Otvaranje pivovare

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

marbos
Postovi: 104
Pridružen/a: čet svi 21, 2009 12:23 pm

Post Postao/la marbos » pet lis 17, 2014 12:51 pm

slawoner je napisao/la:
marbos je napisao/la:
slawoner je napisao/la:ferdo, legalno je prodavao pivo po svim birtijama u novoj gradišci...I kaze on meni 'vise ne proizvodim jer sam kupio apartmane na moru, a sinove to ne zanima.' E sad očito je covjek u 4 godine koliko je radio zaradio dovoljno da se time vise ne mora bavit...Dali pozna inspektore?vjerojatno da jer jer gradiska mali gradić, a opet inspektori uglavnom dolaze iz sl.Broda...NEmam pojma kako je on to kemijao al je proizvodio dosta dugo to pivo i pio sam ga u NG birtijama, čak nije bilo ni loše...al eto vise ga nema - dali su ga zatvorili ili je zaradio dovoljno da ne mora vise radit nemam pojma - ali da su ga htjeli zatvorit nebi on radio 4 godine...
spomenuta pivovara nije dosad registrirana i nije prodavala pivo po lokalima u Novoj Gradiški (izuzev lokala u vlasništvu, gdje se ponekad točilo). Mali gradovi nisu divlji zapad da u njih ne dolazi inspekcija, čak što više u maloj sredini se zna tko što radi već na ulici, a osim toga puno je manje pravnih subjekata po jednom inspektoru i lekše za kontrolu.
marbose sori al ja sam novogradisko pio po birtijama u NG, dali su u vlasnistvu proizvodaca ili nisu nemam pojma, ali najnormalnije smo naručivali pivo, dobili ga na stol skupa sa računom...
Jesi i dobio si blok računa, ali to i dalje ne zači da je pivo legalno pušteno u prodaju. Pravno gledajući Novogradiško pivo ne postoji niti je ikad postojalo. A to da je od piva kupio apartmane na moru i da mu više nije nužda je priča za malu djecu.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet lis 17, 2014 9:25 pm

nebih ja u detalje, on je meni prodao jednu pricu, ti ga ocito znas osobno pa znas nesto vise...Samo kazem da je on mene proveo kroz svoj pogon koji je prema njegovim rijecima bio par godina u funkciji ( i nema veze sa sanitarnim odredbama i minimalnim uvijetima!) al on sad ima apartmane na moru pa mu se ne da, a sinove ne zanima pivo...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Shella
Postovi: 25
Pridružen/a: sri tra 15, 2009 10:52 pm
Lokacija: Zagreb Markuševec

Post Postao/la Shella » sub stu 01, 2014 9:53 pm

"Pravno gledajući Novogradiško pivo ne postoji niti je ikad postojalo."

Jeli to ovaj?

http://novagra.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=65

Koliko sam zapamtio, Vlasnik je (bio je) par birtija i pokušao je sa vlastitom proizvodnjom...

tj_
Postovi: 1
Pridružen/a: sri pro 03, 2014 4:32 pm
Lokacija: R.S.

Post Postao/la tj_ » ned pro 14, 2014 2:08 pm

Pozdrav,
mislite li da bi prerađene inox bačve mogle proći sve inspekcije i da bi se tako proizvedeno pivo moglo legalno plasirati na tržište?

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » ned pro 14, 2014 3:42 pm

da bi ti pivo moglo legalno plasirati na tržište........ imat ćeš puno drugih problema u životu od atesta vara na pivskoj bačvi......

a kad to sve napraviš onda ti ta bačva neće ni trebati!!!!
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
patri crafter
Postovi: 3
Pridružen/a: pet sij 16, 2015 11:31 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la patri crafter » pet sij 16, 2015 11:41 am

s obzirom da je totalno komplicirano prodavati pivo koje proizvedemo doma, a i ja sam jedan od njih, jel mozda postoji neka opcija da se registriramo u udruzi koju bi mi ili netko osnovao, pa ta udruga ili otkupljuje piva ili tako nesto, i onda ih dalje plasira na trziste?
good people drink good beer

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet sij 16, 2015 2:39 pm

patri crafter je napisao/la:s obzirom da je totalno komplicirano prodavati pivo koje proizvedemo doma, a i ja sam jedan od njih, jel mozda postoji neka opcija da se registriramo u udruzi koju bi mi ili netko osnovao, pa ta udruga ili otkupljuje piva ili tako nesto, i onda ih dalje plasira na trziste?
ideja koja po jedno 10-ak zakona nije izvediva, a i sumnjam da bi se itko zelio upustit u otvaranje takve udruge i kada bi bilo moguce... Vidim da si zapeo za prodaju piva, a nebi bas firmu otvarao - a onda ti najbolje prodavat na crno (znam jedno 3 koji to rade vrlo uspjesno) - a onda kad te netko prijavi inspekciji i oni ti napišu kaznu, ti ju platiš jer si već na crno zaradio 3 kazne...i tak svaki mjesec si ostaviš sa strane za neku buduću kaznu, oni ti ljepe kazne ti ih plaćaš i teraš po svom...

Opcija br. 2. - otvoriš birtiju i drzis pivo na točioniku recimo staročeško nefiltrirano...a zapravo je u bačvi tvoje pivo...tak ugostitelji u flaše od kutjevačke graševiine trpaju neki svoj šrot, a o rakijama da i ne govorim, kruškovac se mućka u demižonkama i tak jel...tajne ugostiteljskog zanata...:D
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sub sij 17, 2015 1:36 am

slawoner rulz ..... ovo s ruškovcem me slomilo :lol: :lol: :lol: :lol:
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
patri crafter
Postovi: 3
Pridružen/a: pet sij 16, 2015 11:31 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la patri crafter » pet sij 23, 2015 8:58 am

slawoner je napisao/la:
patri crafter je napisao/la:s obzirom da je totalno komplicirano prodavati pivo koje proizvedemo doma, a i ja sam jedan od njih, jel mozda postoji neka opcija da se registriramo u udruzi koju bi mi ili netko osnovao, pa ta udruga ili otkupljuje piva ili tako nesto, i onda ih dalje plasira na trziste?
ideja koja po jedno 10-ak zakona nije izvediva, a i sumnjam da bi se itko zelio upustit u otvaranje takve udruge i kada bi bilo moguce... Vidim da si zapeo za prodaju piva, a nebi bas firmu otvarao - a onda ti najbolje prodavat na crno (znam jedno 3 koji to rade vrlo uspjesno) - a onda kad te netko prijavi inspekciji i oni ti napišu kaznu, ti ju platiš jer si već na crno zaradio 3 kazne...i tak svaki mjesec si ostaviš sa strane za neku buduću kaznu, oni ti ljepe kazne ti ih plaćaš i teraš po svom...

Opcija br. 2. - otvoriš birtiju i drzis pivo na točioniku recimo staročeško nefiltrirano...a zapravo je u bačvi tvoje pivo...tak ugostitelji u flaše od kutjevačke graševiine trpaju neki svoj šrot, a o rakijama da i ne govorim, kruškovac se mućka u demižonkama i tak jel...tajne ugostiteljskog zanata...:D
good people drink good beer

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet sij 23, 2015 10:28 am

patri crafter je napisao/la:s obzirom da je totalno komplicirano prodavati pivo koje proizvedemo doma, a i ja sam jedan od njih, jel mozda postoji neka opcija da se registriramo u udruzi koju bi mi ili netko osnovao, pa ta udruga ili otkupljuje piva ili tako nesto, i onda ih dalje plasira na trziste?
mozda sam offtopic ali evo jedno malo iskustvo iz Norveske. Gore je skoro prohibicija alkohola zbog ogromnih taxi i limitacije kupnje... sva alkoholna pica preko 5% alkohola se kupuju iskljucivo u specijaliziranim trgovinama koje rade do 15h... vinmonopolet

Ali... imaju udruge koje po broju clanova imaju odobren broj litara piva koje imaju pravo izbacit mjesecno... svako mjesto ima svoju pivarsku udrugu, u njoj su ukljuceni mame, tate, djede, bake, djete...pasi itd ugl svako misto ima udrugu i njih 5-6 izbaci par 100 litara pivice za svoje potrebe :)
prodaja nije dozvoljena

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la fegi » pon srp 27, 2015 4:23 pm


Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pet ruj 18, 2015 1:22 pm

Super, fali mi samo 34 823 eura i 45 centi, možda se uspijem dogovoriti sa čovjekom

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon tra 18, 2016 2:35 pm

za one kojima može biti korisno - usporedba trožkova za otvaranje i rad obrta , j.d.o.o. i d.o.o.

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/4 ... a-vas.html

sretno !

Odgovori