Normalno ili pak ne?

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 10:33 am

tinl je napisao/la:
Brauer und Mälzer je napisao/la:kakv 21 dan fermentacije???

pa prenesi nam svoja iskustva i tehnike, lakše je nego pitanje na pitanje,
neznam sta ste nabrijaniti svi ovdje,, premalo stavljate hmelja u pive te sta radite "za smirenje"

pa pitam jednostavno da znam o cemu se radi ,, da mogu onda reci nesto korisno,,

a nisam doso sigurno ovdje da nekoga podjebajem ili mu se izsmijajem

nisam bio se susreto sa takvom fermentaciom pa pitam jer neznam o cemu se radi,,

a rekao sam iskustvo Maksimalno 7 dana fermentacija kod vrenje sa kvascima za "donje" vrenje
kod kvasaca za gornje vrjenje 3-5 dana

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned ožu 24, 2013 10:34 am

Nikad ti nisi kuhao pivo.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 10:38 am

Ferdo je napisao/la:Nikad ti nisi kuhao pivo.
neznam cemu to?

ali ako tebe to zabavlja ok,,

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned ožu 24, 2013 10:59 am

Jučer si se logirao na forum i daviš nas savjetima, teoretiziraš. Kad degustiramo tvoje pivo možemo te početi uvažavati.
Do tada možeš puno naučiti tu na forumu.
Živio ti meni.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » ned ožu 24, 2013 11:10 am

Brauer und Mälzer je napisao/la:
tinl je napisao/la:
Brauer und Mälzer je napisao/la:kakv 21 dan fermentacije???

pa prenesi nam svoja iskustva i tehnike, lakše je nego pitanje na pitanje,
neznam sta ste nabrijaniti svi ovdje,, premalo stavljate hmelja u pive te sta radite "za smirenje"

pa pitam jednostavno da znam o cemu se radi ,, da mogu onda reci nesto korisno,,

a nisam doso sigurno ovdje da nekoga podjebajem ili mu se izsmijajem

nisam bio se susreto sa takvom fermentaciom pa pitam jer neznam o cemu se radi,,

a rekao sam iskustvo Maksimalno 7 dana fermentacija kod vrenje sa kvascima za "donje" vrenje
kod kvasaca za gornje vrjenje 3-5 dana
Ma dobrodošao si ti ovdje i ti i tvoji savjeti.
<samo, vidiš da mi nemamo nikakvih problema u spravljanju, jedini problem nam je ako nam se pivo ukiseli sa onim lactokurcem...e tu nam trebaju savjeti i kako se riješiti toga!
Sve ostalo su nijanse između nas pivara, i svakako će na kraju ispasti kvalitetno pivo.
Što se tiče fermentacije, tvrdiš da kvasac pojede sve šećere u 5 dana i takvo flaširaš?

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 11:13 am

Ferdo je napisao/la:Jučer si se logirao na forum i daviš nas savjetima, teoretiziraš. Kad degustiramo tvoje pivo možemo te početi uvažavati.
Do tada možeš puno naučiti tu na forumu.
Živio ti meni.

,,,,ekstra sta se mene tice molim admina da poprise moje postove i iskljuci moj nik,,

kad ste vi tako bogom dani u proizvodni pive, neznam na cemu ste odrasli ili na koji nacin funkcjonirate,,

ali ako je vama tesko uvazavati necije misljenje ili slicno,, onda zbilja sta me bog nije pogodio kad sam se tu uclanjivo,,,

malo ste strasni (narvno pojedinci)

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned ožu 24, 2013 3:58 pm

Ajmo malo smirit strasti, može?

Rekao bih da gospodim Brauer und Maltzer uz formalno školovanje i vjerojatno iskustvo u komercijalnim pivovarama ima malo iskustva sa terminologijom i praksom kućnog pivarstva, ispravite me ako griješim...

Uz uvijete koje mi imamo, pivo često ostaje u primarnom fermentoru daleko dulje od 3-7 dana i svo to vrijeme se naziva fermentacijom. Iako ne tako burno kao prvih dana kvasci ostaju aktivni cijelo vrijeme dodira sa sladovinom/pivom tako da 21dan fermentacije nije ništa nenormalno i čudno...

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 4:25 pm

admin je napisao/la:Ajmo malo smirit strasti, može?

Rekao bih da gospodim Brauer und Maltzer uz formalno školovanje i vjerojatno iskustvo u komercijalnim pivovarama ima malo iskustva sa terminologijom i praksom kućnog pivarstva, ispravite me ako griješim...

Uz uvijete koje mi imamo, pivo često ostaje u primarnom fermentoru daleko dulje od 3-7 dana i svo to vrijeme se naziva fermentacijom. Iako ne tako burno kao prvih dana kvasci ostaju aktivni cijelo vrijeme dodira sa sladovinom/pivom tako da 21dan fermentacije nije ništa nenormalno i čudno...
Ma negovorim ja da je to nesto nenormalno,
ali ono sta sam ja radio onda mi je cudno, jer nazovimo vrenje i naknadno vrjeme

znaci vrjenje je ohadjenu Würze ili (nemam pojma kako bi nazvao taj naziviv na HR,) tekuci slad recimo dodajemo kvasac to je VRENJE je sve dok se neprebaci u zatvorene posude ili flase itd, koje se onda zove naknadno vrenje gdje se spaja co2 sa pivom i alkoholom!

to naknadno vrenje traje nekih 8tjedana

,,,moram priznati neke dodatke koje vi koristite ja nemam blage veze o njima niti sam se sa njima susreco, ali niti vas optuzivam sta se sa njma koristite vas ukus vas okus,,

ja sta mogu reci je to sta bi mene plasilo kod vrenja tj prvog vrenja tako dugo drzati to na bilo kojim mjestima i neskidati takozvanu "kapu" (zamrle cestice kvasca) koje se onda nakon nekoga vremena vracaju u samo mlado pivo, gdje jos dodatno utjece na okus i miris i zamucenje pive, gdje jos u tom preijodu imaju divlje germe, glivice uci u samo mlado pive,,,

gdje se onda govori kvasac se prevrno, jer pivski kasac nije dorasto atmosverskim gljivicama i slicnim stvrima koje utjecu na okus izgled mladog piva,,

tako inace se gleda da se vrenej prvo zvrsi u naj kracem roku a opet da nije preprzo da stigne kvasac razdvajti secer u co2 i alkohol ,(da neostaje veliki dio secera neprerađen)

da kod naknadnog vrenja u bocama ili tankovima nema sad nekoga prevelikoga naknadnog vrenja , da se samo pivo sta manje muti ,da sto manje zamrlih cestica kvasca koje zamru nakon kopletne fermetacije ostaje u pivu ili padaju na pod posude ,, da se spreci okus u pivi koji vuce na kvasac,,,
itd.itd..

mozda sam malo mozda obajsnio moje cuđenje sta se tice 21 dana fermentacije

JER ZAISTA SU TO DA SVIJETA KOD PIVARSTVA samo vrijenje i naknadno vrijeme!

a sad ako vama ide super onako kako ste naucili kao do sad,, pa hvala bogu nastvaite,,

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned ožu 24, 2013 4:42 pm

Brauer und Mälzer je napisao/la:
admin je napisao/la:Ajmo malo smirit strasti, može?

Rekao bih da gospodim Brauer und Maltzer uz formalno školovanje i vjerojatno iskustvo u komercijalnim pivovarama ima malo iskustva sa terminologijom i praksom kućnog pivarstva, ispravite me ako griješim...

Uz uvijete koje mi imamo, pivo često ostaje u primarnom fermentoru daleko dulje od 3-7 dana i svo to vrijeme se naziva fermentacijom. Iako ne tako burno kao prvih dana kvasci ostaju aktivni cijelo vrijeme dodira sa sladovinom/pivom tako da 21dan fermentacije nije ništa nenormalno i čudno...
Ma negovorim ja da je to nesto nenormalno,
ali ono sta sam ja radio onda mi je cudno, jer nazovimo vrenje i naknadno vrjeme

znaci vrjenje je ohadjenu Würze ili (nemam pojma kako bi nazvao taj naziviv na HR,) tekuci slad recimo dodajemo kvasac to je VRENJE je sve dok se neprebaci u zatvorene posude ili flase itd, koje se onda zove naknadno vrenje gdje se spaja co2 sa pivom i alkoholom!

to naknadno vrenje traje nekih 8tjedana

,,,moram priznati neke dodatke koje vi koristite ja nemam blage veze o njima niti sam se sa njima susreco, ali niti vas optuzivam sta se sa njma koristite vas ukus vas okus,,

ja sta mogu reci je to sta bi mene plasilo kod vrenja tj prvog vrenja tako dugo drzati to na bilo kojim mjestima i neskidati takozvanu "kapu" (zamrle cestice kvasca) koje se onda nakon nekoga vremena vracaju u samo mlado pivo, gdje jos dodatno utjece na okus i miris i zamucenje pive, gdje jos u tom preijodu imaju divlje germe, glivice uci u samo mlado pive,,,

gdje se onda govori kvasac se prevrno, jer pivski kasac nije dorasto atmosverskim gljivicama i slicnim stvrima koje utjecu na okus izgled mladog piva,,

tako inace se gleda da se vrenej prvo zvrsi u naj kracem roku a opet da nije preprzo da stigne kvasac razdvajti secer u co2 i alkohol ,(da neostaje veliki dio secera neprerađen)

da kod naknadnog vrenja u bocama ili tankovima nema sad nekoga prevelikoga naknadnog vrenja , da se samo pivo sta manje muti ,da sto manje zamrlih cestica kvasca koje zamru nakon kopletne fermetacije ostaje u pivu ili padaju na pod posude ,, da se spreci okus u pivi koji vuce na kvasac,,,
itd.itd..

mozda sam malo mozda obajsnio moje cuđenje sta se tice 21 dana fermentacije

JER ZAISTA SU TO DA SVIJETA KOD PIVARSTVA samo vrijenje i naknadno vrijeme!

a sad ako vama ide super onako kako ste naucili kao do sad,, pa hvala bogu nastvaite,,
Prestani nas patronizirati jer pojma nemaš.

Gotovo nitko od nas ne koristi otvreni fermentor i jebe nam se jel se kvasac prevrnuo ili ne jer je sve u sterilnoj posudi u atmosferi CO2 ispod vrelca.
Nismo mi u zabludi i nepristojni već si to ti. Izazivaš ovakvu reakciju jer nisi pročitao ništa na forumu a svejedno se osjećaš pozvanim prosipati nam mudrosere iz njemačke lager industrije.
Mi uglavnom kuhamo ALE stilove, koristimo tehnike, sirovine i metode za koje nisi čuo. Dam ti linkove da proširiš horizonte a ti unatoč tome drviš po starome. Sad se primi čitanja. Bez dužnog poštovanja.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 4:46 pm

Ferdo

ja o cemu sam ista pisao vezano je za kucno pivarstvo "Hausbrauerei"

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned ožu 24, 2013 5:04 pm

Moram se ložiti s Ferdom da tehnike, postupci i metode koje spominješ stavljaju veliki upitnik na tvoje znanje i pogotovo iskustvo u pivarstvu, pogotovo kućnom u današnje moderno vrijeme...

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned ožu 24, 2013 5:06 pm

Kakav to katalizator u komercijalnom pivarstvu koriste kad lager isfermentira za 7 dana?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 5:07 pm

admin je napisao/la:Moram se ložiti s Ferdom da tehnike, postupci i metode koje spominješ stavljaju veliki upitnik na tvoje znanje i pogotovo iskustvo u pivarstvu, pogotovo kućnom u današnje moderno vrijeme...
pa nisam znao da je moderno pravilno ili bolje

ja kao sta vidis drzim se zakona od 1516 neznam sta je tu upitno?

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » ned ožu 24, 2013 5:08 pm

bome, da je jebacki aereiran i pitchan ne znam kakvim kvascem :roll:

Avatar
Brauer und Mälzer
Postovi: 59
Pridružen/a: sub ožu 23, 2013 12:35 pm

Post Postao/la Brauer und Mälzer » ned ožu 24, 2013 5:16 pm

brate ja vidim da sam ja ovdje zaluto

ili sam ja pogresno naucen i obucen,, ili ste vi zalutali u pivarstvo!

http://hobbybrauer.de/modules.php?name= ... &tid=10686

a ako nerazumijete njemacki ovdje si prevetete
http://translate.google.hr/


evo tu jedan link o cemu ja pricam,, kako je neki doma kuho svoje pive

kad ja imadnem slike itd, budem vam postavio nemam pojma od kud vama ta neka sumlja ili vec sta vam je,,

Odgovori