Brza spojnica

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » čet lis 16, 2014 8:36 am

Don Genovese je napisao/la:Ovo na slici ti je aluminij, vidi se kako je glodan i/ili tokaren, eloksiran organskom bojom ili otopinom odgovarajuće soli. Nebitan komad s dovoljno oštrim nožem razguli i raspoznat ćeš meki materijal osnovne prirodne boje aluminija. Odličan je za običnu vodu bilo koje temp., a za sladovinu uzmi mesingane, kao i dio ostalih pivara. Ako ti se ne gadi, koristi ove i za sladovinu. Ja sam barem pola godine u JNA morao jesti iz svakojakog aluminijskog posuđa, toplo, vruće ... pa nisam umro (a i nije se osjetilo na okus), a ovo je površina koja je bitno zanemariva u odnosu na situaciju da ti je i cijeli kotao od aluminija. Kako želiš.
Razumijem.
I ja si mislim da je to premala površina da bi utjecala na pivu, ali je problem u mojoj glavi. Ako uzmem aluminijske stalno ću si umišljati kako to nije to a to ne želim.
Našao sam preko ebay-a spojnice od mesinga i koštaju oko 30kn komplet (muško ženski) što mi se čini skroz ok i mislim da ću ih naručiti.

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » čet lis 16, 2014 10:48 am

verz je napisao/la:
handinho je napisao/la:
Znači, 120-140 kn su inox, a ove jeftinije od mesinga?
Ne kuzm, pa pise sve u postu !

Spojnica inox u strojoprometu musko/zenska 38 kn
Ne piše. Ovo na fotki mi izgleda kao mesing.

Uglavnom, našao inox varijantu relativno povoljno na ebayu.

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet lis 16, 2014 10:55 am

Kakve ima veze jel od mesinga, inoxa, aluminija, plutonija, urana ili nekih drugih spojeva. Tak bumo prije pomrli od ciroze jetre neg trovanja teškim metalima :lol: :lol: :zivjeli2:

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » čet lis 16, 2014 11:47 am

jonathan livingston je napisao/la:Kakve ima veze jel od mesinga, inoxa, aluminija, plutonija, urana ili nekih drugih spojeva. Tak bumo prije pomrli od ciroze jetre neg trovanja teškim metalima :lol: :lol: :zivjeli2:
Slažem se. Jedino bi bilo dobro nabavit te od plutonija/urana jer bi se mogle fino dalje prodat... :lol:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet lis 16, 2014 2:12 pm

tomomoto je napisao/la:...Našao sam preko ebay-a spojnice od mesinga i koštaju oko 30kn komplet (muško ženski) što mi se čini skroz ok i mislim da ću ih naručiti.
Pa kupi onda te "inox" za 38 kn koje verz spominje, u Strojoprometu, povoljnije nećeš proći nigdje drugdje.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori