Punjenje veće količine boca

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Sirovina
Postovi: 37
Pridružen/a: sri ruj 10, 2014 12:33 pm
Lokacija: Rijeka

Punjenje veće količine boca

Post Postao/la Sirovina » uto vel 02, 2016 3:33 pm

Znam da će me neki ljudi sada napasti, ali udovoljite mi :)

Recimo da mjesečno želim puniti 1500 l pive, što znači 3000 boca, koji bi bio najbrži i najisplativiji način za to raditi. Da ne govorim i najsigurniji što se kontaminacije tiče.

Kakva sve aparatura postoji za punjenje boca i je li uopće moguće za 1000 do 2000 € naći nešto?

Avatar
Toples
Postovi: 2020
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto vel 02, 2016 4:42 pm

mislim da ti u tom smislu možda slawoner može pomoć...

njegova je proizvodnja mala i nije uložio puno ako se dobro sjećam cifra je bila 20 000 eura kredita za pivovaru...
save a tree - drink beer

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto vel 02, 2016 9:37 pm

mi imamo inox botling bucket sa 4 botling sticka...unutra pivo i sirup umutis, sjednemo nas dvojica, svatko za svoja 2 sticka i nabadamo boce na to i odmah čepimo...100 L spremimo u boce i začepimo za 20 minuta - nekad i kraće kad se žurimo... to je onak najprimitivnije što moze biti! I efikasno za refermentirana piva...ovisi sto zelis raditi i na kojoj razini - ovo sto mi radimo je malo veći homebrew :lol: , za nešto profesionalnije treba i deblji novčanik
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » uto vel 02, 2016 10:26 pm

moraš odlučiti da li želiš trpati u boce već gazirano pivo ili čekati da se gazira u bocama ???

ako ga trpaš gaziranog onda ga možeš izbistriti i takva će biti svaka boca... to je skuplja varijanta.....

ako ga stavljaš na gaziranje u boci onda ćeš u svakoj imati talog koji zamuti drugu polovinu boce ... ako ga ne istočiš u jednom cugu.... puno jeftinija varijanta
Pivo teče bubrezi se liječe !

Businessman
Postovi: 154
Pridružen/a: pon pro 08, 2014 8:31 pm
Lokacija: Fericanci

Post Postao/la Businessman » sri vel 03, 2016 1:56 pm

Ja sam nabio gumicu na tocionik i preko tocionika punim boce koje nakraju budu bez taloga... znaci kao u trgovini... ALI... ovo pisem zato da se netrudite jer...

Flasiranje trazi snazne ruke, umres dok izflasiras jednu gajbu, zatim kod svake boce 10-20% piva iscuri u obliku pjene i nakraju jos ako se malo jace pjenilo izgubi se i dio karbonizacije .... ocjena sistema 4/10....

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri vel 03, 2016 2:46 pm

slawoner je napisao/la:mi imamo inox botling bucket sa 4 botling sticka...unutra pivo i sirup umutis, sjednemo nas dvojica, svatko za svoja 2 sticka i nabadamo boce na to i odmah čepimo...100 L spremimo u boce i začepimo za 20 minuta - nekad i kraće kad se žurimo... to je onak najprimitivnije što moze biti! I efikasno za refermentirana piva...ovisi sto zelis raditi i na kojoj razini - ovo sto mi radimo je malo veći homebrew :lol: , za nešto profesionalnije treba i deblji novčanik
ne bilo ti mrsko jel bi mogo poslikat... :D ja sam razmisljo o toj ideji i zadnji put kad sam bio u bauhausu oba punjaca sa 3 pipice koje su imali su bili hrđavi (ne na inox dijelu vec ostatak) pa mi ih se nije dalo uzimat...i zanima me sistem s kojim punis u kadicu odkud ove pipce povlace pivu i pune u boce...
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la Zlatko87 » sri vel 03, 2016 3:01 pm

https://youtu.be/zpjC6VoOYWY

Evo ovakvo nešto slično imam ja. Razlika između ovog i mojeg je pomično postolje spremnika za punjenje tak da mogu mogu regulirati i puniti različite boce :zivjeli2:
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri vel 03, 2016 3:04 pm

Zlatko87 je napisao/la:https://youtu.be/zpjC6VoOYWY

Evo ovakvo nešto slično imam ja. Razlika između ovog i mojeg je pomično postolje spremnika za punjenje tak da mogu mogu regulirati i puniti različite boce :zivjeli2:
DIY verzija il si pikno negdje?
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la Zlatko87 » sri vel 03, 2016 3:11 pm

DIY. Jedno popodne i cirka 300 kn. Najskuplje komponente su punjači boca i ventil (ballcock)
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sri vel 03, 2016 4:18 pm

Ako govoriš o punjenju već gaziranog piva...evo jedan mali izobarični punjač za bocu po bocu...BFM-30... http://eshop.czechminibreweries.com/?s= ... pe=product

doduše, probija spomenute 2000 ojrića :( znam da je skup, ali ja jeftiniju opciju približnih karakteristika nisam uspio naći
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri vel 03, 2016 5:00 pm

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... r&_sacat=0


ovaj prvi imam ja i radi super a jeftin....
samo moraš pivo ohladiti na 2 stupnja...
ali kažem pivo!!! a ne vanjsku stjenku kega
+ moraš napraviti razdjelnik za co2 .. da isti pritisak ulazi u flašu i tjera keg....
Pivo teče bubrezi se liječe !

Odgovori