Temperature vrenja

... kada stvari krenu po zlu

Moderator/ica: Poljo

munja

Re: Temperature vrenja

Post Postao/la munja » sri srp 04, 2018 3:55 pm

Poljo je napisao/la:
sri srp 04, 2018 10:47 am
ninoid je napisao/la:
uto srp 03, 2018 11:10 pm
i pivo je sasvim OK.
Nekako sumnjam u ovo "sasvim OK". Koliko je u tom pivu bilo fenola/estera/fuzelnih alkohola?
Poljo kakav odgovor ocekujes? covik kuha raw ale, no chill, fermentiran na ambijentalnoj temperaturi. off-flavoure je tesko nauciti prepoznati bez ciljanog testiranja izoliranih varijanti.

ninoid

Post Postao/la ninoid » sri srp 04, 2018 11:05 pm

munja je napisao/la:
sri srp 04, 2018 3:55 pm
Poljo je napisao/la:
sri srp 04, 2018 10:47 am
ninoid je napisao/la:
uto srp 03, 2018 11:10 pm
i pivo je sasvim OK.
Nekako sumnjam u ovo "sasvim OK". Koliko je u tom pivu bilo fenola/estera/fuzelnih alkohola?
Poljo kakav odgovor ocekujes? covik kuha raw ale, no chill, fermentiran na ambijentalnoj temperaturi. off-flavoure je tesko nauciti prepoznati bez ciljanog testiranja izoliranih varijanti.
Što se US-05 kvasca tiče znam da je pivo dobro meni i prijateljima. Loš alkohol znam prepoznati i nema ga. Fenole ne osjetim, a estera ako i ima (imao sam ih sa S-04 pa znam o čemu se radi), nisu problem.
Inače, upravo fermentirala IPA iz konzerve (Blackrock) sa originalnim kvascem na 26'C (dupla doza od prošle konzerve). Osim što je gorčina preslaba za IPA-u (mislim da ću odustati od konzervi) nema loših okusa ni mirisa. Vidjeti ćemo kada odradi u bocama.

munja

Post Postao/la munja » čet srp 05, 2018 12:56 pm

Najvaznije je da je tebi pivo dobro, esteri i fenoli nisu off-flavori (neki stilovi ih traze, neki toleriraju, negdje nisu pozeljni). imas dobar rezultat ako nemas aroma i okusa koji bi sprijecili uzivanje u pivu.

onog momenta kad se uhvatis dizajniranja piva u stilu definiranom BJCP pravilima biti ce ti malo slozenija situacija.

:pivo:

ninoid

Post Postao/la ninoid » čet srp 05, 2018 10:01 pm

munja je napisao/la:
čet srp 05, 2018 12:56 pm
Najvaznije je da je tebi pivo dobro, esteri i fenoli nisu off-flavori (neki stilovi ih traze, neki toleriraju, negdje nisu pozeljni). imas dobar rezultat ako nemas aroma i okusa koji bi sprijecili uzivanje u pivu.

onog momenta kad se uhvatis dizajniranja piva u stilu definiranom BJCP pravilima biti ce ti malo slozenija situacija.

AlkoholUnited

Post Postao/la AlkoholUnited » pon srp 09, 2018 9:54 am

munja je napisao/la:
čet srp 05, 2018 12:56 pm

Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Odgovori