TROVANJE PIVOM OPASNO PO ŽIVOT?

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

TROVANJE PIVOM OPASNO PO ŽIVOT?

Post Postao/la petro » sri ruj 12, 2012 1:49 pm

Čitam jučer kak su se neki Česi otrovali i umrli alkoholom iz kućne radinosti pa sam se sjetil da sam htio napisati nekaj kaj mi je rekao jedan prijatelj al ja to nekak ne vjerujem.
Veli on da mu je žena od njegovog nekog prijatelja koja radi u bolnici rekla da su imali slučaj trudnice koja je umrla od trovanja pokvarenom pivom.Da je popila pivu koja je već neko vrijeme bila otvorena.
Kaj vi mislite jel se moguće otrovati tak gadno s pivom?Ja si mislim da je to samo još jedan urbani mit iz naših bolnica.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Re: TROVANJE PIVOM OPASNO PO ŽIVOT?

Post Postao/la 400d » sri ruj 12, 2012 2:17 pm

petro je napisao/la:Čitam jučer kak su se neki Česi otrovali i umrli alkoholom iz kućne radinosti pa sam se sjetil da sam htio napisati nekaj kaj mi je rekao jedan prijatelj al ja to nekak ne vjerujem.
Veli on da mu je žena od njegovog nekog prijatelja koja radi u bolnici rekla da su imali slučaj trudnice koja je umrla od trovanja pokvarenom pivom.Da je popila pivu koja je već neko vrijeme bila otvorena.
Kaj vi mislite jel se moguće otrovati tak gadno s pivom?Ja si mislim da je to samo još jedan urbani mit iz naših bolnica.
taj alkohol iz kućne radinosti kojim su se česi otrovali najvjerovatnije je nastao procesom destilacije, a svima su poznati (ili bi trebali biti poznati) rizici i opasnosti nestručnog upravljanja destilacijom i nastanka metilnog alkohola.

što se piva tiče, to nema šanse. u pivu imaš hmelj koji ne dozvoljava razmnožavanje bakterija, zatim alkohol i najvažnije - ph vrijednost piva je takva da ono jednostavno nije dobar medij za razvoj opasnih bakterija. najgore što ti se može desiti je neki proljev ili slično.
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » sri ruj 12, 2012 2:21 pm

jedina stvar koja mi pada na pamet su moguće alergije na sastojke u pivu (najčešće kvasac) od kojih čovjeku može biti loše, ali generalno u pivu ne može preživjeti niti jedan mikro organizam koji bi mogao biti opasan po život čovjeka, a reći ću i po zdravlje čovjeka.


nemoj nam petro plašiti nove članove :D
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: TROVANJE PIVOM OPASNO PO ŽIVOT?

Post Postao/la petro » sri ruj 12, 2012 2:24 pm

400d je napisao/la:
petro je napisao/la:Čitam jučer kak su se neki Česi otrovali i umrli alkoholom iz kućne radinosti pa sam se sjetil da sam htio napisati nekaj kaj mi je rekao jedan prijatelj al ja to nekak ne vjerujem.
Veli on da mu je žena od njegovog nekog prijatelja koja radi u bolnici rekla da su imali slučaj trudnice koja je umrla od trovanja pokvarenom pivom.Da je popila pivu koja je već neko vrijeme bila otvorena.
Kaj vi mislite jel se moguće otrovati tak gadno s pivom?Ja si mislim da je to samo još jedan urbani mit iz naših bolnica.
taj alkohol iz kućne radinosti kojim su se česi otrovali najvjerovatnije je nastao procesom destilacije, a svima su poznati (ili bi trebali biti poznati) rizici i opasnosti nestručnog upravljanja destilacijom i nastanka metilnog alkohola.

što se piva tiče, to nema šanse. u pivu imaš hmelj koji ne dozvoljava razmnožavanje bakterija, zatim alkohol i najvažnije - ph vrijednost piva je takva da ono jednostavno nije dobar medij za razvoj opasnih bakterija. najgore što ti se može desiti je neki proljev ili slično.
Ma znam ja da su sva ta trovanja od domaće žestice,ali baš me zanima jel netko ikad čuo za onakvo trovanje pivom.Meni je to izmišljotina.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » sri ruj 12, 2012 2:32 pm

ha cuj, naslov teme ti je senzacionalistički kao iz nekog tabloida :mrgreen: neki novi članovi bi mogli pomisliti da stvarno mogu umrijeti od piva. :D

znaci, pivom se možeš otrovati jednako kao i svakom drugom hranom ako pivo stoji otvoreno par sati ili više pa ga tek onda konzumiraš ili ako se pije točeno pivo kroz loše dezinficirane točionike i slično. međutim, to bi spadalo u klasična trovanja hranom, a simptomi su proljev, povraćanje i temperatura par dana.

međutim realno gledano, puno je rizičnije mlijeko, meso ili jaja u odnosu na pivo.

tako da svako korištenje termina "opasno po život" i sličnih je po meni pretjerivanje.

RDWHAB :D
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sri ruj 12, 2012 2:35 pm

400d je napisao/la:

tako da svako korištenje termina "opasno po život" i sličnih je po meni pretjerivanje.

RDWHAB :D
Zato sam stavio upitnik na kraju!
Taj čovjek tvrdi da je ta žena definitivno umrla od pokvarene pive koliko god ga ja uvjeravao da to vjerojatno nije istina i da bi to pisalo u novinama da je to tak stvarno bilo.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » sri ruj 12, 2012 5:38 pm

Đizs.. naslov je ko s Indexa.

Idem na Njuškalo oglasit da prodajem sistem i sirovinu, il mjenjam za golfa dvojku- momački uređenu :mrgreen:

Sad za ozbiljno, trovanje je moguće al kao što 400d reče puno manje vjerojatno od namirnica koje svakodnevno koristimo, i nije smrtonosno, osim ako netko ne stavi arsen u pivo.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet ruj 13, 2012 8:01 am

http://www.jutarnji.hr/pili-votku-i-rum ... i/1053250/

Evo, tu piše da nije od pive. Ne znam čemu panika :D .

Piva, kad se pokvari nije više piva. Piva iz domaće radinosti ne može se pokvariti u tri-četiri sata. Ako se pokvari u tom vremenu, to nije bila piva :D .
Nije kriva ni piva ni kvasac kad se pojave alergije. Kriv je čovjek sam po sebi ako je alergičan na nešto na što inače ne bi bio 8) .

Siguran sam da nitko s ovog foruma, koji do njega imalo "drži" ne bude nikad napravio išta da se nečim otruje. Ima li tko će me razuvjerit' :lol: ?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet ruj 13, 2012 8:49 am

Sinoć sam pokušao samoobojstvo s domaćom pivom. Bezuspješno.
Ili piva nije otrovna ili sam stekao imunitet?
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet ruj 13, 2012 9:04 am

Jesi li probao intravenozno :shock: ? Cca "kilo v žilo"?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
airfire
Postovi: 80
Pridružen/a: sri ožu 07, 2012 1:37 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la airfire » čet ruj 13, 2012 3:32 pm

Ferdo je napisao/la:Sinoć sam pokušao samoobojstvo s domaćom pivom. Bezuspješno.
Ili piva nije otrovna ili sam stekao imunitet?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » čet ruj 13, 2012 8:45 pm

Ferdo je napisao/la:Sinoć sam pokušao samoobojstvo s domaćom pivom. Bezuspješno.
Ili piva nije otrovna ili sam stekao imunitet?
Ja polušavam već dva dana a ništa,jbg :lol:
frici

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » čet ruj 13, 2012 8:48 pm

frici je napisao/la:
Ferdo je napisao/la:Sinoć sam pokušao samoobojstvo s domaćom pivom. Bezuspješno.
Ili piva nije otrovna ili sam stekao imunitet?
Ja polušavam već dva dana a ništa,jbg :lol:
pokušajte sa žujom. kažu da je to spora i bolna smrt.
I like the smell of fermentation in the morning

baltazar
Postovi: 372
Pridružen/a: uto pro 15, 2009 6:58 am
Lokacija: Dugo Selo

Post Postao/la baltazar » pet ruj 14, 2012 1:54 pm

Spominje se neka trudnica...vidio sam da na nekim pivama je znak zabranjeno za trudnice(večinom na tamnom pivu),da li netko zna zašto?

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet ruj 14, 2012 2:40 pm

Dodatno odobrenje od Zavoda za javno zdravstvo da ti od takve neće narasti trbuh 8) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori