MBC pivovara

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » čet vel 11, 2016 8:56 am

Dobro, ali Varionica je sama priznala na infekciju, koja im se zavukla u cijevi, tako da su par tura izbacili s njom, valjda jednostavno nisu mogli 10 dana rastavit i dezinficirat pogon radi kredita, troškova i potražnje.
Ali gledaj, njihov jedan batch je 20.000 kuna troška, nije to lako bacit
Od početka čvrsto.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet vel 11, 2016 9:44 am

Priznali su, i na kraju su ionako morali povuc batch sa trzista. Znaci svejedno je 20000kn otislo u vjetar a usput su si i sjebali ime. Vec sam toliko puta dobio kiselis pod njihovim imenom da vise bas i ne planiram narucivat njihove pive.. Niti ih preporuciti ikome.

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la *igor* » čet vel 11, 2016 10:03 am

Poljo je napisao/la:Priznali su, i na kraju su ionako morali povuc batch sa trzista. Znaci svejedno je 20000kn otislo u vjetar a usput su si i sjebali ime. Vec sam toliko puta dobio kiselis pod njihovim imenom da vise bas i ne planiram narucivat njihove pive.. Niti ih preporuciti ikome.
Potpis!
A znam još jedno bar troje ljudi koje ne kupuju više njihove pive..

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet vel 11, 2016 11:36 am

Varionica nije skužila šta se dešava u startu. Pivo bi izašlo iz pivovare u savršenom stanju i iz mjesta gdje je turnover bio velik il brz je dobivala samo pozitivu. Infekcija bi se razvila nakon x dana i ljudi bi naletili na bombe. U svitu di vecina tek uci i naviknuti na lagere vicu "vuk" i di ne triba moozda nisu isti tren skuzili opseg toga.

Al su povukli, da, reagirali, popravili stvar i sad im je odlicno pivo. Najbolji batch pale alea dosad po meni je bia za rodjendan u Sedmici. Oni nikad nisu isli APP i zasluzuju drugu sansu.

Marbos je objasnia sve isto.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet vel 11, 2016 12:06 pm

Marko , drago mi je čitati da su dečki riješili problem kakav se več sutra može desiti nekom drugom. pogotovo uzevši u obzir Marbosovo iskustvo i logično objašnjanje.
veseli me svačija dobra piva :D kuhali i živjeli :hmelj: :pivo3:

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la *igor* » čet vel 11, 2016 12:14 pm

Pijem ih ja i dalje (kao i ovi kaj više ne kupuju), samo smo prešli na točene..
Fakat su mi dobre..

Nemrem se odlučiti između varionice, zmajske i nove runde.. :)

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » čet vel 11, 2016 12:16 pm

*igor* je napisao/la:Pijem ih ja i dalje (kao i ovi kaj više ne kupuju), samo smo prešli na točene..
Fakat su mi dobre..

Nemrem se odlučiti između varionice, zmajske i nove runde.. :)
Slazem se! Ja sam probao tocenu Varionicu na opatovni (craft room i carpe diem) bas pred koji tjedan... strasno ugodno iznenadjenje. Jako fini pale ale. :pivo4:

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet vel 11, 2016 12:19 pm

MarkoRB je napisao/la:zasluzuju drugu sansu.
A petu šansu?
Witbier kad je izašao sam drugi dan probao u Leopoldsu u Splitu. Pivo je bilo takav kiseliš da ga nisi mogao kroz zube procjedit. Ljudi su ga vračali i tražili nešto drugo. Ja sam mu dao šansu i popio do kraja.. reko možda se naviknem na kiseli okus.. ipak ne..
Na 2. potepuhu je witbier bio dobar. nešto kiseliji, ali pitak. Pitao sam što je bilo s onim u Splitu i dobio odgovor da im se pšenica poštopala kod spargea i da je to razlog. Ok.
Ali nakon toga kupim flaširani u beershopu, opet kiseliš, odvratna piva.
Pa odem u rougemarin na burger i pale ale, kad ono opet piva loša, pokvarena (možda čak do točionika).
I onda čitam o 2 inficirana batcha koja su otišla u prodaju.

Žao mi je jer piva koju rade je odlična kad nije sjebana.. ali prečesto je sjebana.
Mislim da su dobili i više nego dovoljno šansi.

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » čet vel 11, 2016 12:39 pm

Tak nesto sam ja dozivio vec nebrojeno puta s Vukovarskim. Sam ne znam da li je to zbog nemara kod prodavaca ili fakat njima batch ispadne kiselkast?! brijem da ipak prodavace boli kita pa ostavljaju gajbe kak im se sprdne.. sto je urnebesno retardirano.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet vel 11, 2016 12:44 pm

A i petu :/. Sva su ta piva u istom/sličnom periodu izašla. Nažalost, tako se poklopilo.

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » čet vel 11, 2016 2:57 pm

ja sam uzea bocu u victi u splitu i stavija ocjenu na untappd, zvali su me na mob u roku 2 min i pitali di sam uzea da im jave da to maknu iz prodaje.
svaka im cast na tome i naravno da sam izbrisa negativnu ocjenu odma...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet vel 11, 2016 5:42 pm

eto zbog svih tih problema mi ipak najvise volimo djelovati lokalno...Tako imamo sve pod kontrolom... U proizvodnji se svasta dogodi i tko ne moze prihvatiti tu cinjenicu bolje neka ni ne ide u proizvodnju - nama je izletilo na trziste preko 50 negaziranih gajbi - ali posto djelujemo lokalno u roku 30 minuta smo loše zamjenili dobrima, a da nam je otislo lose pivo za ZG mozes se jebat, poopljuju te na sto strana... :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » pet vel 12, 2016 7:02 am

Hm, zar nema te degustaciju prije slanja na tržište ili uz šarže uzmete par testera? Barem u Požegi ima dosta osoba koje bi rado bili degustatori ili test osobe
Sve u svemu ja zasad pio dobra piva
STRIBOR7

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet vel 12, 2016 5:17 pm

imali smo mi degustaciju i iz degustiranih gajbi pivo bilo dobro!! Što se dogodilo sa ostalima nemam blagog pojma...Evo Tinl je svjedočio mojoj zbunjenosti...Pred njim sam otvorio pivo iz povrata koje je prije toga stajalo 12 dana u boci i gasa ni trunke...Tinl kaze neka se svaka boca dobro protrese da se kvasac 'probudi' i tako smo i u činili - u roku 24 sata sve boce odlično gazirane...a u 12 dana ništa! :roll:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned vel 21, 2016 6:14 pm

evo i mi smo se malo poceli igrati...pije se od 19.02.

slika
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Odgovori