Iznimna senzacija

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Iznimna senzacija

Post Postao/la hrvoje461 » sri vel 01, 2012 3:20 pm

Zelim samo s clanovima foruma podjeliti moje iskustvo od prije nekih 10ak minuta. Nakon rucka natocio sam si jednu pivicu - samo nova gradiska, sefale 04, 41g aurora i na kraju 0 minuta 10 g cascade-a sto mi je ostalo a zelio sam potrositi. Dok sam je ukomljavao (biab) na plinu, plin je bio toliko slab da 4kg slad + 8 liatara vode koje sam ukomljavao nisam mogao podici preko 67 - 68 stupnjeva c (na kraju sam pivu skuhao u dva lonca pola na plin a pola na struju i samo malo pred kraj sve prelio u veliki lonac )
Kad sam popo prvi gutljaj pomislio sam da se radi o 100% paulaner hefe weisbier. Kasniji je podsjecala na tu pivu ali nije imala taj okus prvog gutljaja. Vec nekih par dana pijem tu pivu i uz to sto je sasvim solidna nije nista posebno i niti jedna boca iz te ture prije me ni najmanje nije podsjecala na tu pivu.
Predpostavljam, cak sam i siguran, da to ima veze s prilicno zacinjenom hranom koju sam jeo za rucak.
Bez obzira na to svejedno sam bio vise nego ponosan na sebe sto sam uspio postici taj okus pive pa makar to bio i jedan gutljaj iz citave sarze.
Jos je zanimljivo i to sto uz sve probleme koje sam imao dok sam radio tu pivu na kraju je ipak ispala sasvim ok. Kakovu bi tek pivu mogle napraviti nase (a i ne samo nase) velike komercijalne pivovare sa svom profesionalnom opremom koju imaju kad ne bi stedjeli na sirovinama.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sri vel 01, 2012 9:17 pm

Evo da i ja kažem svoje iskustvo. Prošli tjedan sam prvi put probao domaće svijetlo pivo od marbora na sajmu u NG i isto prvi dojam je bio da je to heffe weizen. Ima gustu čvrstu pjenu i malo slatkast okus, jedino što nema onaj bananasti okus. Meni odlično pivo. Al tek sam početnik.

A eto čuda, recept je isto kao i tvoj - ng slad i aurora.

Odgovori