Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Matt
Postovi: 1330
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Matt » pon sij 29, 2018 10:58 am

Neću ići tamo tako da ćete morati poslati svoje unose na neki drugi način.

Kažu, na engleskom:
The competition itself will be held on the 17th March.
The registration will be on competition.elsosor.hu. Once it is open I will let all of you know.
Last registration day is on 4th March, but if the entries will reach 300 we will close the page.
Beers can recieve from 4 March till 15 March. It can come on post with the label attached on the bottles, and the registration fee put in the pack. Labels printed from the program will only be accepted. One should send 3x0.5l or 5x0.33l simple bottle without any other labels or writing or gravings on the bottles. No other sizes are accepted. The cups must be also plain, without writings (you can black it with a pen).
Entry fees will be 2EUR for the first and 5EUR for the additional entries.
The judging will start on 15 March and the finishing day will be 17 March. The judging will be on the rules of BJCP using the BJCP 2015 guide for categories.
This year we will have more opened categories and will group the beers by the followings. Categories mentioned below will be accpeted only. The registration is only valid if the entries are categorised exactly as judges will do their jobs on the base of the named category. We are not taking any responsibility on bad categorizing and not willing to sort the beer by ourselves.

The categories for 2018 are:

I. Lager (2, 2A, 2B, 2C, 3, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 4A, 4B, 4C, 5, 5A, 5B, 5C, 5D)

II. Porter/Stout (9C, 13C, 20A, 15B, 15C, 16A, 16B, 16C, 16D, 20B, 20C)

III. Belgian (24, 24A, 24B, 24C, 25, 25A, 25B, 25C, 26, 26A, 26B, 26C, 26D)

IV. IPA (12C, 21A, 21B (Belgian, Black, Brown, Red, Rye, White), 22A)

V. Flavoured beers (FRUIT (29A, 29B, 29C), SPICED (30A, 30B, 30C), SMOKED (32A, 32B), WOOD (33A, 33B)

VI. Sour/Brett (23, 23A, 23B, 23C, 23D, 23E, 23F, 28, 28A, 28B, 28C)

+1 category: SMaSH (Single Malt and Single Hop)
Any BJCP2015 category possible, but it is necessary to give the exact subcategory and all necessary additional information. Furthermore the type of malt and the hop must be named as well. The aim of this category is to proof that brilliant beers can brewed with simple ingredients!

So the beers in the SMaSH category cannot have:
-more than on malt and hop in the recipe
-cannot contain fruit or spice or any other additives
Cannot go through any extraordinary handling like wooden maturing.

2019 preliminary (it is worth prepairing!!):
Smoked beer
32A. Classic Style Smoked Beer
32B. Specialty Smoked Beer.
WOOD BEER
33A. Wood-Aged Beer
33B. Specialty Wood-Aged Beer)
HOMEBREWING OD 1997
PIVSKI SUDAC OD 1999

http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la lijepimisko » pon sij 29, 2018 2:49 pm

Glupo pitanje, početničko - Jesu li čepovi u boji problem kod tih prijava, i za inače me zanima kad se prijavljuju piva da li mora običan zlatni čep. I da li mogu one boce kao bernard ili sarajevsko?

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 3:05 pm

lijepimisko je napisao/la:
pon sij 29, 2018 2:49 pm
Glupo pitanje, početničko - Jesu li čepovi u boji problem kod tih prijava, i za inače me zanima kad se prijavljuju piva da li mora običan zlatni čep. I da li mogu one boce kao bernard ili sarajevsko?
je glupo ti je pitanje :)

kontaktiraj organizatora za točan odgovor.
mi smo imali prošle godine par piva, ali je Matt rekao da će izbaciti mogućnost keramičkih čepova ove godine. uglavnom su stranci poslali.
Pošto ima max 10 piva s takvim čepovima onda je vrlo lako skužiti koje ti je pivo od frenda. A suđenje bi trebalo biti što anonimnije. Pošten sudac će se izuzeti od suđenja, ali nikad ne znaš tko je kakav
save a tree - drink beer

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la piccasso » pon sij 29, 2018 4:27 pm

slažem se sa Toples - om
osobno mi ne smetaju čepovi u boji kad je pivo loše ili prosječno ali kad je odlično tu nastaje problem.
Zašto ?
kad je loše ili prosječno lako ga ocijenim i nikim ništa .
kad je odlično dovodiš suce u težak položaj ( po meni to pivo je označeno i trebalo bi ga diskvalificirati).
No to za sada nismo nikad tako radili a imali smo odlično pivo sa čepom u boji koju bi ja najrađe dikvalificirao a kolega iz slovenije veli da je njemu odlično i poslao bi ga u MBS. Naravno po ocjeni je to i zaslužilo i složio sam se ALI baš sam pratio to pivo jer sam sumnjao da je od nekog slovenca. Na kraju se pokazalo da je kolega iz slo. pošten sudac a pivo je bilo od nekog mađara koji je na kraju završio 4.
moj prijedlog:
ako si već začepio pivo sa čepom u boji, dobro ohladi to pivo makni taj čep u boji i zamjeni ga zlatnim ili srebrnim.
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Poljo » pon sij 29, 2018 5:04 pm

Znaci da bi ljudi koji su nabavili cepove u boji i nemaju vise zlatnih i srebrnih trebali ic negdje u nabavu tih zlatnih i srebrnih samo za natjecanje? Cak i nisam siguran koliko god da je hladno pivo da odcepljivanje i zacepljivanje nece utjecat na kvalitetu istog.
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 5:21 pm

Poljo je napisao/la:
pon sij 29, 2018 5:04 pm
Znaci da bi ljudi koji su nabavili cepove u boji i nemaju vise zlatnih i srebrnih trebali ic negdje u nabavu tih zlatnih i srebrnih samo za natjecanje? Cak i nisam siguran koliko god da je hladno pivo da odcepljivanje i zacepljivanje nece utjecat na kvalitetu istog.
Očito je najveći problem na svijetu nabaviti obične čepove kojih ima svugdje za kupiti. Od vrutka do bauhausa i peveca. Da ne pričam o našim pivarskim dućanima. Poljo piše pizdarije kao i obično samo da nešto kaže.

A čepovi u boji su 3 puta skuplji i teže ih je nabaviti. Zašto bi ih onda koristio uopće? Osim ak si gay onda je stvar jasna. Ili mislis da bi svi trebali biti gay? Iz solidarnosti?
save a tree - drink beer

Avatar
Zlatko87
Postovi: 257
Pridružen/a: ned stu 30, 2014 9:27 pm
Lokacija: Krapina

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Zlatko87 » pon sij 29, 2018 5:56 pm

Mislim da nije ovo mjesto za prepucavanje a dobro je znati da najbolje koristiti zlatne čepove ili srebrne čepove. Ja sam isto uzel 5 vrsta čepova u boji. I dalje stoji toples tvoja tvrdnja čepovi u boji/gay?
Sam sebe znutra žderem,
a dobil sam šest kil!
Viš ve kak z litre kila zide!
I onda neš pil!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 6:10 pm

Zlatko87 je napisao/la:
pon sij 29, 2018 5:56 pm
Mislim da nije ovo mjesto za prepucavanje a dobro je znati da najbolje koristiti zlatne čepove ili srebrne čepove. Ja sam isto uzel 5 vrsta čepova u boji. I dalje stoji toples tvoja tvrdnja čepovi u boji/gay?

Gay je samo primjer za zajebanciju nečega što je u manjini, nema veze sa seksualnom orjenatcijom.
Zzgodno je iskoristi termin za privuć pažnju, što sam i uspio jer ti ne postaš baš često :zivjeli2:
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Poljo » pon sij 29, 2018 7:11 pm

Za te 3 lipe koliko je čep u boji skuplji od zlatnog nije nitko propao. A jako je praktična stvar da si odvojiš vizualno šarže, pa ne moraš više držat u glavi "ok, stout mi je zlatorog gajba do fikusa, ipa je u kutiji od banana, ris je ispod laptopa, alo, šta diraš laptop?"
Malo je previše paranoje oko označenih boca, a ako ćemo realno lako možeš i zlatni čep označit nekom neprimjetnom ogrebotinom koju će samo taj tvoj famozni "plaćeni sudija" skužit.
Samo i dalje ostaje pitanje kako ćeš osigurat da to označeno pivo dođe baš na stol gdje je tvoj plaćeni sudija, a i kad dođe kako će taj plaćeni sudija uvjerit druga 2 poštena sudca da pošalju pivo dalje?
A i da to sve uspije, taj isti plaćeni sudija bi trebao nekako poduzeti mjere da u MiniBOS opet on sudi tu kategoriju i opet mora uvjerit drugih dvoje ljudi da daju tom pivu nagradu.
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 7:36 pm

Poljo je napisao/la:
pon sij 29, 2018 7:11 pm
Za te 3 lipe koliko je čep u boji skuplji od zlatnog nije nitko propao. A jako je praktična stvar da si odvojiš vizualno šarže, pa ne moraš više držat u glavi "ok, stout mi je zlatorog gajba do fikusa, ipa je u kutiji od banana, ris je ispod laptopa, alo, šta diraš laptop?"
Ti očiot nisi čuo za nove izume: pismo i flomaster :mrgreen:
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Poljo » pon sij 29, 2018 8:22 pm

Koja je razlika onda u varanju na natjecanju između obojanog čepa i čepa koji je kupljen obojan? :mrgreen:
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 8:41 pm

Poljo je napisao/la:
pon sij 29, 2018 8:22 pm
Koja je razlika onda u varanju na natjecanju između obojanog čepa i čepa koji je kupljen obojan? :mrgreen:
vidiš, mi koji smo prigrlili i savladali taj izum, jednostavno napišemo slovo-a (ili broj-eve) na čep. I tako znamo koja je boca u pivi.

A onda smo izumili otapalo tipa alkohol i pobrišemo to ako želimo dat na natjecanje.

ali ti imaši problem za svako naše rješenje, kaj ne? :indianabeer:
save a tree - drink beer

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la AlkoholUnited » pon sij 29, 2018 9:38 pm

ima li negdje objavljeno gdje se to salje adresa neka?
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Poljo » pon sij 29, 2018 9:48 pm

Ok, objasnit ćemo jednom belgijancu koji zadnjih 5 godina radi gueuze, kupuje demižone po veličini pretakanja i pazi da izbjegne svaki doticaj s molekulom kisika. da eto, ipak tih svojih 5 godina truda mora ohladit, naručit čepove iz hrvatske jer kod njih nema zlatnih, sve pretočit u boce od žuje, prečepit i tak poslat na natjecanje. Jer eto, toples to ne flašira kak je on uflaširao. :pivo: :pivo4:
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Natjecanje u Mađarskoj, 17-03-2018

Post Postao/la Toples » pon sij 29, 2018 9:55 pm

reci si prijatelju u begiji da ima ovdje kolko hoćeš običnih čepova

https://www.brouwland.com/en/our-produc ... d-1000-pcs
save a tree - drink beer

Odgovori